TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rukloje prisieks kariai savanoriai

Lietuvos kariai
T.Pakalniškio nuotr. / Lietuvos kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje rengiama karių savanorių priesaikos ceremonija. Tarnauti Lietuvai prisieks apie 122 karių, išėjusių bazinius kario savanorio įgūdžių kursus.

Pasak Krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovų, atsižvelgiant į tai, kad studijuojantiems savanoriams vasara yra labai palankus metas įgyti pagrindinių kario žinių, galimybės išeiti kursus vienu metu buvo sudarytos dviem kuopoms, t. y. dvigubai didesniam nei įprasta karių skaičiui.

Nuo liepos 7 d. Mokomajame pulke Rukloje organizuojamame baziniuose kario savanorio įgūdžių kursuose dalyvauja kariai savanoriai iš visų šešių Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) rinktinių.

Per tris savaites trukusius mokymus kariai susipažino su taktikos, inžinerijos, ginkluotės, topografijos ir kitų karinių dalykų pagrindais. Kursų teoriniai užsiėmimai vyko auditorijose, praktiniai įgūdžiai buvo treniruojami lauko pratybose.

Per tris savaites trukusius mokymus kariai susipažino su taktikos, inžinerijos, ginkluotės, topografijos ir kitų karinių dalykų pagrindais.

Baziniai kario savanorio kursai yra privalomi visiems, norintiems tapti kariais savanoriais.

Šiuo metu Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja daugiau nei keturi tūkstančiai karių savanorių, kurie yra rengiami saugoti ir ginti Lietuvos teritoriją, dalyvauti tarptautinėse operacijose, prireikus, teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

Stiprindama savanorių pajėgas kaip aktyviojo rezervo branduolį, Krašto apsaugos ministerija planuoja per artimiausius metus pasiekti, kad savanorių skaičius būtų ne mažesnis nei 4 800 karių.

Liepos 25 d. Mokomajame pulke taip pat prisieks 65 naujokai, dalyvaujantys 12 savaičių baziniuose kariniuose mokymuose – sėkmingai juos baigusieji gali pretenduoti sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis ir tapti eiliniais kariais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min