TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusai verbuoja Prancūzijos svetimšalių legiono veteranus: už mėnesį teroristų gretose Rytų Ukrainoje siūloma 10 tūkst. eurų

Prancūzijos užsieniečių legionas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prancūzijos užsieniečių legionas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos atstovai mėgino užverbuoti Prancūzijos svetimšalių legiono veteranus, kad šie vyktų į Rytų Ukrainą. Už mėnesį teroristų gretose jiems buvo siūloma 10 tūkst. eurų, skelbia „Ukrinforma“.

Vienas veteranas, kuris dabar dirba privačioje apsaugos firmoje, „Ukrinforma“ žurnalistui pasakojo, kad jo draugai susilaukė pasiūlymo vykti į Ukrainą. „Jiems buvo siūloma vykti į Rytų Ukrainą ir kautis vadinamųjų „kovotojų“ pusėje“, – tarptautinės ginklų ir karinės technikos parodos „Eurosatory-2014“ netoli Paryžiaus metu pasakojo buvęs legionierius.

Pasak jo, sutikusieji vykti būtų aprūpinti ginklais, pasirūpinta jų nuvykimu ir patekimu į karo zoną, o už mėnesį jie gautų 10 tūkst. eurų.

Anonimu norėjęs likti vyras pasakojo, kad kariams buvo žadama galimybė patiems pasirinkti bet kokius ginklus, kokių tik panorėtų. Alga būtų mokama grynaisiais arba būtų pervesta į banko sąskaitą bet kuriame Europos banke.

Buvęs legionierius svarstė, kad tokie siūlymai gali būti Rusijos planas diskredituoti Ukrainą

Aktyviausiai Rusijos verbuotojai veikė gegužės ir birželio mėnesiais. Tačiau „Ukrinforma“ pašnekovas tikino, kad nė vienas iš jo pažįstamų nesutiko su tokiu pasiūlymu.

Apie Rusijos agentų aktyvumą Prancūzijoje „Ukrinforma“ patvirtino dar vienas buvęs Prancūzijos svetimšalių legiono karys. Pasak jo, iš Rusijos atvykę „derybininkai“ daugiausiai dėmesio skyrė slavų kilmės legionieriams, įskaitant rusus, ukrainiečius, baltarusius, moldavus, imigrantus iš buvusios Jugoslavijos. 

Jis sakė neturįs informacijos, ar kas nors sutiko vykti į Ukrainą ir stoti teroristų pusėn.

Buvęs legionierius svarstė, kad tokie siūlymai gali būti Rusijos planas diskredituoti Ukrainą. 

„Mes čia, Prancūzijoje, įdėmiai stebime, kas vyksta Ukrainoje ir Rusijoje, kokias taktikas ir technologijas naudoja Kremlius“, – sakė jis. Jo nuomone, jeigu žūtų į Ukrainą nuvykęs Prancūzijos svetimšalių legiono veteranas, teroristai ir rusiškos televizijos jį galėtų pavaizduoti kaip besikovusį Ukrainos kariuomenės pusėje, ir pateikti kaip „įrodymą“, kad Ukrainos pusėje neva kaunasi samdyti kariai iš privačių užsienio karinių įmonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min