Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuožmūs mūšiai Donecke: žuvo apie 200 teroristų, Slovjanske teroristai planuoja susprogdinti chemikalus ir apnuodyti miestą

Mūšis Donecke
Nuotr. iš „Twitter“ / Mūšis Donecke
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Donecke į apšaudymą pateko sunkvežimis, kuris vežė sužeistus teroristus iš užgrobto miesto oro uosto. Pranešama apie porą šimtų žuvusių teroristų. Separatistų ir teroristų lyderiai zonduoja padėtį ir bando pradėti derybas, kad išsaugotų savo gyvybes.

Papildyta 18.16 val. Donecke skleidžiama dezinformacija apie miesto gyventojų evakuaciją

Antradienį Donecke pradėjo sklisti kalbos, kad miesto gyventojus ketinama evakuoti. Tačiau srities administracija paneigė šią informaciją, vadindami gandus provokacija.

„Patvirtiname, kad tai provokacija. Kompetentingi valdžios organai nepriėmė sprendimo evakuoti doneckiečius“, – teigiama išplatintame pranešime.

Gandus apie miesto „išvalymą“ paneigė ir Donecko miesto meras Oleksandras Lukjačenka.

„Mieste aktyviai skleidžiama informacija, kad neva antiteroristinė operacija pradeda viso Donecko valymą. Pateikiamas konkretus laikas – 12 val., 15 val. ir taip toliau. Be to, Rusijos žiniasklaida teigia, kad gyventojams neva pasiūlė palikti miestą trims valandoms. Oficialiai pareiškiu, kad tai netiesa. Niekas neketina valyti miesto. Niekas neliepė gyventojams išvažiuoti iš miesto“, – sakė jis.

Nacionalinė saugumo taryba pažymėjo, kad informacija apie Donecko evakuaciją tėra Rusijos žiniasklaidos provokacijos.

Papildyta 16.15 val. ESBO negali susisiekti su savo stebėtojų grupe Donecke

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) antradienį pranešė praradusi ryšį su keturių stebėtojų grupe, dirbusia neramiajame Ukrainos Donecko mieste, kur prorusiškieji aktyvistai kaunasi su vyriausybės pajėgomis.

„Komanda vykdė įprastinį patruliavimą į rytus nuo Donecko, kai su ja nutrūko ryšys. Iki dabar su ja susisiekti nepavyksta“, – sakoma ESBO pranešime.

Remdamasi organizacijos interneto svetaine naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, kad su dingusiais stebėtojais susisiekti nepavyksta nuo gegužės 26 dienos 18 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Gegužės pradžioje prorusiškieji maištininkai Ukrainos rytuose paleido septynis ESBO stebėtojus, kuriuos laikė įkaitais aštuonias paras.

„Mums nepavyko atkurti ryšio iki šiol, – pažymima ESBO pranešime. – Mes tebesistengiame (jų ieškoti), panaudodami turimus kontaktus. Ukrainos vyriausybė ir srities vadovybė yra informuotos apie šią padėtį“.

Gegužės pradžioje prorusiškieji maištininkai Ukrainos rytuose paleido septynis ESBO stebėtojus, kuriuos laikė įkaitais aštuonias paras.

ESBO, kurios veikloje dalyvauja 57 valstybės ir kuri stengiasi skatinti demokratiją bei užbėgti už akių konfliktams, kovo mėnesį vieningai nusprendė į Ukrainą pasiųsti civilius stebėtojus, kurie padėtų numalšinti krizę, nors kol kas tai daryti ne itin sekasi.

Misijoje dalyvauja apie 282 asmenys, tarp kurių yra 198 civiliai tarptautiniai stebėtojai iš 41 ESBO šalies, nurodoma Vienoje būstinę turinčios organizacijos tinklalapyje.

Papildyta 15.45 Teroristai gąsdinami paslaptingu itin taikliu ginklu

Antiteroristinės operacijos sikeris Vladislavas Selezniovas pranešė, kad teroristams Donecke iškeltas ultimatumas: arba jie pasiduoda, arba bus sunaikinti ginklais, kurie labai taikliai šaudo į taikinius.

V.Selezniovas teigė, kad Ukrainos kariškiai turi žvalgybos duomenų apie visus objektus, kuriuose yra teroristai, todėl, jei jie nepasiduos, bus sunaikinti specialiu ginklu, kuris visuomet pataiko į taikinį.

Papildyta 15.35 Ukraina kaltina Rusiją siunčiant į jos teritoriją teroristus

Ukrainos vyriausybė antradienį apkaltino Rusiją siunčiant „teroristus“ į jos teritoriją, kai šalies rytuose pasieniečiai praėjusią naktį susirėmė su ginkluotų asmenų grupe.

Ukrainos URM pareiškė protestą dėl Maskvos nesugebėjimo imtis veiksmų, kai prie abiejų šalių sienos susitelkė apie 40 sunkvežimių, vežančių ginkluotus vyrus.

Pasienio apsaugos tarnyba nurodė mananti, kad kai kurios iš tų mašinų kirto sieną netoli Astachovo gyvenvietės Luhansko srityje, už maždaug 150 kilometrų nuo Donecko miesto.

„Esama priežasčių manyti, kad Rusijos teroristai siunčiami į Ukrainos teritoriją, organizuojami ir finansuojami tiesiogiai kontroliuojant Kremliui ir Rusijos specialiosioms pajėgoms“, – rašo Ukrainos užsienio reikalų ministerija.

Papildyta 14.56 val. Teroristai sušaudė Horlivkos policijos vadus

Horlivkoje teroristai viešai sušaudė milicijos vadus už „Donecko Liaudies Respublikos“ priesaikos sulaužymą, skelbia „Unian“.

Vienas liudininkas sako, kad teroristai pareigūnams uždėjo maišus ant galvos ir nušovė, nes šie neva „pažeidė Donecko Liaudies Respublikos priesaiką“.

Kaip praneša liudininkai, Horlivkos Kalinino rajono kriminalinės milicijos vadovas Romanas Babiukas ir kriminalinių tyrimų skyriaus vadovas Dmitrijus Krikunovas buvo sušaudyti 11.30 val. milicijos nuovadoje.

Vienas liudininkas sako, kad teroristai pareigūnams uždėjo maišus ant galvos ir nušovė, nes šie neva „pažeidė Donecko Liaudies Respublikos priesaiką“.

Papildyta 13.56 val. Teroristai veržiasi į mokyklas reikalaudami čiužinių

Ginkluoti separatistai antradienį veržėsi į Donecko miesto mokyklas, reikalaudami parūpinti čiužinių sužeistiesiems, praneša Donecko miesto taryba.

Dėl tokių incidentų keliose mokyklose nutrauktos pamokos, o mokiniai išsiųsti namo, rašo „Unian“. Pasirodžius teisėsaugos pareigūnams separatistai paliko mokyklų teritoriją.

Vienoje privačioje Donecko mokykloje pasirodžius teroristams pamokos perkeltos į kitą pastatą.

Papildyta 13.30 V.Putinas reikalauja tuoj pat nutraukti puolimą prieš teroristus

Rusijos prezidentas pareikalavo tuoj pat nutraukti antiteroristinę operaciją Ukrainos rytuose.

Apie tai jis pareiškė Kremliuje kalbėdamasis su Italijos premjeru Matteo Renziu, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba..

Papildyta 13.20 Teroristai planuoja Slovjanske susprogdinti nuodingus chemikalus

Slovjanske įsitvirtinę teroristai planuoja mieste susprogdinti nuodingus chemikalus ir šiuo nusikaltimu apkaltinti Ukrainos armiją. 

Tokią informaciją per apklausą pranešė vienas sulaikytas teroristas, teigia šaltiniai Ukrainos karinėse pajėgose.

Pasak naujienų agentūros „Unian“, teroristai į Slovjanską neseniai atvežė keletą dėžių su nežinoma medžiaga.

Šaltinių teigimu, visi Slovjanske esantys teroristai gavo dujokaukes ir apsaugos nuo dujų komplektus. Tuo tarpu teroristų pagalbininkai skubiai iš miesto evakuoja savo šeimas ir artimuosius.
 

Šaltinis praneša, kad Slovjansko Chemijos gamyklos teritorijoje teroristai jau užminavo indus su chemikalais. Jie bus susprogdinti, kai Ukrainos kariai pradės ataką. Po to esą teroristai kreipsis į Rusiją ir paprašys įvesti kariuomenę bei apginti taikius gyventojus.

VIDEO: Donecke naikintuvas paleidžia raketas į oro uosto teritoriją
Papildyta 12.55 Ukrainos kariai skelbia susigrąžinę Donecko oro uostą

Ukrainos pajėgos antradienį susigrąžino kontrolę pagrindiniame oro uoste rytiniame Donecko mieste po parą trukusių įnirtingų susirėmimų su prorusiškais separatistais ir aviacijos smūgių, pareikalavusių apie 40 žmonių gyvybių, pranešė vidaus reikalų ministras.

„Oro uostas visiškai kontroliuojamas. Priešininkas patyrė didelių nuostolių; pas mus nuostolių nėra. Ryte operacija buvo tęsiama“, – VRM spaudos tarnyba citavo ministrą Arseną Avakovą.

Oro uostas visiškai kontroliuojamas. Priešininkas patyrė didelių nuostolių; pas mus nuostolių nėra. Ryte operacija buvo tęsiama.

Jis pridūrė, kad tikslūs separatistų kovotojų nuostoliai nežinomi, tačiau kėlė prielaidą, kad buvo nukauti „dešimtys žmonių“.

Ukrainos prezidento spaudos tarnyba patvirtino, kad Donecko oro uostas kontroliuojamas šalies ginkluotųjų pajėgų. „Oro uostą ir jo infrastruktūrą dabar kontroliuoja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalinys, dalyvaujantis antiteroristinėje operacijoje“, – sakoma tarnybos pranešime.

Tuo tarpu sukilėliai neigė, kad oro uostą susigrąžino vyriausybinės pajėgos. „Prieš kelias valandas oro uoste tęsėsi kovos veiksmai, tačiau jėgos struktūroms nepavyko išstumti mūsų kovotojų iš pozicijų. Oro uostą kontroliuojame mes“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė vienas vadinamosios separatistų „Donecko liaudies respublikos“ spaudos tarnybos atstovas.

Papildyta 12.17 val. Separatistų netektys – mažiausiai 200 žmonių

Antiteroristinės operacijos spaudos atstovas Aleksejus Dmitrašovskis antradienį interviu sakė, kad Donecke žuvo mažiausiai 200 separatistų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos karinis sraigtasparnis „Mi-24“ Donecke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos karinis sraigtasparnis Mi-24 Donecke

„Antiteroristinė operacija Donecke tęsis tol, kol teroristai bus sunaikinti arba pasiduos. Patikimų duomenų apie netektis jų pusėje nėra, bet žuvo mažiausiai 200 žmonių. Tyrėjų grupė tęsia darbą ir tikslesnius duomenis turėsime šiandien vakare“, – A.Dmitrašovskį cituoja Unian.net.

Papildyta 11.47 val. Donecke per susirėmimus žuvo apie 40 žmonių

Ukrainos rytiniame Donecko mieste 40 žmonių žuvo per pastarąją parą vykusius susirėmimus tarp vyriausybinių pajėgų ir prorusiškų sukilėlių, antradienį pranešė vietos meras, o separatistai nurodė, kad jų pusė neteko bent 29 žmonių.

Donecko meras Aleksandras Lukjančenka žurnalistams sakė, kad buvo rasti 38 žuvę susirėmimų aplink oro uostą dalyviai, tačiau neaišku, kiek tarp jų buvo sukilėlių. Pareigūnas pridūrė, kad taip pat žuvo du civiliai.

Tuo tarpu separatistų kovotojas Dima Gau naujienų agentūrai „Reuters“ sakė: „Mūsų pusėje žuvo 29–30, tačiau tai dar ne galutinis skaičius.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Juodi dūmai virš Donecko oro uosto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Juodi dūmai virš Donecko oro uosto

Papildyta 11.25 val. Sunaikinta teroristų rengimo stovykla

Luhansko srityje Ukrainos oro pajėgos sunaikino teroristų rengimo stovyklą, pranešė šalies vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas savo „Facebook“ paskyroje.

Papildyta 10.10 val. Vicepremjeras V.Jarema: vykdysime operaciją, kol neliks nė vieno teroristo

Antradienį pirmasis vicepremjeras Vitalijus Jarema pareiškė, kad antiteroristinė operacija rytų Ukrainoje bus tęsiama tol, kol šalies pajėgos visiškai nugalės prorusiškus separatistus.

„Vykdysime šias operacijas tol, kol Ukrainos teritorijoje neliks nė vieno teroristo“, – sakė jis prieš vyriausybės posėdį.

Papildyta 10.05 val. Donecke atsinaujina mūšiai

Donecke nakties ramybė baigėsi. Po visą pirmadienį virusių mūšių naktį buvo stojusi ramybė, bet antradienio rytą vėl aidi šūviai. Pasak grupės „Informacinis pasipriešinimas“ vadovo Dmitrijaus Tymčuko, antradienį teroristai apšaudė du Ukrainos kariškių postus Donecke ir Slovjanske, taip pat Slovjanske iš minosvaidžių šaudė į gyvenamuosius namus.

Pasak D.Tymčuko, Ukrainos kariai nenukentėjo, apie teroristų nuostolius nežinoma.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusų teroristai Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški teroristai Donecke
Papildyta 9.50 val. Teroristai veržiasi per Rusijos sieną

Antradienio naktį iš Rusijos į Ukrainą Luhansko srityje prasiveržė kelių sunkvežimių, autobusų ir lengvųjų automobilių kolona, kurioje buvo kelios dešimtys ginkluotų žmonių.

Užvirė mūšis, Ukrainos pasieniečiai perėmė dalį transporto, kuriame buvo daug ginklų – Kalašnikovo automatų, granatsvaidžių RPG, sprogmenų. Vienas teroristas buvo sunkiai sužeistas.

Tačiau didžioji dalis sienos pažeidėjų prasiveržė į Ukrainos teritoriją ir pasislėpė.

Tačiau didžioji dalis sienos pažeidėjų prasiveržė į Ukrainos teritoriją ir pasislėpė.

Apie tai pranešusi Ukrainos pasienio tarnyba pareikalavo Rusijos, kad ši užtikrintų sienos saugumą.

Pasieniečiai taip pat praneša, kad Prie Ukrainos sienos Rusijos pusėje sutelkta iki 40 „Kamaz“ sunkvežimių su ginkluotais žmonėmis, kurie pasirengę įsiveržti į Ukrainą. Neatmestina, jog Į Ukrainą prasiveržę teroristai buvo iš šios grupės.
 

Papildyta 09.05 Teroristų lyderiai prašo susitarti

Per antiteroristinę operaciją Donecke teroristų lyderiai ne kartą kreipėsi į operacijos vadovybę su prašymu „susitarti“.

Apie tai praneša portalas 62.ua, remdamasis antiteroristinės operacijos atstovu Aleksejumi Dmitraškovskiu.

„Asmeniškai „Abveras“ (vienas iš teroristų lyderių Sergejus Zdryliukas, – red. past.) keletą kartų kreipėsi ir bandė susitarti dėl savo gyvybės bei atsitraukimo iš Donecko, – sakė A.Dmitraškovskis.

„Teroristai, kurie buvo užėmę Donecko oro uosto terminalą, beveik visiškai sunaikinti“, – pabrėžė jis. 

Pilnas sunkvežimis žuvusiųjų

Krovininis bataliono „Vostok“ sunkvežimis buvo pamuštas iš rankinio prieštankinio granatsvaidžio. Preliminariai 35 žmonės žuvo, 15 sužeista“, – savo paskyroje „Facebook“ pareiškė Donecko liaudies gubernatoriumi save vadinantis Pavlas Gubarevas.

Į sunkvežimį pataikė granatos, paleistos iš granatsvaidžio. Visi, kurie jame buvo, žuvo. Aš suskaičiavau 24 kūnus.

Tuo tarpu Rusijos Sankt Peterburgo Penktojo kanalo žurnalistas Leonidas Muravjovas, tapęs įvykio liudininku, pranešė, jog žuvo „mažiausiai 24“ žmonės.

„Į sunkvežimį pataikė granatos, paleistos iš granatsvaidžio. Visi, kurie jame buvo, žuvo. Aš suskaičiavau 24 kūnus. Vienam sužeistajam dar bandė suteikti pagalbą, bet jis mirė“, – pasakojo žurnalistas.

Medikai kol kas praneša, kad Donecko ligoninėse po visą pirmadienį virusio mūšio miesto oro uoste bei prie geležinkelio stoties gydoma 15 sužeistųjų. Kol kas nežinoma, kiek gali būti žuvusiųjų. Pirmadienį kalbėta apie kelias dešimtis. Pasak medikų, žuvusieji bus suskaičiuoti tada, kai jų kūnai bus pristatyti į morgus.

Naktį į antradienį Donecke buvo paskelbta viso medicinos personalo mobilizacija.

Mūšis, per kurį Ukrainos kariuomenė bando išstumti iš miesto teroristų grupuotes, naktį nurimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min