Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 9d. 12:14

Prie Kauno hidroelektrinės – kariai ir karinė technika

Prie Kruonio hidroelektrinės šeštadienį buvo galima išvysti karių
Skaitytojo nuotr. / Prie Kruonio hidroelektrinės šeštadienį buvo galima išvysti karių

Gegužės 9-ąją Kaišiadorių rajone pro Kauno hidroelektrinę važiavęs skaitytojas užfiksavo čia vykstančias karines pratybas.

„Vaizdas įdomus. Nejauku truputį matyti tiek karių ir technikos“, – neslėpė nuotraukas portalui atsiuntęs vyras.  

Hidroelektrinės teritorijoje ir prieigose užfiksuotuose vaizduose matyti stovinti karinė technika, taip pat vaikštantys kariai. Visi jie dalyvauja pratybose „Žaibo kirtis 2015”, kurios nuo gegužės 7 dienos iš pajūrio persikėlė į Kaišiadorių ir Švenčionėlių apylinkes, Gaižiūnų ir Pabradės poligonus.

Pagal pratybų scenarijų, vyksta ginkluoti vietinio pobūdžio incidentai ir valstybės sienos pažeidimai Švenčionių, Kaišiadorių ir Jonavos rajonuose. Situacijai stabilizuoti ir reaguojant į incidentus aktyvuojamos Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos.

Pagal pratybų scenarijų, ginkluotos grupuotės kelia neramumus ir riaušes mieste, bando užimti vietos administracijos objektus. Vidaus reikalų ministerijos padaliniams neturint pakankamų pajėgumų neramumams nuslopinti, į pagalbą pasitelktos Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgos ir įsteigtos karinės operacijų teritorijos, kuriose kariai gali panaudoti karinę jėgą.

Gegužės 9–10 dienomis Švenčionėlių ir Kaišiadorių miestuose vyks pagrindinės suplanuotos karinės operacijos. Apie vykstančias pratybas gyventojai iš anksto buvo informuoti trumposiomis SMS žinutėmis. Taip daroma siekiant sumažinti nepagrįstą visuomenės baimę, kuri gali kilti savo kelyje, mieste ar prie strateginių objektų išvydus karius ir techniką. 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min