Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 2d. 12:43

Pirmasis ir kol kas vienintelis Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“ grįžo iš bandymų jūroje

Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“
Pirmasis Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“ Pietų Kinijos jūroje ir po 37 dienų plaukimo grįžo į paskirties uostą.

Kaip praneša lenta ru, remdamasis agentūra „Xinhua“, lėktuvnešis jūroje atliko per šimtą treniruočių užduočių, per kurias buvo tikrinamos kovinės ir kitos laivo savybės. Taip pat buvo tikrinama galima lėktuvnešio sąveika su kitais laivais, orlaiviais ir povandeniniais laivais.

Lėktuvnešis „Liaoning“ į Pietų Kinijos jūrą išplaukė lapkričio 26 d. Jūroje laivas išbuvo 37 dienas. Taip ilgai jūroje lėktuvnešis „Liaoning“ išbuvo pirmą kartą.

Kinijos lėktuvnešiui treniruojantis jūroje, įvyko incidentas su JAV karo laivu USS „Cowpens“ (CG-63). Pranešama, kad gruodžio 5 d. manevruodamas JAV raketinis kreiseris vos nesusidūrė su Kinijos laivu.

Vienintelis Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“ į ginkluotę priimtas 2012 m. rugsėjį. Laivą 1998 m. Kinija nusipirko iš Ukrainos už metalo laužo kainą. Vėliau Kinija laivą suremontavo.

VIDEO: Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“ išplaukia į jūrą

Pradžioje buvo skelbiama, kad Kinija iš Ukrainos nusipirktame laive įrengs plaukiojantį kazino. Bet vėliau planai pasikeitė.

Manoma, kad lėktuvnešio „Liaoning“ pagrindu Kinija planuoja kurti nuosavų panašių laivų seriją. Ne taip seniai tapo žinoma, kad Kinija jau sukūrė nuosavą naikintuvą J-15, besibazuojantį lėktuvnešyje. Manoma, kad būtent šiais orlaiviais ir bus aprūpintas „Liaoning“ bei kiti būsimieji šalies lėktuvnešiai.

VIDEO: Naikintuvai J-15 leidžiasi ant lėktuvnešio „Liaoning“ denio

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min