TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologas Laurynas Kasčiūnas: šįkart Ukraina duos atkirtį Rusijai

Laurynas Kasčiūnas
Asmeninio archyvo nuotr. / Laurynas Kasčiūnas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Donecko separatistams paskelbus nepriklausomybę ir prašant Rusijos prezidento Vladimiro Putino įvesti į miestą kariuomenę, Rytų Europos studijų centro ekspertas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad Krymo scenarijaus šįkart nebus ir Ukraina duos atkirtį Rusijai.

„Ukrainos kariuomenės būklė nėra pati geriausia. Ji neišvengiamai skaldoma regioninių nesutarimų, ten likę kadrų, kurie turi tam tikrą lojalumą Rusijai. Sunku prognozuoti, ar ji galėtų duoti atkirtį, kuris būtų lygiavertis Rusijai, bet kad atkirtis būtų, aš jau tuo neabejoju“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ pirmadienį sakė L.Kasčiūnas.


Pasak jo, jeigu Krymo aneksavimo situacijoje dar buvo galima kalbėti apie tam tikrą taikdarišką scenarijų, kai Ukrainos kariuomenė nepanaudojo ginklų, kad neišprovokuotų didesnės Rusijos agresijos, Donecko atveju tai jau reikštų neveiksnumą.

Sunku prognozuoti, ar ji galėtų duoti atkirtį, kuris būtų lygiavertis Rusijai, bet kad atkirtis būtų, aš jau tuo neabejoju, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ pirmadienį sakė L.Kasčiūnas.

„Šiuo atveju ta riba tarp neprovokavimo ir neveiksnumo, neįgalumo yra daug siauresnė. Tad akivaizdu, kad turės priešintis (Ukraina – red.), ir tie savanoriai žmonės, kurie atėjo ir užsirašė į Ukrainos armiją, tikrai pasiryžę kovoti. Ten gali būti ir partizaninis karas, ir kitokių reiškinių, nepalankių Rusijos intervencijai“, – kalbėjo politologas.

L.Kasčiūnas taip pat pažymi, kad Rusijai nepavyko sukelti Rytų Ukrainoje didelio rusakalbių judėjimo už Rusiją, kas rodo ir nedidelį visuomenės palaikymą Rusijos veiksmams, ir Ukrainos vieningumą.

„Mes kalbame apie 2 tūkst. žmonių Donecke, kuriame gyvena 1,5 mln. žmonių. Iš tų 2 tūkst. akivaizdžiai kalbama, kad 1 tūkst. yra importuoti žmonės, tokie teroristai – turistai, kurie atvyko iš Rusijos organizuoti betvarkės svetimoje valstybėje. Manau, kad Rusija taip lengvai nepasivaikščios po Rytų Ukrainą, kad nebus visuomenės palaikymo, bus didesnis pasipriešinimas – tai ir vienas iš sulaikančių veiksnių. Ukrainiečiai įrodė, kad nors ir su skirtingomis sampratomis, ir Rytų ir Vakarų ukrainiečiai yra vieninga tauta – tai irgi bus stabdis V.Putino veiksmams“, – kalbėjo L.Kasčiūnas.

Laida „Aktualioji valanda“ transliuojama darbo dienomis 17.05 val.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min