Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 30, 15:09

Patvirtinta, kad per sprogimą Kabule penktadienį žuvo du slovakai ir amerikietis

JAV gynybos departamentas ir Slovakijos gynybos ministerija patvirtino, kad per savižudžio išpuolį penktadienį Kabule žuvo du kariai slovakai ir vienas amerikietis.
Namo parskraidinti Afganistane žuvusių Slovakijos karių kūnai
Namo parskraidinti Afganistane žuvusių Slovakijos karių kūnai / Slovakijos gynybos ministerijos/mod.gov.sk nuotr.

Penktadienį Afganistano sostinėje Kabule greta karinio konvojaus nugriaudėjo galingas sprogimas. Pirminiais duomenimis, sprogimas įvyko savižudžiui detonavus sprogmenų prikrautą automobilį.

Per incidentą žuvo trys NATO kariai, buvo sužeisti keli civiliai praeiviai. Atsakomybę už teroro aktą iš karto prisiėmė Talibanas.

JAV gynybos departamentas patvirtino, kad vienas žuvusiųjų – JAV KOP kapitonas Davidas I. Lyonas. 28 metų kariškis buvo kilęs iš Aidaho valstijos.

Slovakijos gynybos ministerija pranešė, kad per šį išpuolį žuvo ir du Slovakijos kariai. Abu tarnavo Slovakijos spec. pajėgose, Žilinos mieste.

Sekmadienio vakarą abiejų žuvusių Slovakijos kareivių kūnai iš Afganistano per Vokietiją padedant JAV karo pilotams buvo pargabenti į tėvynę.

Iš viso Afganistane jau žuvo trys Slovakijos kariai. Vienas jų – 35 metų Danielis Kavuliakas – žuvo liepą per sukilėlių ataką. Afganistane tarnauja 234 Slovakijos kariai.

Šiuo metu operacijoje Afganistane dalyvauja Slovakijos 5-asis specialiųjų operacijų pulkas, kurio namų dislokacijos vieta – Žilina. Pulkas tiesiogiai pavaldus Slovakijos kariuomenės Generaliniam štabui.

Būtent šiame pulke ir tarnavo penktadienį Kabule žuvę kariai, kurie buvo identifikuoti kaip Patrickas ir Edmundas. Jų pavardės oficialiai nepaskelbtos.

VIDEO: Namo parvežti Afganistane žuvę Slovakijos kariai

Slovakijos 5-ąjį specialiųjų operacijų pulką sudaro per 400 karių, suskirstytų į šešis padalinius.

Slovakijos specialiųjų operacijų kariai nuolat treniruojasi su kitų NATO šalių specialiosiomis pajėgomis. Pastarąjį kartą prieš kelias savaites pulko kariai sėkmingai dalyvavo Lenkijoje vykusiose tarptautinėse pratybose „Kobra 13”, kuriose buvo tikrinamas Lenkijos pasiruošimas vadovauti NATO specialiųjų pajėgų operacijoms.

Gruodžio pradžioje JAV vyriausybė Slovakijos specialiosioms pajėgoms perdavė šarvuočių MRAP, skirtų naudoti būtent operacijoms Afganistane.

MRAP (angl. – „Mine-Resistant Ambush Protected“) tipo šarvuočiai yra ratinė šarvuota mašina, skirta karių apsaugai nuo įvairaus tipo minų ir savadarbių sprogmenų. Jau pati jos konstrukcija (aukšta prošvaista ir V formos dugnas) sukurta taip, kad apsaugotų viduje esančius žmones nuo skeveldrų ir sprogimo bangos, kuri tiesiog išsklaidoma.

Sprendžiant iš nuotraukų po sprogimo Kabule, žuvę kariai važiavo ne MRAP tipo šarvuočiu, o visureigiu „Toyota“. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min