TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusai užgrobė Ukrainos laivą „Konstantinas Olšanskis“: išvedami Ukrainos kariai giedojo himną, gyventojai nuo kranto skandavo „Šlovė Ukrainai! Šlovė didvyriams!“

Donuzlavo ežeras, kur rusai blokuoja Ukrainos laivus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Donuzlavo ežeras, kur rusai blokuoja Ukrainos laivus
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Andrijus Parubijus sako, kad Rusija neatsisakė savo planų pulti žemyninę Ukrainą, ir į ją gali įsiveržti bet kada. „Jie tęsia savo planą kodiniu pavadinimu „Rusiškas pavasaris“ ir mėgina destabilizuoti padėti pietrytiniuose Ukrainos regionuose“, – spaudos konferencijos metu sakė A.Parubijus.

18.53 val. Užimtas Ukrainos desantinis laivas „Konstantinas Olšanskis“

Ukrainos laivui „Konstantinas Olšanskis“ nepavyko atlaikyti rusų šturmo. Paskelbta, kad rusų pajėgos užėmė desantinį laivą, o jį gynusius karius išplukdė.

Rusams šturmavus laivą, jo įgula paleido dūmų uždangas, kad užpuolikai negalėtų prisišvartuoti. Tačiau 200 rusų vis tiek pavyko patekti į laivą. 21 laive buvęs ukrainietis užsidarė laivo viduje – rusai tuomet juos apmėtė garsinėmis granatomis ir apšaudė iš automatų.

17.50 val. paskelbta, kad rusai laivą užėmė. Išvedami Ukrainos kariai giedojo Ukrainos himną, o ant kranto susirinkę gyventojai skandavo „Šlovė Ukrainai“ ir „Šlovė didvyriams“.

18.41 val. Andrijus Parubijus: Rusija ruošiasi pulti Ukrainą

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Andrijus Parubijus sako, kad Rusija neatsisakė savo planų pulti žemyninę Ukrainą, ir į ją gali įsiveržti bet kada, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Pasienyje su Ukraina yra sutelkta 100 tūkst. rusų karių armija, kuri yra pasirengusi invazijai, nors Kremlius ir žada, kad jie ten tik dalyvauja pratybose

Anot jo, pasienyje su Ukraina yra sutelkta 100 tūkst. rusų karių armija, kuri yra pasirengusi invazijai, nors Kremlius ir žada, kad jie ten tik dalyvauja pratybose.

„Mes galime dabar pasakyti, kad jie tęsia savo planą kodiniu pavadinimu “Rusiškas pavasaris„ ir mėgina destabilizuoti padėti pietrytiniuose Ukrainos regionuose“, – spaudos konferencijos metu sakė A.Parubijus.

Anot nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovo, beveik kasdien Ukrainoje sulaikomi provokatoriai, kurie atvyksta iš Rusijos. Jis pridūrė, kad pirmadienį 4 val. ryto buvo užpulti ginklų sandėliai Odesoje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Andrijus Parubijus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Andrijus Parubijus

17.42 val. Šturmuotas laivas „Konstantinas Olšanskis“

Rusai šturmavo Ukrainos karo laivą „Konstantinas Olšanskis“. Tai Ukrainos „Pravdai“ pranešė pats laivo kapitonas Dmitrijus Kovalenko.

16.28 val. Pasidavė didžioji dauguma „Konstantino Olšanskio“ įgulos

Dauguma didžiojo Ukrainos desantinio laivo „Konstantinas Olšanskis“ įgulos pasidavė rusams, kiti laukia šturmo, praneša naujienų agentūra „Unian“. Iš visos įgulos ištikimi Ukrainai liko apie 20 karių.

Maždaug 14.40 val. prie „Konstantino Olšanskio“ priplaukė rusų valtys, į kurias susėdo dauguma Ukrainos laivo jūreivių. Likusieji žada kautis iki galo ir okupantams nepasiduoti.

16.08 val. Rusai Donuzlavo ežere nuskandino dar vieną laivą ir užblokavo kelią Ukrainos laivams

Pačiame giliausiame Krymo Donuzlavo ežere Rusijos kariai nuskandino dar vieną laivą ir užblokavo kelią Ukrainos laivams, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Ukrainos kariškis Aleksandras Gutnykas žurnalistams sakė, kad operaciją Rusijos kariai įvykdė pirmadienio naktį. Laivas buvo nuskandintas būtent toje vietoje, kur sekmadienį bandė praplaukti Ukrainos laivai.

Savi ten įvykdė diversiją – užteršė geriamąjį vandenį ir dabar jo naudoti negalima, – sakė A.Gutnykas.

„Dabar nebeįmanoma iš ežero patekti į jūrą. Vienintelis variantas – nuvilkti nuskandintus laivus, tačiau tai mums per sunku“, – sakė A.Gutnykas.

Paklaustas, ar nutempti nuskandintų laivų negalėtų rusams nepasidavęs didysis desantinis laivas „Konstantinas Olšanskis“, jis atsakė: „Teoriškai galėtų. Mes bendraujame, bet jie nieko nedaro“.

Jis taip pat sakė, kad kai kurie pareigūnai minėtame laive esą yra pasirengę pasiduoti.„Savi ten įvykdė diversiją – užteršė geriamąjį vandenį ir dabar jo naudoti negalima, – pridūrė jis. – Taip jie sutrumpino laiką, kiek gali išbūti laive, ir, kaip suprantu yra pasirengę pasiduoti. Arba laukia užpuolimo. Tačiau aš žinau, kad ten yra daug žmonių, kurie yra pasirengę eiti iki galo“.

Unian.net skelbė, kad rusai jau nuskandino du laivus ir užblokavo išėjimą į jūrą. Minų traleris „Čerkasai“ bandė nutempti vieną iš jų ir išplaukti į jūrą, tačiau juos taranavo rusų laivas.

Kadras iš filmuotos medžiagos/„Čerkasai“ laivas
Kadras iš filmuotos medžiagos/„Čerkasai“ laivas

15.10 val.  Rusų kariai telkiasi prie Ukrainos sienos

Prie Rusijos ir Ukrainos sienos sutelkta 83 tūkst. rusų kareivių. Vis dėlto skelbiama, kad visavertė karinė operacija iš rusų pusės nelabai tikėtina.

Papildyta 11.47 val. Ukrainiečių karinis laivas atsilaikė prieš rusų okupantus

Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, ukrainiečių karinis laivas „Čerkasai“ atsilaikė prieš bandžiusius jį užimti rusų okupantus.

Papildyta 10.50 val. Rusų sraigtasparnis išgabeno Feodosijos bazės vadą

Portalas Unian.net praneša, kad Ukrainos karinio jūrų laivyno bazės Feodosijoje vadas Dmitrijus Deliatickis ir jo pavaduotojas Rostislavas Lomtevas rusų sraigtasparniais išgabenti į nežinomą vietą.

„Bataliono vadas, papulkininkis Dmitrijus Deliatickis, vado pavaduotojas darbui su personalu Rostislavas Lomtevas po šturmo buvo išgabenti Rusijos Federacijos sraigtasparniu į nežinomą vietą“, – Ukrainos Gynybos ministerijos Krymo spaudos centro vadovas Vladislavas Seleznevas paskelbė „Facebook“ tinkle.

Bataliono vadas, papulkininkis Dmitrijus Deliatickis, vado pavaduotojas Rostislavas Lomtevas po šturmo buvo išgabenti Rusijos Federacijos sraigtasparniu į nežinomą vietą.

Papildyta 9.52 val. Bando užimti ukrainiečių karinį laivą

Rusų okupantai bando išsilaipinti ukrainiečių kariniame laive „Čerkasai“. Ukrainos gynybos ministerijos atstovas Vladislavas Seleznevas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad „ginkluoti vyrai bando užimti tralerį „Čerkasai“.

Anot jo, ukrainiečių karinis laivas yra kelyje, manevruoja, bandydamas užkirsti kelią rusų okupantų išsilaipinimui. Priminsime, kad sekmadienį traleris „Čerkasai“ bandė prasiveržti pro blokadą Donuzlavo ežere Kryme. 

VIDEO: Rusų okupantai bandė užimti ukrainiečių karinį laivą „Čerkasai“.

Papildyta 9.32 val. Rusų okupantai Feodosijoje neteisėtai sulaikė nuo 60 iki 80 jūrų pėstininkų. Jiems grasinama iškelti baudžiamąsias bylas, – skelbia naujienų agentūra „Unian“. 

Papildyta 8.12 val. Newsru.ua skelbia, kad virš Feodosijos pakilę Rusijos sraigtasparniai paleido nevaldomus reaktyvinius sviedinius. Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad buvo girdėti šūviai.

Feodosijos jūrų pėstininkai pasirengę šaudyti

Feodosijos jūrų pėstininkai sudėjo ginklus ir šaudmenis į mašinas ir laukia nurodymo išvažiuoti iš Krymo. Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, remdamasi „5 kanal“ informacija, rusai reikalauja palikti visus ginklus ir toliau blokuoja karinį dalinį. Tačiau jūrų pėstininkai pareiškė išvažiuosiantys tik su sunkvežimiais ir šarvuočiais BTY, su Ukrainos bei savo bataliono vėliavomis. Jei kas nors bandys prasibrauti į dalinio teritoriją, jie pradės šaudyti.

Papildyta 7.12 val. Šturmavo karinę bazę

Ukrainos gynybos ministerijos atstovas Vladislavas Seleznevas sakė, kad rusai Ukrainos karinio jūrų laivyno bazę Feodosijoje šturmavo dviem kryptimis, naudodami automatinius ginklus ir kurtinančias granatas. Anot jo, rusai apsupo ukrainiečius ir surišo jų vadams rankas. Priminsime, kad rusai užėmė daugumą Ukrainos karinių bazių Kryme, taip sutvirtindami savo pozicijas Kryme. Rusijos vėliavos iškeltos 189 ukrainiečių kariniuose daliniuose, esančiuose Kryme.

Gynybos ministerijos atstovas Vladislavas Seleznevas sakė, kad rusai bazę šturmavo dviem kryptimis, naudodami automatinius ginklus ir kurtinančias granatas.

A.Merkel vėl paskambino V.Putinui

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per sekmadienio pokalbį telefonu dar kartą aptarė situaciją Ukrainoje, – skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Tai sekmadienį pranešė Kremlius. Skelbiama, kad V.Putinui paskambino A.Merkel.

„Buvo aptarta situacija po Krymo prijungimo prie Rusijos. Dėl krizės Ukrainoje, abi pusės išreiškė pritarimą ESBO stebėtojų siuntimui į Ukrainą“, – teigiama pranešime. Taip pat dar kartą patvirtinta, kad šalys pasirengusios tęsti dialogą ekspertų lygiu.

Priminsime, kad po vieno iš pokalbių telefonu su Rusijos prezidentu V.Putinu Vokietijos kanclerė A.Merkel paskambino JAV prezidentui Barackui Obamai. Kalbėdama su juo A.Merkel pareiškė, kad Rusijos prezidentas prarado ryšį su tikrove.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min