Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Petro Porošenkos įsakas: Ukrainos kariai į teroristus nešaudys savaitę

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos prezidentas Petro Porošenka
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pasirašė vyriausybės pajėgų rytuose laikinų vienašališkų paliaubų d.įsaką.Kariniai veiksmai vienašališkai nutraukiami nuo birželio 20 d. vakaro iki birželio 27 d.

Tai prezidentas P.Porošenka pranešė vakar bendraudamas su Donecko srities Sviatogorsko miesto gyventojais, pranešė Ukrainos Vidaus reikalų ministerija. P.Porošenka penktadienį atvyko į antiteroristinės operacijos zoną.

Ukrainos kariai šaudys tik gindamiesi

Pasak P.Porošenkos, tai daroma tam, kad teroristai galėtų sudėti ginklus, o tie, kurie to nepadarys, bus sunaikinti.

Anot jo, Ukrainos pajėgos naudos ginklus tik tuo atveju, jei reikės gintis nuo puolančių teroristų.

Ukrainos pajėgos naudos ginklus tik tuo atveju, jei reikės gintis nuo puolančių teroristų.

„Antiteroristinės operacijos centre prezidentas priėmė generolo Vitalijaus Muženkos raportą dėl to, kad šiandien 18 val. 30 min. baigėsi operacija dėl gynybos režimo prie sienos nustatymo. Prezidentas pasakė: Pereiname prie kitos taikaus plano fazės – valstybinės sienos kontrolės režimo nustatymo“, – penktadienį pranešė valstybės vadovo spaudos tarnyba.

Po to P.Porošenka įsakė visoms pajėgoms savaitei nutraukti ugnį.

„Ukrainos armija nutraukia ugnį! Tai nereiškia, kad mes neduosime atkirčio agresijos prieš mūsų kariškius atveju, mes darysime visa, kad apgintume mūsų valstybės teritoriją“, – pareiškė P.Porošenka.

Jis pabrėžė, kad Ukrainos teritorinio vientisumo klausimas „nesvarstomas“.

Antiteroristinių operacijų centro atstovas Vladyslavas Selezniovas pranešė, kad kariškiai ugnį nutrauks 22 valandą.

Pasak spaudos tarnybos, prezidentas kariams ir Nacionalinės gvardijos kovotojams, tarnaujantiems įtvirtintuose kontrolės postuose, perdavė kažkiek televizorių, neperšaunamų liemenių, naktinio matymo žiūronų.

Susitikęs su Sviatohorsko gyventojais P.Porošenka dar papasakojo jiems apie taikos planą padėčiai sureguliuoti regione.

Jis taip pat pareiškė, kad artimiausiu metu bus pradėti atstatyti namai, kurie nukentėjo per mūšius. Visus atstatymo darbus finansuos valstybė.

Prezidentas taip pat apsilankė Sviatohorsko Dievo Motinos užmigimo lauroje.

Šis apsilankymas Donbase yra pirmoji P.Porošenkos darbo kelionė prezidento poste.

Pasiūlė taikos planą

Vakarų šalių palaikomas Ukrainos naujasis prezidentas penktadienį paskelbė platų taikos planą, turintį užbaigti prorusiškų separatistų sukilimą šalies rytuose, keliantį grėsmę šios Rytų Europos valstybės išlikimui.

14 punktų iniciatyva buvo paskelbta po dviejų pokalbių telefonu per pastarąsias tris paras tarp P.Porošenkos ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino.

14 punktų iniciatyva buvo paskelbta po dviejų pokalbių telefonu per pastarąsias tris paras tarp P.Porošenkos ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino. Rusijos prezidentas reikalavo, kad Ukraina nutrauktų antiteroristinę operaciją.

Ukrainos žiniasklaida paskelbė dokumento kopiją. Jame reikalaujama, kad sukilėliai nedelsiant sudėtų ginklus, taip pat žadama decentralizuoti valdžią, įvykdžius konstitucijos reformą.

Prezidentas siūlo teisiškai nepersekioti sukilėlių, neįvykdžiusių „sunkių nusikaltimų“, taip pat suteikti „garantuotus koridorius rusų ir ukrainiečių samdiniams pasitraukti“ iš konflikto zonos. Dokumente taip pat siūloma prie sienos su Rusija įrengti 10 km pločio buferinę zoną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min