Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagrobimą išgyvenęs Ukrainos generolas Mychaila Kovalis: „Rusų desantininkai elgėsi kaip laukiniai“

Michailas Kovalis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mychaila Kovalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos pasienio tarnybos Personalo departamento direktorius, generolas pulkininkas Mychaila Kovalis penktadienį spaudos konferencijoje Kijeve papasakojo, kas jį pagrobė kovo 5 dieną Kryme ir kaip su juo buvo elgiamasi.

Naujienų agentūra UNIAN praneša, jog, pasak M.Kovalio, jį pagrobė ne baikeriai, kaip anksčiau buvo teigiama, o Rusijos desantininkai, prie štai surengę civilių provokaciją.

„Už šią specialiąją operaciją aš tuos vaikinus įvertinčiau puikiai, nes ir pats kadaise buvau desantininkas.

Aš išlipau iš mašinos ir tą pačią akimirką dėdė su sovietiniu šalmu smogė man į korpusą ir pareiškė: Tegu žino banderovininkas, kaip muša desantininkų seržantas.“

Viskas prasidėjo tuomet, kai mus užblokavo prie įvažiavimo į Jaltos jūrų apsaugos bazę. Kai mano mašiną sustabdė, pirmiausia išgirdau šiuos žodžius: „Kur tas banderovininkų generolas?“ Aš išlipau iš mašinos ir tą pačią akimirką dėdė su sovietiniu šalmu smogė man į korpusą ir pareiškė: Tegu žino banderovininkas, kaip muša desantininkų seržantas.“

Aš jam atrėžiau: „Jei tu desantininkų viršila, trenk man į veidą“.

„Tai buvo pati tikriausia provokacija: jie demonstravo laukinę agresiją, dviese laužė man rankas, o trečias plėšė antpečius. Aš jiems rusiškais keiksmažodžiais rėkiau: „Vyrai, ką jūs darote, karininkui nieko nėra brangiau už antpečius“, – pasakojo M.Kovalis.

Generolas pasakojo, kad rusų kariškiai vertė jį klauptis ant kelių, bet jis nepakluso jų žeminantiems reikalavimams. Už tai buvo sumuštas.

Rusų kareivos vertė Ukrainos generolą klauptis ant kelių, bet jis nepakluso jų žeminantiems reikalavimams. Už tai buvo sumuštas.

Generolas tikino, kad kelionės metu jam pavyko prakalbinti savo pagrobėjus ir papasakoti jiems, kas iš tiesų vyksta Ukrainoje.

Vėliau, pasak M.Kovalio, jį įsodino į automobilį ir tris valandas vežė Simferopolio kryptimi, kad išvežtų už Krymo ribų.

Generolas tikino, kad kelionės metu jam pavyko prakalbinti savo pagrobėjus ir papasakoti jiems, kas iš tiesų vyksta Ukrainoje.

M.Kovalis atgavo laisvę, kai Ukrainos pasienio tarnyba sugebėjo nustatyti pagrobtojo buvimo vietą, į kurią atvykus buvo pradėtos derybos su pagrobėjais. Pareigūnams pavyko susitarti, kad generolas būtų paleistas. 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min