Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzijoje į vandenį nuleistas pirmasis Rusijai skirtas „Mistral“ tipo laivas

Rusijai skirtas „Mistral“ tipo laivas nuleidžiamas į vandenį
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijai skirtas „Mistral“ tipo laivas nuleidžiamas į vandenį
Šaltinis: 15min
0
A A

Prancūzijoje antradienį į vandenį nuleistas pirmasis Rusijai statomas „Mistral“ tipo karo laivas. Desantinis laivas, galintis gabenti sraigtasparnius, buvo statomas dalimis. Priekinę laivo dalį gamino Prancūzijos bendrovė „STX France“, galinę – „Baltijos gamykla“ Rusijoje. Vėliau galas buvo atplukdytas į Prancūziją ir čia surinktas.

Pirmasis Rusijai pastatytas „Mistral“ tipo karo laivas pavadintas „Vladivostok“ (rus. – „Владивосток“). Tuo pat metu statomas ir antras toks laivas, jis vadinsis „Sevastopol“ (rus. – „Севастополь“). Abu laivai bus perduoti kariškių žinion į Rusijos Ramiojo vandenyno laivyną. Rusijos ambicijos dviem laivais neapsiriboja. Ši šalis planuoja iš viso įsigyti keturis „Mistral“ tipo laivus.

Kaip rašo portalas newsru.com, specialiai šiems laivams Vladivostoko uoste yra planuojama speciali infrastruktūra. Esą jos statybos darbai kol kas tik pradinėje stadijoje.

Rusijos KJP vadovybė jau renka ir jūrininkus šiems laivams, toliau rašo newsru.com. Vieno laivo įgulą sudarys per 200 žmonių, šauktinių tarp jų nebus. Įgulos turi būti sukomplektuotos iki lapkričio. Iš karto po to jos bus apmokytos Sankt Peterburge ir vyks į Prancūziją perimti jau paruoštų laivų.

Tuo tarpu laivo nuleidimo į vandenį proga Rusijos laivų statytojai pasipiktino šalies KJP nerangumu. Esą iki šiol negauta techninių reikalavimų kateriams, nei ginkluotei, kuria turėtų būti aprūpinti naujieji laivai. Todėl baiminamasi, kad dėl laivyno vadovybės nerūpestingumo galutinis laivų perdavimas ginkluotosioms pajėgoms gali vėluoti.

Manoma, kad Rusijos „Mistral“ tipo laivai bus apginkluoti viršgarsinėmis sparnuotomis raketomis „Kalibr“ (rus. - "Калибр"), artimojo mūšio zenitinėmis raketomis ir artilerijos pabūklų sistemomis АК-630. Be to, laivai bus aprūpinti Rusijos gamybos kateriais.

Ant kiekvieno iš šio karo laivų turėtų bazuotis aštuoni koviniai sraigtasparniai Ka-52K ir tiek pat transporto sraigtasparnių Ka-29.

Rusija ir Prancūzija sutartį dėl dviejų „Mistral“ tipo laivų statybos pasirašė 2011 m. birželį.

Apie „Mistral“

Desantiniai sraigtasparnius gabenantys „Mistral“ tipo laivai yra grėsmingas daiktas Karinėse jūrų pajėgose. Iki šiol tris tokio tipo laivus („Mistral“ L9013, „Tonnerre“ L9014 ir „Dixmude“ L9015) turėjo tik Prancūzija. Šie laivai gali iš karto vykdyti net keturias funkcijas: į sausumą desantuoti kariškius (su transporto priemonėmis), priimti ir gabenti sraigtasparnius, tapti plaukiojančia vadaviete ir būti ligonine ant vandens.

Vienu metu laivas gali gabenti iki 450 žmonių desantą (atskirais atvejais, esant reikalui, trumpai gali gabenti ir iki 900 žmonių desantą), iki 16 sraigtasparnių, kurių kiekvieno svoris neviršija 12 tonų.

Tokio tipo laivo ilgis – 199 metrai, plotis – 32 metrai, jo ekipažą sudaro 177 žmonės, standartiškai gali gabenti 481 keleivį.

„Mistral“ tipo laivai gali plaukti maksimaliu 18-19 mazgų greičiu. Autonomiškai jūroje jie gali išbūti iki vieno mėnesio ir maksimaliu greičiu gali nuplauti iki 10 tūkst. 800 km (plaukdamas 15 mazgų greičių arba 28 km/val., laivas gali nuplaukti iki 19 tūkst. 800 km).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min