Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzijai nesvarbu, kad Rusija įsiveržė į Krymą: du karo laivai Rusijai vis tiek bus statomi

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pareiškė, kad prieštaringai vertinama sutartis dėl dviejų modernių karo laivų pardavimo Rusijai tebegalioja, nors Maskva surengė invaziją į Krymą, kurią smerkia daugelis Vakarų šalių lyderių.
Laivas „Mistral“
Laivas „Mistral“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

2011 metais sudaryta sutartis dėl „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų pardavimo, verta 1 mlrd. eurų (3,45 mlrd. litų), jau anksčiau kėlė susirūpinimą Prancūzijos sąjungininkėms NATO ir Europos Sąjungoje (ES). Tas kontraktas buvo pasirašytas praėjus vos keliems metams po Rusijos invazijos į Gruziją.

Tačiau netgi kylant kito karo, kuriame dalyvautų Rusija, grėsmei, F.Hollande'as, dalyvaudamas Briuselyje vykusiame ES viršūnių pasitarime dėl krizės Ukrainoje, sakė, jog Prancūzijos įsipareigojimai parduoti tuos karo laivus tebegalioja.

Komentuodamas pareiškimus, kad Paryžius turėtų įšaldyti tą susitarimą, F.Hollande'as sakė: „Dar nesame tame etape ir tikimės jo išvengti.“

„Mes laikomės savo pasirašytų kontraktų“, – pažymėjo Prancūzijos lyderis.

Komentuodamas pareiškimus, kad Paryžius turėtų įšaldyti tą susitarimą, F.Hollande'as sakė: „Dar nesame tame etape ir tikimės jo išvengti.“

„Mistral“, antrasis didžiausias Prancūzijos karinių jūrų pajėgų laivas, gali gabenti iki 16 sraigtasparnių, keturis oro desanto laivus, 13 tankų ir šimtus karių.

Ekspertų nuomone, įtraukus šios klasės laivą į senstantį Rusijos karinį laivyną, Kremlius smarkiai sustiprintų savo galimybes skubiai panaudoti mirtiną jėgą.

Alicia R. Giron/JAV jūrų pėstininkų korpusas nuotr./„Mistral“ tipo laivai gali gabenti ir tankus. Šiuo atveju JAV kariuomenės tankas „M1A1 Abrams“ kraunamas į „Tonnerre“ (L9014)
Alicia R. Giron/JAV jūrų pėstininkų korpusas nuotr./„Mistral“ tipo laivai gali gabenti ir tankus. Šiuo atveju JAV kariuomenės tankas „M1A1 Abrams“ kraunamas į „Tonnerre“ (L9014)

Pirmasis iš naujai statomų laivų, pavadintas „Vladivostok“, praeitais metais buvo nuleistas į vandenį vakarų Prancūzijoje esančioje laivų statykloje, o neseniai pirmąkart išplaukė į atvirą jūrą. Rusijai jis turėtų būti perduotas spalį.

Ironiška, kad antrasis tebestatomas laivas vadinsis „Sevastopol“ – Ukrainos krizės centre atsidūrusio Krymo uostamiesčio, kuriame įsikūrusi Rusijos Juodosios jūros laivyno bazė, vardu.

Ekspertų nuomone, įtraukus šios klasės laivą į senstantį Rusijos karinį laivyną, Kremlius smarkiai sustiprintų savo galimybes skubiai panaudoti mirtiną jėgą

Prancūzija ir Vokietija rizikuoja susilaukti kritikos, pasisakydamos už dialogą ir tarpininkavimą, sprendžiant Ukrainos krizę, ir atmesdamos sankcijų Rusijai galimybę dabartiniame etape.

Kritikai pabrėžia, kad pelningos ekonominės sutartys, tokios kaip kontraktas dėl „Mistral“ klasės laivų, verčia Europos galiūnes laikytis nuosaikesnės pozicijos negu rytinių ES šalių, kurių dauguma buvo priklausomos nuo Maskvos Šaltojo karo laikais.

Po ketvirtadienį šešias valandas trukusių derybų 28 ES šalių lyderiai susitarė dėl trijų pakopų sankcijų, pirmiausiai įšaldydami derybas dėl švelnesnio vizų režimo Rusijos piliečiams, taip pat diskusijas dėl naujų ekonominių susitarimų.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas sakė, kad jo šalis peržiūrės savo ginklų pardavimus Rusijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius