TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pratybos „Sąveika 2014/1“: kokią Lietuvos kariuomenės techniką ir ginkluotę pamatė gyventojai

Pratybos „Sąveika 2014/1“
MPB „Geležinis Vilkas“ nuotr. / Pratybos „Sąveika 2014/1“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 13 d. baigėsi keturias dienas trukusios Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ organizuotos pratybos „Sąveika 2014/1“. Jose kariai treniravosi vykdyti taikos meto ir karines užduotis, orientuotas į gynybinių operacijų planavimą, koordinavimą ir valdymą.

„Siekdami užsibrėžtų tikslų vykdėme kompleksines priemones, tobulinome sąveiką ir tuo pačiu tikrinome padalinių gebėjimą vykdyti operacijų planavimą ir valdymą. Padaliniai išnaudojo galimybę didinti kovinės parengties efektyvumą, kurio neabejotinai prireiks intensyviame 2014 metų rengimo cikle“, - pratybas apibendrino mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Raimundas Vaikšnoras.

Vykusius mokymus sudarė keli pagrindiniai etapai. Pirmojo etapo metu kariai gerino tarpusavio veiksmų koordinavimą, padalinių pasiruošimą užduočių vykdymui ir budrumo lygių treniruotes nuolatinės dislokacijos vietose.

Antrojo etapo metu vyko taktinis padalinių perdislokavimas į atsarginius susitelkimo rajonus. Trečiojo ir paskutinio etapo metu kariai pagal pratybų organizatorių sukurtą scenarijų vykdė taktines pratybas vietovėse, kuriose nėra dislokuoti kariniai vienetai.

Pratybų metu brigados „Geležinis Vilkas“ ir remiančių vienetų kariai ėjo į žygius, užėmė susitelkimo rajoną, įrengtose stacionariose ir mobiliose vadavietėse planavo užduotis, naudodami ryšių ir informacines sistemas tobulino padalinių valdymo ir sąveikos procedūras, patruliavo civilinėje aplinkoje. Civilinių patrulių metu vyko susitikimai su vietinių bendruomenių žmonėmis, kurie turėjo galimybę karinę techniką ir ginkluotę pamatyti iš arčiau. Veikta Jonavos, Tauragės, Kaišiadorių, Vilkaviškio ir Marijampolės rajonuose.

Pratybose dalyvavo kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo su padaliniais (Ryšių, Žvalgybos, Štabo ir Logistikos kuopų), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro, atstovai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Karo policijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min