Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirodė vaizdo įrašas, kaip ginkluoti asmenys nešasi iš žurnalistų Kryme pavogtą įrangą

Kryme vyrai neša iš žurnalistų pavogtą įrangą
Kadras iš vaizdo medžiagos / Kryme vyrai neša iš žurnalistų pavogtą įrangą
Šaltinis: 15min
0
A A

Ginkluoti asmenys atėmė įrangą iš naujienų agentūros „Associated Press“ (AP) komandos, kuri dirbo Simferopolyje. Agentūra paskelbė, kad ketvirtadienį jos darbuotojai buvo užpulti, kai įrenginėjo vietą tiesioginei transliacijai virš restorano.

AP darbuotojus apsupę asmenys pareikalavo išjungti kameras ir šviesas, jiems taip pat neleido išeiti iš pastato. Keli kiti vyrai nufotografavo AP įrangą ir apkaltino žurnalistus ir operatorius šnipinėjimu.

Vėliau pasirodę ginkluoti vyrai žiniasklaidos atstovams liepė rankas uždėti ant sienos, o tuo metu jie supjaustė laidus ir paėmė Įrangą. Dalį įrangos pavyko vėliau atgauti, tačiau didžiosios daugumos – ne. AP darbuotojai pastate buvo per prievartą laikomi maždaug dvi valandas, vėliau paleisti.

Papildyta 00.19 val. Paviešintas vaizdo įrašas

Šeštadienio vakare internete pasirodė vaizdo įrašas, kaip ginkluoti vyrai į baltą autobusiuką be numerių neša AP žurnalistams priklausančią įrangą. Unian.net pažymi, kad vaizdo įraše matyti Krymo kazokai.

VIDEO: Ginkluoti vyrai neša žurnalistų įrangą

Kryme užpuldinėjami žurnalistai

AP griežtai pasmerkė tokį incidentą ir žada dėl to kreiptis į Krymo vyriausybę. „Bet kokie įtarimai, kad šie žmonės gali būti kas nors daugiau nei žurnalistai, yra juokingi. Jie yra profesionalai, dirbantys savo darbą, ir pateikiantys žinias, kuriomis domimasi visame pasaulyje“, – pareiškė AP atstovas Johnas Daniszewski.

Ukrainoje dirbantys žurnalistai ketvirtadienį pranešė buvę žiauriai sumušti prie karinio dalinio, kurį bandė užgrobti Rusijos kariai ir vietos radikalai. Labiausiai nukentėjo rusas Pavelas Nikulinas, dirbantis laikraščiui „Russkaja planeta“. Jis pranešė, kad buvo sumuštas vyro, kuris veidą slėpė po kauke, o ant rankos buvo užsirišęs šv.Georgijaus raištį. Pasak jo, ligoninėje su juo buvo dar keturi žurnalistai, kurie nukentėjo nuo Rusijos karių ir prorusiškai nusiteikusių vietos gyventojų.

Šeštadienį socialiniame tinkle „Facebook“ žurnalistė Lilija Burdžurova rašė, kad žurnalistai buvo užpulti, kai naktį Rusijos kariai bandė užimti karinę bazę Kryme. „Žurnalistus žiauriai sumušė, automobilį, kuriame yra žurnalistė Jelena Mechanika, persekioja“, – pranešė ji. Skelbiama, kad šios žurnalistės telefonas šiuo metu yra už ryšio zonos ribų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min