Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos armija ir toliau puola Ukrainos karius, Donecke kai kur nutrauktas dujų tiekimas

Pastatas Luhansko regione
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pastatas Luhansko regione
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos kariai ir teroristai, nepaisant paliaubų, apšaudo Ukrainos ATO pajėgų gretas. Apie tai praneša naujienų agentūra „Unian“. Paskelbta, kad pirmadienį Slavjanoserbsko rajone Ukrainos nacionalinė gvardija atmušė trijų Rusijos karių tankų ataką. Po mūšio buvo sugadinti du tankai. Teroristai Popasno rajone iš salvinės ugnies sistemų „Grad“ apšaudė mokyklą ir gyvenamuosius pastatus. Aktyvūs kariniai veiksmai rytinėse ir šiaurinėse Donecko miesto dalyse lėmė, kad daliai gyventojų nutrauktas dujų tiekimas.

15:32 val. Smogikai puolė Ukrainos karių atramos punktą

Rusijos kariai ir jos parankiniai vietos smogikai iš minosvaidžių tris kartus apšaudė Ukrainos kariuomenės atramos punktą netoli Redkodubo kaimo ir stengėsi jį užimti.

„Vakar teroristai tris kartus apšaudė iš minosvaidžių ir šaunamųjų ginklų Ukrainos kariuomenės atramos punktą, esantį netoli Redkodubo kaimo, Šachtarsko rajone, tuomet bandė jį užimti“, – antradienį žurnalistams Kijeve teigė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka ir pridūrė, kad kariai sėkmingai atrėmė išpuolį.

Paskelbta, kad per pastarąją parą antiteroristinės operacijos (ATO) zonoje buvo sužeisti trys Ukrainos kariai.  

unian.net nuotrauka/Situacija rytų Ukrainoje rugsėjo 30 d.
unian.net nuotrauka/Situacija rytų Ukrainoje rugsėjo 30 d.

11:43 val. Dujų tiekimas nutrauktas daugiau negu 5000 Donecko gyventojų

Donecke šiuo metu yra susiklosčiusi ypač sudėtinga padėtis, susišaudymai girdimi visose miesto rajonuose, dujų tiekimas nutrauktas daugiau negu 5,3 vartotojų. Apie tai pranešė Donecko miesto tarybos spaudos tarnyba.

Spaudos tarnybos pranešime taip pat pažymėta, kad per pastarąją parą vienas gyvenamasis namas Donecko Kijevo rajone buvo pilnai sugriautas, o dujų tiekimas atjungtas daugiau negu 50 gatvių. 

Šiuo metu bandoma pašalinti avarijos priežastis. Viešasis transportas ir miesto komunalinės tarnybos veikia įprastu režimu. 

11:01 val. Ukrainos kariai atmušė trijų tankų ataką

Rugsėjo 29 d., pirmadienį, Luhansko srityje situacija buvo itin komplikuota. Apie tai pranešama oficialiame Luhansko generalinės administracijos atstovo Henadijaus Moskalio pareiškime.

„Nuo 21,45 iki 23,15 valandos smogikai puolė Nacionalinės gvardijos punktus. Teroristai šturmavo su trimis tankais. Panaudojus stambaus kalibro ginklus puolimas buvo atremtas, du tankai sugadinti. Per puolimą vienas Ukrainos karys buvo sužeistas, dar vienam buvo sužeista koja. Jie abu paguldyti į ligoninę“, – teigiama pranešime.

Troickio gyvenvietėje, esančioje Popasno rajone, taip vyko intensyvūs mūšiai. Čia smarkiai nukentėjo vietos katilinė ir mokykla, taip pat šeši gyvenamieji namai. Per apšaudymus iš minosvaidžių žmonių mokykloje nebuvo. 

Nepaisant paliaubų Donbase tebevyksta intensyvūs susišaudymai 

Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje karo ir politikos studijų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas pranešė, kad Donbase labiausiai įtempta situacija šiuo metu ties Donecku, Marinka, Nikišinu, Smeloje ir Sčastje.

„Rusijos ir teroristų pajėgos toliau aktyviai tęsia puolimą ir Ukrainos karių apšaudymą“, – socialiniame tinkle parašė D.Tymčukas. Ekspertas pažymėjo, kad iš viso per paliaubų laikotarpį susišaudymų tarp Rusijos karių, teroristų ir Ukrainos karių skaičius perkopė 1000.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min