Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 10d. 14:37

Pro šalį važiuojantiems šarvuočiams Jonavos merginos mojavo ir šypsojosi

Pratybų akimirka
Srž. Nerijaus Vito nuotr. / Pratybų akimirka

Ketvirtadienį susitelkimo rajono užėmimu baigėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Rukla, Jonavos raj.) II kuopos vertinamosios lauko taktinės pratybos „Vilkų mokymas“. Kuopą mokymų metu rėmė priskirti padaliniai iš Karo policijos, Karo medicinos tarnybos, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, Oro gynybos bataliono ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, dvi savaites vykusių pratybų metu kariai treniravosi atlikti vieną svarbiausių pasirengiamųjų taktinių operacijų – žygį ir susitelkimo rajoną. Mokymams baigiantis pagal pratybų legendą priešiškų pajėgų diversinės grupės sunaikino Jonavos tiltą, todėl visa kovos technika atlikusi taktinį žygį su šarvuočiais Gaižiūnų poligone ir Jonavos mieste per Neries upę kėlėsi Kurmagalos kaime (Jonavos raj.) Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių įrengtu pontoniniu keltu.

Šios Algirdo bataliono II kuopos pratybos išsiskyrė iš kitų pratybų tuo, kad šarvuočiai ir ratinė kovos technika, patirdami įvairius mokomuosius incidentus taktinį žygį vykdė ne tik poligono, bet ir rajoniniais bei paties Jonavos miesto keliais.

„Šis žingsnis pareikalavo nemažai tiek mūsų, tiek Jonavos miesto administracijos ryžto – vis tik šarvuočiai, vykdydami mokomąsias kovines užduotis, į miestą išvažiavo pirmą kartą,“ – po mokymų sakė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas majoras Ričardas Dumbliauskas.

„Mojavo ir šypsojosi. Ypač merginos...,“ – paklaustas apie žmonių reakciją į mieste važiuojančius šarvuočius trumpai pakomentavo II kuopos karys vyresnysis eilinis Petras Lešas.

Balandžio 30 – gegužės 10 dieną vykusių pratybų „Vilkų mokymas“ tikslas – treniruoti ir įvertinti Algirdo bataliono II kuopos būrius vykdant žygio su šarvuočiais užduotis bei susitelkimo rajono užėmimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min