Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuratūra nusprendė: socialiniame tinkle apie Ukrainą rašęs vilnietis terorizmo neskatino

Kompiuterio klaviatūra
123rf nuotr. / Kompiuterio klaviatūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Išanalizavusi duomenis bei aplinkybes prokuratūra nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl vilniečio, kuris socialiniame tinkle rašė apie situaciją Rytų Ukrainoje ir sukėlė įtarimų dėl ketinimų vykti padėti riaušininkams.

Kaip teigiama prokuratūros pranešime, nebuvo nustatyta pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl terorizmo kurstymo.

Vilnietis Lietuvos teisėsaugos dėmesio sulaukė po to, kai birželio 2 d. žiniasklaidoje pasirodė informacija apie vyrą, ketinantį vykti į Donecką dalyvauti kariniuose veiksmuose.

Tyrėjai nustatė, kad Lietuvos pilietis A.D. savo asmeninėje socialinio tinklo paskyroje pasidalijo tame pačiame tinkle jo aptikta informacija apie galimybę įstoti į „Donbaso sukarintas dalis“ bei „Strelkovo padalinius“.

Kaip teigiama prokuratūros pranešime, nebuvo nustatyta pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl terorizmo kurstymo.

Savo paaiškinime pareigūnams minėtas pilietis nurodė, kad tuo jis tenorėjo atkreipti dėmesį į karinius veiksmus Ukrainos rytuose, tačiau neskatino kitų asmenų daryti teroristinius nusikaltimus.

Baudžiamojo įstatymo požiūriu įvertinus šiame tekste pateiktus faktinius duomenis bei kitas aplinkybes pareigūnai nenustatė požymių, kurie rodytų, kad rengiamasi padaryti teroro aktą ar kurstoma atlikti teroristinius nusikaltimus. Pareigūnų manymu, straipsnyje minimo pil. A. D. padaryta veika taip pat negali būti kvalifikuojama ir kaip verbavimas teroristinei veiklai, todėl pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą – nėra.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą terorizmą kurstančiu gali būti pripažintas pareiškimas, kuriame kitiems asmenims siūloma padaryti tokį nusikaltimą, žadamas atlyginimas už tai, išreiškiamas pritarimas tokio nusikaltimo padarymui, reklamuojamas tokio nusikaltimo padarymas ir pan.

Prokuroro priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą įstatymų nustatyta tvarka gali būti skundžiamas ikiteisminio tyrimo teisėjui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min