Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzija susitarė su Egiptu dėl karinės technikos pardavimo

Prancūzija ir Egiptas sudarė daugiau nei 5 mlrd. eurų vertės sandėrį dėl „Dassault Aviation“ gaminamų naikintuvų „Rafale“, vienos fregatos ir raketų pardavimo, ketvirtadienį pranešė gerai informuotas šaltinis Prancūzijoje.
Naikintuvas „French Rafale“
Naikintuvas „French Rafale“ / „Scanpix“ nuotr.

Dėl krizės kaimyninėje Libijoje savo karinę techniką atnaujinti siekiantis Egiptas bus pirmas Prancūzijos orlaivių gamintojos „Dassault Aviation“ gamybos karo lėktuvų pirkėjas užsienyje.

„Taip, yra toks susitarimas“, - sakė vienas šaltinis, reaguodamas į pranešimą laikraštyje „Le Monde“, kuris nurodė, kad ketvirtadienį tokią sutartį parafavo minėtos dvi šalys.

Laikraštis „Le Monde“ rašo, kad paskutinis sutarties lapas, kuriame apibrėžiamos sąlygos, bus pasirašytas pirmadienį. Manoma, kad dokumentą pasirašys Egipto prezidentas Abdelis Fattah Al-Sissi (Abdelis Fata Sisi) ir Prancūzijos pareigūnai – gal būt prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) ar gynybos ministras Jeanas-Yves Le Drianas.

Naujienų agentūros „Reuters“ paprašytas pakomentuoti vienas Gynybos ministerijos pareigūnas atsisakė tai daryti, nes minimas sandoris dar nesąs pasirašytas.

„Le Monde“ nurodo, kad sandoryje minimi 24 naikintuvai „Rafale“, karo laivyno fregata FREMM ir oras-oras raketos MBDA.

FREMM tipo fregatas stato valstybės valdoma įmonė DCNS, kurios 35 proc. priklauso prancūzų pramoninei grupei „Thales“.

MBDA yra tarptautinė bendra raketų gamybos įmonė, priklausanti „Airbus“ grupei, britų „BAE Systems“ ir italų „Finmeccanica“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius