Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 7d. 14:46

Praėjusiais metais kariuomenės išminuotojai atliko tūkstantį sprogmenų neutralizavimo operacijų

Karo laikų sprogmenys
J.Vitkaus inžinerijos bataliono nuotr. / Karo laikų sprogmenys
Per praėjusius metus Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai neutralizavo 2 tūkst. 370 vnt. standartinių sprogmenų ir daugiau nei 12 tūkst. įvairių šovinių: artilerijos sviedinių – 1 tūkst. 386 vnt., minosvaidžių minų – 455 vnt., aviacinių bombų – 69 vnt., rankinių ir šaunamųjų granatų, raketų, prieštankinių minų, kitų sprogstamųjų užtaisų ir amunicijos dalių.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, neutralizuodami šiuos sprogmenis kariuomenės išminuotojai atliko apie tūkstantį tokio pobūdžio operacijų.

Didžiausios per praėjusius metus standartinių sprogmenų neutralizavimo operacijos metu buvo sunaikinti 398 sprogstamieji užtaisai, visi jie buvo rasti vienoje vietoje Klevečkinės kaime (Panevėžio r.).

Daugiausiai sprogmenų naikinimo operacijų kariuomenės išminuotojai atliko Vilkaviškio r., kur per Antrąjį pasaulinį karą vyko dideli mūšiai.

J. Vitkaus inžinerijos bataliono kariai taip pat atlieka ir ištisinį Lietuvos teritorijos išminavimą. Praėjusiais metais kariai išžvalgė apie 2,2 ha teritorijos Kutiškių kaime (Radviliškio r.) ir Joskaudų kaime (Kretingos r.), rado apie 400 sprogmenų.

Sprogmenų neutralizavimo darbus Lietuvoje atlieka Inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopa. Šios kuopos skyriai yra paskirstyti po visą Lietuvos teritoriją, kurie dislokuoti Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje ir Tauragėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:01
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min