TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pratybose „Geležinis kardas 2014“ prasidėjo karinės operacijos

Pratybos „Geležinis kardas“
Kariuomenės nuotr. / Pratybos „Geležinis kardas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Gaižiūnų poligone ir Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje prasidėjo tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2014“ aktyvioji fazė. Kariai iš devynių NATO šalių dviejuose didžiausiuose Lietuvos kariuomenės poligonuose pradėjo vykdyti gynybos ir puolimo operacijas.

Aktyvioji pratybų „Geležinis kardas 2014“ fazė – tai lauko taktinės pratybos, kurios truks dvi savaites. Pratybų dalyviai tobulins NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą, vykdys gynybines, puolamąsias, padalinių apsikeitimo vietovėje ir stabilizavimo operacijas. Pirmąją pratybų savaitę kariai, naudodami sunkiąją kovinę techniką, dviejuose poligonuose vykdys puolimo ir gynybos veiksmus. Antrąją savaitę, jungtiniai vienetai, persigrupavę į Generolo Silvestro Žukausko poligoną, toliau bendrai vykdys suplanuotas karines užduotis.

Pratybose „Geležinis kardas 2014“ dalyvauja apie 2500 karių iš devynių NATO šalių: Čekijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lietuvos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos.

Į poligonus atgabenta apie 300 karinės technikos priemonių. Tarp jų - vikšrinės pėstininkų kovos mašinos BRADLEY, inžinerinės-evakuacinės paskirties sunkiosios vikšrinės transporto priemonės BPZ, vikšriniai šarvuotieji transporteriai M113. Poligonuose taip pat galima išvysti ratinius šarvuotuosius transporterius STRYKER, FUCHS, BTR-80 ir BTR-80 AM, lengvai šarvuotus visureigius HMMWV, DINGO, FENNEK ir EAGLE IV, daugiafunkcinius sunkvežimius SISU ir kitą techniką.

Lauko taktinėse pratybose, vykstančiose Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose, Lietuvai atstovauja per 1900 karių iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų, Karaliaus Mindaugo husarų, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo ir Kęstučio mechanizuotieji pėstininkų batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios ir Vyčio apygardos 5-osios rinktinių bei kitų priskirtų Lietuvos kariuomenės vienetų.

Pratybas „Geležinis kardas“ organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabas. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos yra atsakingos ir už priimančiosios šalies paramos organizavimą pratybose Lietuvoje dalyvaujantiems sąjungininkams. Planuojama, kad šios pratybos taps kasmetinėmis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min