Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 31d. 09:55

Pabradėje ir Rukloje vyks tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2014“ atidarymo ceremonijos

Kariai ruošėsi vyksiančioms pratyboms „Geležinis kardas 2014“.
KAM nuotr. / Kariai ruošėsi vyksiančioms pratyboms „Geležinis kardas 2014“.

KAM spaudai pranešė, kad Lapkričio 3 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono rikiuotės aikštėje Rukloje vyks oficialios tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2014“ (angl. „Iron Sword 2014“) atidarymo ceremonijos. Jų metu, per dvi vietas, išsirikiuos apie 2,5 tūkst. karių iš 9 NATO šalių: Čekijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lietuvos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos.

Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.), pratybų oficiali atidarymo ceremonija vyks 10.00 val. Joje dalyvaus Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, Vengrijos ambasadorius Lietuvoje Zoltanas Pecze ir kt.

Pratybų atidarymo ceremonijos metu iškilmingai bus sutikti Vengrijos kariuomenės kariai, kurie po tarptautinių pratybų pasiliks Lietuvoje ir čia bus dislokuoti iki šių metų pabaigos. Maždaug 140 Vengrijos sausumos pajėgų karių kartu su priskirtomis Lietuvos ir JAV karių kuopomis sudarys NATO bataliono dydžio vienetą, kuris vykdys bendrus mokymus ir dalyvaus pratybose. Į Lietuvą atvykę Vengrijos kariai yra iš Vengrijos kariuomenės 5-osios Bocskai Istváno pėstininkų brigados.

Maždaug 140 Vengrijos sausumos pajėgų karių kartu su priskirtomis Lietuvos ir JAV karių kuopomis sudarys NATO bataliono dydžio vienetą, kuris vykdys bendrus mokymus ir dalyvaus pratybose.

Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje  rikiuotė atidarymo ceremonijai bus suformuota iš Lietuvos, JAV, Jungtinės Karalystės, Vengrijos, Čekijos ir Vokietijos karių.

Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono rikiuotės aikštėje Rukloje tarptautinių pratybų oficiali atidarymo ceremonija vyks 13.00 val. Į oficialią pratybų atidarymo ceremoniją pasveikinti karių ir paskelbti pratybų pradžią atvyks Lietuvos krašto pasaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė. Algirdo mechanizuotojo pėstininkų batalione rikiuotė bus sudaryta iš Lietuvos, Estijos, Kanados ir Liuksemburgo karių.

Tarptautinės pratybos „Geležinis kardas 2014“ vyks lapkričio 2-14 dienomis vienu metu dvejuose didžiausiuose Lietuvos kariuomenės poligonuose.  Jų metu bus siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas.

Temos: 3 Rukla Pabradė NATO
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min