Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusams siūloma makabriška „pramoga“ – „turistiniai turai“ į karo nuniokotą Donbasą

Rusai viliojami makabriška „pramoga“ – turais į karo niokojamą Donbasą
euromaidanpress.com nuotrauka / Rusai viliojami makabriška „pramoga“ – turais į karo niokojamą Donbasą
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijoje pradėta siūlyti nauja „pramoga“ – „ekstremalūs turai“ į Donbaso sritis, kuriose Kijevas vykdo antiteroristinę operaciją (ATO), rašo naujienų svetainė euromaidanpress.com

„Turistai“ vežami į miestus, esančius fronto linijoje, kur jie gali pabūti karo sąlygomis. Ukrainos pareigūnų duomenimis, daug „turistų“ atvyksta iš Rusijos grupėmis po 7–8 žmones.

Kaip laikraščiui „Segodnia“ teigė Ukrainos atstovai, rusai, kurie trokšta apsilankyti ATO srityse, nuvykę ten šaudo iš ginklų, bendrauja su smogikais, fotografuoja ir filmuoja vaizdo kameromis.

Jie vyksta kartu su savanoriais iš Rusijos, kurie padeda apsišaukėliškų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ teroristams. Kadangi dalis sienos patikros punktų yra kontroliuojami teroristų, „turistai“ į ATO zoną pakliūna iš karto. Už 3–4 dienų „turą“ prašoma nuo 1000 dolerių.

Kaip laikraščiui „Segodnia“ teigė Ukrainos atstovai, rusai, kurie trokšta apsilankyti ATO srityse, nuvykę ten šaudo iš ginklų, bendrauja su smogikais, fotografuoja ir filmuoja vaizdo kameromis. Turistai taip turi galimybę susitikti su smogikų vadeiva, pravarde Givi.

„Givi ką nors pasiūlo, ir, jeigu turistai sutinka, tuomet nėra jokių problemų, grupei duodama amunicija ir koviniai ginklai bei žurnalistams skirti šalmai“, – teigė Ukrainos teisėsaugos atstovas.

Jeigu kas nors yra sužeidžiamas arba nužudomas, tuomet kaltė gali būti suverčiama Ukrainos kariams, kad jie neva šaudė į žurnalistus iš Rusijos. Po tokio „safari turo“  „turistų“ grupė yra išvežama atgal. 

ATO atstovai informaciją apie makabrišką „pramogą“ taip pat patvirtino.

Reklamos su „turų“ pasiūlymais kabo ir teroristų kontroliuojamame Donecke.

„Faktas, kad turistų iš Rusijos yra nemažai, neginčytinas. Bet mes jų nesugauname, yra labai sunku juos sekti“, – tvirtino ATO atstovas Vladislavas Selezniovas.

Ne visi ATO zonoje besilankantys „turistai“ yra iš Rusijos. Reklamos su „turų“ pasiūlymais kabo ir teroristų kontroliuojamame Donecke.

„Turo“ pavadinimas – „Sekant Ukrainos kariuomenės pėdsakais“ ir į jį gali vykti visi norintys. „Safari turų“ kaina Donecko gyventojams svyruoja nuo 77 iki 615 dolerių, o jų rengėjai tikina, kad „turistai“ bus aprūpinti neperšaunamomis liemenėms ir apsauginiais šalmais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min