Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 balandžio 9d. 09:07

Po trejų metų į Vilnių grįžtanti kariuomenės ir visuomenės šventė vyks prie Baltojo tilto

Kariuomenės paradas Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kariuomenės paradas Vilniuje

Minint Lietuvos narystės NATO dešimtmetį, svarbiausia Lietuvos kariuomenės šventė – Kariuomenės ir visuomenės diena – po trejų metų pertraukos sugrįžta į sostinę. Šiemet ji vyks gegužės 17 d. Vilniuje pievoje prie Baltojo tilto.

Kaip ir kasmet į šventę atvykę svečiai iš arti galės pamatyti, kuo gyvena ir su kokiais iššūkiais susiduria dabartinė Lietuvos kariuomenė. Tai unikali proga per vieną dieną iš arti pamatyti įdomiausias kariuomenės gyvenimo puses.

Visi susirinkusieji šventės metu galės stebėti net dvi karines operacijas – istorinę ir šiuolaikinę. Šiais metais minint 70-ąsias Laisvės kovotojų kovų pradžios metines, šventės dalyviai galės stebėti vienos iš kovų inscenizaciją. Antroji operacija –  jungtinė Sausumos, Karinių oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų kova su tariamu priešu.

Visi susirinkusieji šventės metu galės stebėti net dvi karines operacijas – istorinę ir šiuolaikinę.

Šiais metais minime 20-ąsias metines, kai Lietuvos kariai  pradėjo dalyvauti tarptautinėse operacijose, todėl visi susirinkusieji galės apsilankyti ypatingai didelėje Tarptautinių operacijų stovykloje, apžiūrėt karių ginkluotes ir ekipuotes, kurias Lietuvos kariai naudojo  tarnaudami  operacijose Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kosove, Irake, Afganistane, prie Somalio krantų ir kt.

Tradiciškai šventėje prisistatys ir parodomąsias programas parengs visos Lietuvos kariuomenės pajėgos. Nuo pistoleto iki artilerijos pabūklo, nuo visureigio HMMWV iki šarvuočio M113 – visą pėstininkų ginkluotę ir kovos techniką pristatys dideles pajėgas į šventę atgabensiantys Sausumos pajėgų kariai.

Galės pabandyti kiekvienas

Visi norintys įsijausti į kario naujoko gyvenimą, galės išmėginti savo jėgas stovykloje „Tapk kariu valandai“, kurioje kiekvienas be jokio specialaus pasiruošimo galės įgyti paprasčiausių ir svarbiausių kiekvienam kariui žinių.

Šventės dalyviai taip pat galės apžiūrėti įrengtą karo lauko ligoninę, susipažinti su karo medikais ir karo psichologais.

Karo inžinieriai renginyje pristatys išminavimo įrangą, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kovotojai šventės lankytojams suteiks galimybę aplankyti taktinę vadavietę – vietą, iš kurios valdomas visos brigados mūšis.

Gegužės 18 d. taip pat minėsime Partizanų pagerbimo dieną, kuri šiais metais vyks Mėnaičiuose, Radviliškio rajone.

Kariuomenės ir visuomenės šventė rengiama kartą per metus, kai mobilizuojamos visos kariuomenės pajėgos. Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną yra kilusi iš tarpukario Lietuvos, šios šventės paprastai vyksta trečiąjį gegužės savaitgalį. Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje ši šventė atgaivinta 1993 metais Vilniuje. 2009 m. ji persikėlė į Kauną, 2012 m. šventė surengta Šiauliuose, kur šventės svečiai stebėjo ne tik karių pasirodymus, bet ir tarptautinį aviacijos šou. Pernai šventė pirmąjį kartą vyko Klaipėdoje, kur didžiausias dėmesys buvo skiriamas Karinėms jūrų pajėgoms ir jų laivams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min