Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 10d. 17:12

Rumunijos dangų raižo amerikiečių kariniai lėktuvai

Naikintuvai F-16 ir kiti JAV lėktuvai jau Lenkijoje
JAV ambasados Lenkijoje nuotr. / Naikintuvas F-16 Lenkijoje

Rumunijos danguje – naikintuvai. Čia vyksta bendros JAV ir Rumunijos oro pajėgų pratybos, kuriose iš viso dalyvauja 450 asmenų – karių ir techninio personalo, praneša Tvn24.pl.

Pratybose dalyvauja keturi naikintuvai F-16 ir Rumunijos karinių oro pajėgų orlaiviai „Mig-21 Lancer“.

Tai jau ketvirti bendri mokymai. Jie buvo suplanuoti dar prieš Krymo aneksiją. Rusijai užėmus Krymą, Rumunija, kuri yra NATO narė, paskelbė apie karinių pajėgų perdislokavimą ir stiprinimą.

Rumunijos gynybos ministras Mircea Dusa sekmadienį vakare kalbėjo, kad į mokymus šalies oro erdvėje atvyks amerikiečių lėktuvai F-16.

Bukareštas yra dar pernai patvirtino planus iš Portugalijos pirkti naikintuvus F-16, tokiu būdu siekdamas savo karines oro pajėgas priartinti prie NATO standartų.

Rumunijos karinių oro pajėgų nuotr./Rumunijos karinių oro pajėgų „Mig-21 Lancer“
Rumunijos karinių oro pajėgų nuotr./Rumunijos karinių oro pajėgų „Mig-21 Lancer A“

Paskelbta, kad į Lenkijoje vyksiančias pratybas birželio pradžioje atskris dar 18 amerikiečių F-16 iš bazės Vokietijoje. Jie bus dislokuoti Lasko karinėje bazėje, kur liks iki birželio pabaigos. Tai Tvn24.pl teigė Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas.

Prieš kelias savaites į Lenkiją atskrido 12 naikintuvų F-16 ir krovininių lėktuvų. Visi jie privalo dalyvauti oro pajėgų mokymuose Lenkijoje ir, kaip skelbiama oficialiai, tai nėra susiję su Rusijos įsiveržimų į Krymą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min