Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusai Donbase įrenginėja priešlėktuvinės gynybos sistemą ir rengiasi pulti

Maskva
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Maskva
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialistai iš Rusijos Donbase siekia sukurti radiolokacinį lauką ir priešlėktuvinės gynybos sistemą, rašo naujienų agentūra „Unian“. Taip pat pranešama, kad separatistai bei Rytų Ukrainoje slapta dislokuoti Rusijos kariai rengiasi pulti.

Rusų kariai ir separatistai rengiasi pulti

Ukrainos gynybos ministro patarėjas Aleksejus Daniliukas pranešė, kad Donbase yra apie 5 tūkst. Rusijos karių ir dar apie 15 tūkst. samdinių iš Rusijos.

„Jie nesirengia pasiduoti. Atvirkščiai – jie ginkluojasi, vykdo priverstinę mobilizaciją ir rengiasi pulti“, – sakė A.Daniliukas.

Tuo tarpu ekspertai neigia ankstesnius Ukrainos prezidento Petro Porošenkos žodžius, kad Rusija iš Rytų Ukrainos išvedė apie 70 proc. savo karių. Pasak ekspertų, vyksta ne karių išvedimas, o rotacija.

Karinių politinių tyrimų centro ekspertas papulkininkis Konstantinas Mašovcas teigė, kad rusų kariai ne išvedami, o vyksta planinė rotacija, nuostolių patyrę daliniai keičiami naujais, o atvykstantys rusų kariai yra puikiai apginkluoti – nuo naujausių šaunamųjų ginklų iki tankų.

Kuria priešlėktuvinę gynybą

„Yra daugybė ženklų, kad Rusijos specialistai prisideda prie radiolokacinio lauko kūrimo ir priešlėktuvinės gynybos sistemos rengimo Donbase“, – teigė vienas „Unian“ kalbintas ekspertas.

Yra žinoma, kad Luhansko srityje jau dislokuota iš Rusijos atvežta mobili radiolokacinė stotis, o smogikai aktyviai naudojasi priešlėktuvinės gynybos sistema.

Be to, apšaudomo Donecko oro uosto rajone ir vėl matomi Rusijos kariuomenės daliniai. Karinis ekspertas Dmitrijus Tymčukas savo paskyroje „Facebook“ parašė, kad separatistai siekia bet kokia kaina perimti Donecko oro uostą. Pasak D.Tymčuko, kai oro uostas bus perimtas, Rusija į jį permes savo karinę aviaciją, kuri taps „Novorusijos“ oro pajėgomis.

Pranešimas apie mirtį buvo klaidingas

Taip pat paaiškėjo, kad Horlivkos rajono Valstybinės autoinspekcijos vadovas Jurijus Suchodolskis, apie kurio mirtį paskelbta trečiadienio vakarą, yra gyvas, bet pagrobtas smogikų.

Apie tai, kad šiuo metu yra J.Suchodolskis sulaikytas ir yra Horlivkoje, liudija interneto svetainėje „Youtube“ paskelbtas vaizdo įrašas su jo kreipimusi. 

VIDEO: Jurijus Suchodolskis gyvas, bet paimtas į nelaisvę

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min