Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasidėjo tarptautinės pratybos „Klevo skliautas 2012”

Pratybų pradžia
Srž. Norm McLean (Kanada) nuotr. / Pratybų pradžia
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį iškilminga rikiuote Pabradės poligone (Švenčionių r.) prasidėjo tarptautinės karinės pratybos „Klevo skliautas 2012” (angl. „Maple Arch 2012“). Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Valdemaras Rupšys, pratybų dalyvius palaimino vyriausiasis kariuomenės kapelionas pulkininkas leitenantas Rimas Venckus.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, „Klevo skliautas 2012” vyks rugsėjo 16–21 dienomis. Mokymams vadovauja 30 Kanados ginkluotųjų pajėgų instruktorių, kurie treniruos Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karius vykdyti kovos su improvizuotais sprogstamaisiais užtaisais, pajėgų apsaugos, konvojavimo, vietovės apsaugos ir paieškos užduotis. Pratybose iš viso dalyvauja apie 200 karių.

„Naujosioms grėsmėms pasaulyje neegzistuoja nei ribos, nei taisyklės. Tokia aplinka reikalauja iš karių aukšto lygio taktinio pasirengimo ir nuolatinio įgūdžių atnaujinimo. Šiandien turime unikalią galimybę patirties ir žinių gauti iš tarptautinių partnerių”, – sveikindamas karius sakė brigados „Geležinis Vilkas” vadas pulkininkas Valdemaras Rupšys.

Nors pratybos oficialiai atidarytos rugsėjo 16 dieną, mokymai prasidėjo anksčiau. Iki pratybų atidarymo instruktoriai iš Kanados ir pratybų dalyviai iš Ukrainos ir Lenkijos buvo supažindinti su šarvuočiais M113, taip pat Lietuvos karių ginkluote ir ryšių įranga, kuria pratybose naudosis visos šalys.

Pasak pratybų vadovo Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vado majoro Žilvino Gaubio, šie mokymai patenka už įprastų pratybų rėmų. „Savaitės pabaigoje išvysime kuopos (daugiau nei 100 karių dydžio dalinys) sudėtyje veikiančius ne vienos, o trijų valstybių karius. Tokio pobūdžio mokymai neabejotinai užtikrina realių tarptautinių veiksmų sėkmę“.

Pratybos „Klevo skliautas“ rengiamos pagal Kanados finansuojamą karinio mokymo paramos programą. Jomis siekiama gerinti Lietuvos, Lenkijos ir NATO operacijose dalyvauti priskirtų Ukrainos karinių vienetų sąveiką. Visoms pratyboms vadovauja Kanados kariai, turintys didelę patirtį tarptautinėse operacijose.

Kasmet „Klevo skliautas“ vyksta vis kitoje dalyvaujančioje šalyje. Šiemet pratybas Pabradės poligone rengia Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min