Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą pratyboms Lietuvoje atgabenamos JAV artilerijos sistemos „Paladin“

Asociatyvinė nuotr. Pratybos
KAM nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Į šeštadienį Lietuvoje vyksiančias tarptautines pratybas „Ugninis griausmas 2015“ atvyksta Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų 155 mm savaeigių haubicų būrys iš 1–41 Lauko artilerijos bataliono. Kariai pratyboms atsigabena keturias artilerijos sistemas M109A6 „Paladin“ ir kitą logistikos techniką.

JAV kariuomenės artilerijos sistema „Paladin“ – tai 155 mm pabūklu ginkluota savaeigė artilerijos haubica, kuri primą kartą JAV Sausumos pajėgoms buvo pristatyta dar 1960 metais. Į Lietuvą pratyboms atgabenami jau devintosios kartos šios ginkluotės modeliai M109A6 „Paladin“, kurių maksimalus šaudymo nuotolis yra iki 30 km. Vienos artilerijos sistemos įgulą sudaro 6 kariai – vadas, šaulys, šaulio padėjėjas, vairuotojas ir 2 užtaisytojai.

Generolo Povilo Plechavičiaus (Klaipėdos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko (Pabradė) poligonuose rengiamos pratybos „Ugninis griausmas“ vyks balandžio 13–24 d., jose dalyvaus apie 450 karių iš keturių NATO šalių: JAV, Lenkijos, Lietuvos ir Portugalijos.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų organizuojamos tarptautinės pratybos „Ugninis Griausmas“ Lietuvoje rengiamos jau trečią kartą. Kasmet norą dalyvauti jose pareiškia vis daugiau NATO šalių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min