TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Praėjusią savaitę NATO naikintuvai 21 kartą lydėjo Rusijos orlaivius

Keturi naikintuvai
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Keturi naikintuvai
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 8–14 d. Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai kilo 21 kartą atpažinti ir palydėti prie Baltijos valstybių sienų skridusių Rusijos Federacijos orlaivių.

Rusijos karinis aktyvumas oro erdvėje prie Baltijos valstybių – per savaitę pastebėta ir atpažinta apie 80 orlaivių, dalis jų prie Baltijos oro erdvės buvo pastebėti kelis kartus.

Tai yra didžiausias iki šiol įvykdytų reagavimo skrydžių per savaitę skaičius ir kartu didžiausias iki šiol stebėtas Rusijos karinis aktyvumas oro erdvėje prie Baltijos valstybių – per savaitę pastebėta ir atpažinta apie 80 orlaivių, dalis jų prie Baltijos oro erdvės buvo pastebėti kelis kartus. Išskyrus kelis orlaivius, dauguma skrido su išjungtais automatiniais atsakikliais.

Daugiausia Rusijos karinių orlaivių prie Baltijos valstybių sienų – 30 – atpažinta gruodžio 8 d. Tądien NATO naikintuvai kilo aštuonis kartus.

Antra pagal aktyvumą diena buvo gruodžio 10 d., per kurią NATO oro policijos naikintuvai kilo šešis kartus, atpažino ir palydėjo 26 Rusijos karinius orlaivius.

Gruodžio 8–9 d. prie Baltijos valstybių sienų buvo stebėti šeši strateginiai bombonešiai: 4 turbo-propeleriniai bombonešiai Tu-95 ir du viršgarsiniai bombonešiai Tu-22.

Per praėjusią savaitę prie Baltijos valstybių sienų buvo atpažinta apie 30 Rusijos karinių naikintuvų: Su-27, Su-24, Su-34, Mig-31, taip pat transportiniai ir žvalgybiniai orlaiviai.

Juda virš neutralių vandenų

Visi pastebėti Rusijos Federacijos kariniai orlaiviai judėjo tarp Rusijos žemyninės dalies ir Kaliningrado virš neutralių vandenų Baltijos jūroje.

Lietuvos oro erdvės pažeidimų neužfiksuota. Tuo tarpu Estija pranešė, kad gruodžio 9 d. į Estijos oro erdvę buvo įskridęs Rusijos karinis žvalgybinis orlaivis Il-20.

NATO naikintuvai buvo keliami iš visų trijų bazių – Šiaulių, Amari ir Malborko, – kur šiuo metu budi NATO oro policijos misijoje dalyvaujantys ir misiją sustiprinantys naikintuvai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 NATO
Parašykite atsiliepimą apie 15min