Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po misijos Afganistane sutiktos dvi karių pamainos

Iš Afganistano grįžusių Lietuvos karių sutiktuvės
Alfredo Pliadžio nuotr. / Iš Afganistano grįžusių Lietuvos karių sutiktuvės
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 2 d. Krašto apsaugos ministerijoje po pusės metų tarnybos Afganistane buvo sutiktos vienuoliktoji Nacionalinio paramos elemento ir keturioliktoji Specialiosios misijos vadovo Afganistane karių pamainos.

„Jūs puikai atlikote priskirtas užduotis misijos metu. Noriu padėkoti už atsakingą tarnybą, kurią taip gerai įvertino ir aukščiausi sąjungininkų vadai“, – ceremonijos metu sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.  Ceremonijoje taip pat dalyvavęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas taip pat pasveikino visus į Lietuvą grįžusius karius. Jis taip pat dėkojo artimiesiems už ištvermę ir karių palaikymą misijos metu.

Šios abi grupės Afganistane atlieka visiškai skirtingas užduotis. Aštuoni Nacionalinio paramos elemento kariai nuolat užtikrina Kabulo ir Herato regionuose tarnaujančių Lietuvos karių aprūpinimą. Dar keturi Kandahare dislokuotos Aptarnavimo grupės kariai teikia logistinę paramą šiame regione tarnaujantiems Lietuvos kariams.

Alfredo Pliadžio nuotr./Iš Afganistano grįžusių Lietuvos karių sutiktuvės
Alfredo Pliadžio nuotr./Iš Afganistano grįžusių Lietuvos karių sutiktuvės

Apsaugos grupės 14-oji pamaina užduotis vykdė neramiu laikotarpiu, kai šalyje buvo renkamas naujasis Afganistano Prezidentas.

Specialiosios misijos apsaugos grupės kariai vykdė šios misijos vadovo apsaugą visą misijos laikotarpį. Apsaugos grupės 14-oji pamaina užduotis vykdė neramiu laikotarpiu, kai šalyje buvo renkamas naujasis Afganistano Prezidentas. Dar tik kuriančioje demokratiją šalyje šis procesas būna labai sudėtingas ir įtemptas, didėja išpuolių tikimybė. Tačiau kariai užduotį vykdė puikiai, padarė viską, kad bet kokio pobūdžio grėsmių būtų išvengta.

Su ne mažesniais išbandymais susidūrė ir vienuoliktosios Nacionalinės paramos elemento pamainos kariai. Per šešis tarnybos mėnesius jie suruošė, pakrovė ir JAV orlaiviais į Lietuvą transportavo apie 70 tonų krovinio.

„Be įprastų padalinių logistinio aprūpinimo užduočių, nuo misijos pradžios nurašėme ir utilizavome daugybę per visą operacijos eigą susidėvėjusių ir jau naudoti netinkamų daiktų, taip pat suorganizavome transporto ir kitų priemonių pargabenimą į Lietuvą“, – sakė vienuoliktosios Nacionalinio paramos elemento pamainos vadas pulkininkas leitenantas Saulius Gurauskas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Juozas Olekas iš Afganistano grįžusių Lietuvos karių sutiktuvėse
Alfredo Pliadžio nuotr./Juozas Olekas iš Afganistano grįžusių Lietuvos karių sutiktuvėse

Nacionalinis paramos elementas įsteigtas  2009 m., siekiant užtikrinti efektyvesnį Lietuvos karinių vienetų, tarnaujančių tarptautinėse operacijose, logistinį aprūpinimą ir šio aprūpinimo kontrolę. Pamainose tarnauja dirba įvairių sričių specialistai – finansų, pirkimų, pakrovimo ir judėjimo kontrolės, sandėliavimo ir kiti.

Specialiosios misijos vadovo apsaugos grupę Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija įsteigė 2005 metais, ją sudaro kariai iš Lietuvos kariuomenės Karo policijos. Specialioji misija taip pat atstovauja Lietuvai Afganistane, palaiko diplomatinius ryšius su Afganistano valstybinėmis institucijomis, užsienio diplomatinėmis atstovybėmis, NATO atstovais, Europos Sąjungos delegacija Kabule, Jungtinių Tautų pagalbos misija Afganistane (UNAMA) ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Alfredo Pliadžio nuotr./Iš Afganistano grįžusių Lietuvos karių sutiktuvės
Alfredo Pliadžio nuotr./Iš Afganistano grįžusių Lietuvos karių sutiktuvės

Šiuo metu Specialioji misija dislokuota Kabulo mieste, jai vadovauja Jonas Daniliauskas. Karo policijos karių grupė skiriama saugoti Specialiosios misijos vadovą, bendradarbiauti su NATO tarptautinėmis saugumo paramos pajėgomis (ISAF), taip pat ir su Afganistano institucijomis Kabule ir kituose miestuose.

Planuojama, kad Afganistane kitais metais bus dislokuota iki 100 Lietuvos karių.

Nuo kitų metų sausio 1 d. prasidėjus misijai „Tvirta parama“ Afganistane ir toliau tarnaus Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono kariai, misijos štabuose Kabule ir Herate tarnaus štabo karininkai. Iš Lietuvos kariuomenės Karo policijos karių suformuota grupė tęs Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą. Visų Lietuvos karių logistinį aprūpinimą užtikrins Nacionalinio paramos elemento kariai. Planuojama, kad Afganistane kitais metais bus dislokuota iki 100 Lietuvos karių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min