Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Kariuomenę stiprinti privalome jau dabar“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo susitikime su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir naujuoju kariuomenės vadu generolu majoru Vytautu Žuku
Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo susitikime su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir naujuoju kariuomenės vadu generolu majoru Vytautu Žuku
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį įvykusiame darbo susitikime su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir naujuoju kariuomenės vadu generolu majoru Vytautu Žuku aptarė kariuomenės stiprinimo klausimus.

„Saugumo situacija Europoje pasikeitė, todėl negalime laukti ir kariuomenę stiprinti privalome jau dabar. Esame stipriausio pasaulyje karinio aljanso – NATO nariai, tačiau turime būti pajėgūs gintis ir apsiginti patys", – sakė prezidentė.

Prezidentė pabrėžia, kad 2014-2015 metais prioritetas turi būti skiriamas priešlėktuvinėms, prieštankinėms sistemoms ir poligonų infrastruktūrai gerinti.

Susitikime aptarta krašto apsaugos biudžeto dinamika ir finansavimo poreikiai. Prezidentės iniciatyva krašto apsaugai šiemet buvo papildomai skirta 130 mln. litų. Šios lėšos bus skiriamos ginklams ir karinei įrangai įsigyti bei karinei infrastruktūrai gerinti. Pasak Prezidentės, būtina nuosekliai įgyvendinti parlamentinių partijų susitarimą, kuriuo įsipareigojama, kad gynybos finansavimas 2020 metais siektų 2 proc. BVP.

Prezidentės teigimu, didžiausias dėmesys turi būti skiriamas visapusiškam sausumos, karinių oro ir jūrų pajėgų sukomplektavimui. Būtina didinti karių skaičių, deramai juos apginkluoti ir parengti – tik tuomet užtikrinsime efektyvią ir operatyvią kariuomenę. Prezidentė pabrėžia, kad 2014-2015 metais prioritetas turi būti skiriamas priešlėktuvinėms, prieštankinėms sistemoms ir poligonų infrastruktūrai gerinti.

D.Grybauskaitė taip pat akcentavo, kad turi būti įvertintos ir nustatytos infrastruktūros plėtros kryptys, Lietuvos galimybės priimti skirtingo dydžio ir tipo karinius vienetus, pagerintos sąlygos NATO kariams vykdyti misijas Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Prezidentė pavedė kariuomenės vadui parengti reikiamų kariuomenės pajėgumų iki 2020 metų vertinimą.

Susitikime taip pat kalbėta apie rugsėjį Didžiojoje Britanijoje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą, kuriame bus aptariama, kaip stipinti kolektyvinę gynybą pasikeitus saugumo situacijai. Pasak Prezidentės, Lietuva sieks ilgalaikių saugumo stiprinimo priemonių, aktyvesnės sąjungininkų veiklos regione ir realistinio karinio planavimo.

Prezidentės teigimu, šiandien ypatingas dėmesys turi būti skiriamas kibernetiniam saugumui, kuris yra neatskiriama gynybos dalis. Iki šiol tam per mažai buvo skiriama dėmesio, todėl būtina kuo skubiau priimti Kibernetinio saugumo įstatymą ir užtikrinti, kad jau nuo kitų metų pradžios pradėtų veikti Kibernetinio saugumo centras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min