Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasidėjo Lietuvos Sausumos pajėgų žvalgų pratybos „Žvalgo akis‘14“

Žvalgo akis 14
Žvalgo akis 14
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone, Kazlų Rūdos savivaldybėje, prasidėjo penkias paras truksiančios Sausumos pajėgų žvalgybos padalinių lauko pratybos „Žvalgo akis‘14“.

Pratybose, kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras, dalyvauja daugiau nei 150 karių iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir kitų Sausumos pajėgų padalinių, taip pat taip pat žvalgai iš visų Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių.

Pratybose kuriamas laužas
Pratybose kuriamas laužas

Pratybose bus tobulinami įvairūs įgūdžiai: nepastebimai vandeniu patekti į nustatytą rajoną, gebėti veikti artimo kontakto su priešu metu ir kautis su priešu, pranokstančiu juos skaičiumi ir technika, taip pat veikti užminuotoje teritorijoje, atpažinti priešininko karinę techniką.

Tradiciškai pirmąjį metų pusmetį organizuojamose žvalgų pratybose lavinami žvalgų individualūs įgūdžiai, sudaromos sąlygos skirtingų padalinių žvalgams keistis turima patirtimi ir žiniomis.

Pasak sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro instruktorių, pratybose bus tobulinami įvairūs įgūdžiai, reikalingi vykdant žvalgybos užduotis: nepastebimai vandeniu patekti į nustatytą rajoną, ne prasčiau už gerai parengtus ryšininkus mokėti naudotis įvairia ryšio įranga, gebėti veikti artimo kontakto su priešu metu ir kautis su priešu, pranokstančiu juos skaičiumi ir technika, taip pat veikti užminuotoje teritorijoje, atpažinti priešininko karinę techniką ir kt.   

Pagrindinė kariniam vienetui priskirtų žvalgų užduotis – rinkti ir perduoti vadovybei informaciją apie priešo pajėgas.

Šaudymo pratybos
Šaudymo pratybos
Sausumos pajėgų žvalgybos padalinių lauko pratyboms „Žvalgo akis‘14“ vadovauja  Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro viršininkas pulkininkas leitenantas Aleksiejus Gaiževskis.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min