Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo Liepojos į Lietuvą pajudėjo keli JAV tankai „Abrams“

JAV tankas "Abrams"
Wikipedia nuotr. / JAV tankas "Abrams"
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Liepojos gyventojus nustebino retas reginys – degalinėje šalia Liepojos sustojo vilkikai, gabenantys tankus „M1A1 Abrams“. Tai – JAV pasididžiavimas, nes „Abrams“ tipo tankai laikomi geriausiais pasaulyje.

Kaip rašo TVNet.lv, vėliau karinė technika pajudėjo į Lietuvos pusę. „Kuržemės vards“ rašo, kad tokiu būdu tankai perdislokuojami iš Adažių karinio poligono į Lietuvą.

Dar spalio pradžioje NATO į Latviją permetė greitojo reagavimo  kuopą su sunkiosios technikos palyda. Adažiuose buvo dislokuoti du būriai, lydimi 12 šarvuočių „Bradley“ ir  vienas, palaikomas keturių „Abrams“ tipo tankų.

Latvijos kariai, kaip taikinius karinių mokymų metu naudojo savo turimus tris rusiškus tankus Т-55.

„Abrams“ yra vienas sunkiausių tankų, sveriantis daugiau kaip 61 toną.

„M1 Abrams“ sukonstruotas ir gaminamas Jungtinėse Amerikos Valstijose, pavadintas generolo Creightono Abramso garbei. Tankas yra gerai ginkluotas, šarvuotas ir labai mobilus, pritaikytas šiuolaikiniams mūšiams. Į Abrams‘ą įmontuotas daugiakuris turbininis variklis, naujos kartos šarvai. Tanko šaudmenų saugyklos izoliuotos dėl įgulos saugumo, jei kartais šaudmenys užsidegtų. Tačiau jis yra ir vienas iš sunkiausių tankų, sveriantis daugiau kaip 61 toną.

Latvijos kariai šia sudėtinga NATO technika nevažinėjo. Tačiau, kaip teigia pulkininkas Martinas Libertas, Latvijos pėstininkams svarbu išmokti judėti kovos lauke turint tokį galingą NATO palaikymą.

Latvijoje nuo rugsėjo 21 d. taip pat dislokuotas Norvegijos batalionas „Telemark“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min