Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rytų Ukrainoje – įnirtingi mūšiai: Horlivkoje šturmuojami teroristų įtvirtinimai

Čečėnų specialiosios pajėgos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Čečėnų specialiosios pajėgos
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Rusija toliau telkia kariuomenę prie sienos su Ukraina, į Rostovą prie Dono atvyko du batalionai su samdiniais iš Čečėnijos, skelbia unian.net. Įnirtingi susirėmimai vyksta Horlivkos mieste.

Atnaujinta 00.33 val. Demaskavo rusų šnipą

Ukrainos specialiosios tarnybos Antiteroristinės operacijos pajėgose aptiko šnipą, kuris nutekindavo slaptą informaciją apie vykdomus veiksmus Donbase Rusijos specialiosioms tarnyboms, skelbia tsn.ua. Apie tai informavo Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Kovalis.

Kartu informuojama ir apie tai, kad 42 ukrainiečių kariai buvo priversti bėgti į Rusiją. Apie tai pirmoji paskelbė Rusijos žiniasklaida, vėliau iš dalies patvirtino ir Ukrainos kariuomenės atstovai. 51-osios Nacionalinės gvardijos mechanizuotos divizijos, iš kurios neva ir pabėgo šie kariai, atstovas Dmitrijus Radčenko teigė, kad tai nėra dezertyravimas ir į priešo pusę niekas neperėjo. D.Radčenko teigė, kad tankistams baigėsi šaudmenys ir maistas, technika buvo sunaikinta. Kad nepapultų į teroristų nelaisvę, jie ryžosi pasitraukti į Rusijos pusę. Ukrainos Gynybos ministerija tikrina šią informaciją ir atliks tarnybinį patikrinimą.

Atnaujinta 22.20 val. Atakavo daugiabutį namą

Horlivkoje teroristai toliau spaudžiami, ir unian.net praneša, kad pabėgo vienas iš jų vadeivų pravarde „Bies“. Manoma, kad jis galėjo pabėgti į Rusiją. Žinoma, kad teroristai Horlivkoje laiko įkaitų – teigiama, kad jų yra 17, vienas jų Švedijos pilietis.

Teroristai taikosi ir į žurnalistus. Buvo apšaudytas automobilis, kuriuo važiavo „Espreso.Tv“ žurnalistė. Teroristai šaudė į šį automobilį, nepaisant skiriamųjų ženklų, kad juo važiuoja žiniasklaidos atstovai. Sužeistos žurnalistės būklė labai sunki, ji sraigtasparniu išgabenta į Charkovo ligoninę.

Taikūs žmonės teroristų taikiniu tapo Avdejevkoje. Čia iš „Grad“ sistemų buvo apšaudytas gyvenamasis namas. Liudininkai sako, kad 5 civiliai žmonės žuvo, dar apie 50 buvo sužeisti. 

VIDEO: Ataka Avdejevkoje

Atnaujinta 20.53 val. Mūšiai užvirė Pervomaiske

Mūšiai vyksta ir Pervomaiske. Šio miesto gyventojų prašoma neiti iš namų.

Apie tai informavo bataliono „Donbas“ vadas socialiniame tinkle „Facebook“. „Pervomaisko gyventojams. Dar niekas nesibaigė. Neikite iš rūsių. Mes pasakysime, kada bus galima tai daryti. Teroristai iš minosvaidžių apšaudo miestą“, - pranešė jis.

Pervomaisko šturmą Ukrainos kariuomenė pradėjo šeštadienį. Kariuomenės atstovai pažymėjo, kad teroristai čia itin gerai ginkluoti.

Situacija Rytų Ukrainos frontuose (07 23)
Situacija Rytų Ukrainos frontuose (07 23)

Atnaujinta 17.45 val. Išlaisvino Šachtiorską

Teroristai Horlivkoje chaotiškai iš granatsvaidžių apšaudo gyvenamuosius kvartalus. Ukrainos kariuomenė sunaikino teroristų įrengtus kontrolės postus ir puola visame mieste, skelbia unian.net. Ukrainos kariuomenė teigia turinti informacijos, kad teroristai grasina šturmo atveju susprogdinti du svarbius infrastruktūros objektus.

Ukrainiečiai išlaisvino Šachtiorsko miestą. Miesto gatvėse girdėti reti šūviai. 

Atnaujinta 17.41 val. Žuvo 13 žmonių

 

Rytų Ukrainoje per įnirtingus sekmadienio susirėmimus svarbioje teroristų bazėje Horlivkoje, kur vyriausybinės pajėgos kovoja su sukilėliais, žuvo 13 žmonių, tarp jų – du vaikai, pranešė vietos pareigūnai.

Dėl karinių veiksmų Horlivkoje žuvo 13 žmonių, tarp jų – du vaikai, vienų ir penkerių metų

„Dėl karinių veiksmų Horlivkoje žuvo 13 žmonių, tarp jų – du vaikai, vienų ir penkerių metų“, – sakoma Donecko regiono administracijos pareiškime, kuriame priduriama, kad medikų komandoms šiame 250 tūkst. gyventojų turinčiame mieste, kuris yra 45 km į šiaurę nuo Donecko, trukdo „nuolatinis šaudymas“.

Čečėnai ir karinės technikos telkimas

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas spaudai Andrejus Lysenko iinformavo, kad į pasienį su Ukrainą atvyko du čečėnų batalionai.. 

Jis informavo, kad prie sienos su Ukraina sutelkti du batalionai iš Čečėnijos, taip pat, jog čia telkiama ir vis daugiau karinės technikos. Kartu jis pranešė, kad neturima duomenų, jog per pastarąją parą karinė technika būtų kirtųsi Ukrainos sieną. 

Žuvo 20-30 taikių gyventojų

Šiuo metu Ukrainos kariuomenė yra prie Horlivkos, kur kaunasi su teroristais. A.Lysenko teigimu, Ukrainos kariuomenei greito manevro ir galingo puolimo metu pavyko neutralizuoti 8 vienetus karinės technikos ir nukauti daugiau kaip dvidešimt teroristų. 

Manoma, kad Rusijos kariuomenė artimu metu yra pasiruošusi suteikti artilerinę paramą Ukrainoje kovojantiems teroristams. 

Unian.net praneša, kad  Horlivkoje mūšiai persikėlė ir į miesto centrą. Vietoje dirbantys žurnalistai skelbia, kad žuvo ir apie 20-30 taikių gyventojų. Vienas sprogmuo sprogo netoli gimdymo namų.

„Žmonės slepiasi rūsiuose“, – pranešė korespondentas. Vietos gyventojai sako, kad teroristai nuolatos keičia savo dislokacijos vietą, stengiasi pasirinkti vietas, kur yra daugiau žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min