Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagrobtos Ukrainos didvyrės Nadios Savčenko teismas Rusijoje virsta parodija

Nadežda Savčenko
unian.net / Nadežda Savčenko
Šaltinis: 15min
0
A A

Teroristų pagrobtos ir neteisėtai į Rusiją išvežtos Ukrainos didvyrės Nadios Savčenko teismas Voronežo srityje virsta pajuokos verta parodija. Teismas savo nutartyje oficialiai pareiškė, kad ji kaltinama įvykdžiusi nusikaltimus neegzistuojančiose valstybėse – Donecko ir Luhansko liaudies respublikose, kurių nepripažino net karinę agresiją prieš Ukrainą vykdanti Rusija.

Rusijos Voronežo apskrities Novajos Usmanės kaimo teismas išleido sprendimą apie Ukrainos lakūnės N.Savčenko areštą. Ji įtariama įvykdžiusi sunkius nusikaltimus prieš Rusijos piliečius, rašo newsru.com.

Dokumentas įdomus tuo, jog jame Rusijos teismas „pripažino“ apsišaukėles respublikas rytų Ukrainoje. Be jokių išlygų teismas nurodė, kad N.Savčenko įvykdė jai priskiriamus nusikaltimus Donecko ir Luhnsko „liaudies respublikose“, nors Rusijos valdžia oficialiai neskelbė, kad jas pripažino.

Teismas nurodė, kad N.Savčenko įvykdė jai priskiriamus nusikaltimus Donecko ir Luhnsko „liaudies respublikose“, nors Rusijos valdžia oficialiai neskelbė, kad jas pripažino.

Šį skandalingą dokumentą paskelbė N.Savčenko ginantis Rusijos advokatas Markas Feiginas. Savo „Twitter“ paskyroje jis paskelbė teismo sprendimą, kuriame rašoma, kad kai kurios ukrainiečių grupuotės įtariamos vykdančios draudžiamus „karo metodus Donecko ir Luhansko liaudies respublikų teritorijose“.

Iki šiol šias „respublikas“ pripažino tik Pietų Osetija, kurią yra pripažinusi tik šią teritoriją nuo Gruzijos atplėšusi Rusija, Venesuela, Nikaragva, Nauru ir Tuvalu.

N.Savčenko į separatistų rankas pateko birželio viduryje, kai teroristai prie Luhansko sumušė jos dalinį „Aidar“, o lakūnę paėmė į nelaisvę. Moteris dingo, o po kiek laiko atsirado Voronežo kalėjime. N.Savčenko teigė, kad į Rusiją buvo gabenama prieš savo valią su maišu ant galvos ir pareikalavo ją paleisti bei iškelti bylą jos pagrobėjams. Tačiau teismas tai praleido pro ausis.

Be to, teismas nusprendė iš Rusijos išsiųsti vienintelį N.Savčenko procesą nušvietusį Ukrainos televizijos žurnalistą Jevgenijų Agarkovą, nes jis esą tai darė neturėdamas leidimo, praneša „RIA Novosti“.

Teismas žurnalistui skyrė 2 tūkst. rublių baudą ir nurodė palikti Rusijos teritoriją.
Komentarai
Temos Humoras, Ukraina
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min