Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pernai iš Lietuvos įmonių Lietuvos kariuomenė įsigijo prekių daugiau nei už 16 mln. litų

Ekipuotė Lietuvos kariuomenei
Logistikos valdybos nuotr. / Ekipuotė Lietuvos kariuomenei
Šaltinis: 15min
0
A A

2013 metais Lietuvo kariuomenė iš įvairių Lietuvos ir užsienio įmonių nusipirko prekių už 23 175 mln. litų. Iš jų 7, 442 mln. litų buvo skirta maistui, o 15,734 mln. litų kariams reikalingos aprangos, ekipuotės, kitoms prekėms įsigyti. Lietuvos įmonės laimėjo Lietuvos kariuomenės paskelbtų prekių konkursų už 16,583 mln. litų.

Logistikos valdybos nuotr./Kariuomenės vadas apžiūri lietuviškas uniformas
Logistikos valdybos nuotr./Kariuomenės vadas apžiūri lietuviškas uniformas

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, 2012 metais situacija Lietuvos įmonėms buvo palankesnė – iš viso buvo įsigyta maisto ir prekių už 24,374 mln. litų, iš kurių 23,219 mln litų buvo skirta Lietuvos tiekėjams.

Kaip teigia Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Materialinių resursų departamento direktorius pulkininkas leitenantas Valdas Dambrauskas, apsirūpindama reikiamomis prekėmis Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja tiek su Lietuvos, tiek su užsienio įmonėmis, tačiau didžiąją dalį reikiamo maisto, aprangos, ekipuotės ir kitų prekių Lietuvos kariuomenė įsigyja iš šalies įmonių.

Pasak plk. ltn. V. Dambrausko, tikėtina, kad panašios tendencijos išliks ir šiais metais – pagrindiniais tiekėjais Lietuvos kariuomenei ir toliau bus Lietuvos įmonės.

Logistikos valdybos nuotr./Siuvamos uniformos
Logistikos valdybos nuotr./Siuvamos uniformos

„Jeigu kalbėtume procentais, galėtume teigti, kad praėjusiais metais 100 procentų maisto produktų ir maždaug 60 proc. reikalingos aprangos, ekipuotės ir kitų prekių Lietuvos kariuomenė nusipirko iš Lietuvos įmonių,“ – sako Logistikos valdybos Materialinių resursų departamento direktorius.

„Anksčiau Lietuvos kariuomenė viešuosiuose pirkimuose taikė mažiausios kainos principą, tačiau vis dažniau, siekdami geresnės prekių kokybės, tobuliname technines specifikacijas ir pradedame taikyti papildomus kriterijus, pvz. funkcionalumo, patvarumo,“ – sako plk. ltn. V. Dambrauskas.

Pasak karininko, daugelį metų Lietuvos kariuomenei batus teikė Lietuvos įmonės.

Logistikos valdybos nuotr./Lietuviškos kariuomenės uniformos
Logistikos valdybos nuotr./Lietuviškos kariuomenės uniformos

„Tačiau norėdami karius aprūpinti batais, kurie būtų funkcionalūs, ergonomiški ir patvarūs, nusprendėme įsigyti penkių gamintojų (tiek Lietuvių, tiek užsienio) batus ir davėme juos išbandyti kariams. Pagal testavimo rezultatus buvo parengtos lauko uniformos batų techninės specifikacijos ir pastaruosius ketverius metus kareiviškų batų konkursus laimi įvairios Vokietijos, Lenkijos ir Čekijos kompanijos,“ – teigia plk. ltn. V. Dambrauskas.

Tuo pačiu direktorius pažymi, jos pastaraisiais metais vis daugiau viešųjų konkursų laimi užsienio įmonės.

„Dažniausiai Lietuvos kariuomenė iš užsienio įmonių perka tokias prekes, kurių negamina Lietuvos gamintojai, pavyzdžiui, kario ekipuotės sistemą, kurią sudaro kuprinė, liemenė ir įvairūs dėklai,“ – sako plk. V. Dambrauskas.

Kai kurias, specialiai kariuomenei reikalingas aprangos dalis, pavyzdžiui, taktinės atakos pirštines, kurios yra išduodamos tik vykstantiems į misijas kariams, dėl jų ypač sudėtingų techninių specifikacijų, Lietuvos įmonės negamina, bet jų tiekėjais būna šalies įmonės.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min