Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija ir teroristai kalba vienu balsu: Malaizijos lėktuvą numušėme netyčia

Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos vieta rytų Ukrainoje
„Scanpix“/„Reuters“, AFP nuotr. / Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos vieta rytų Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienas Donecko separatistų lyderių, bataliono „Vostok“ vadas Aleksandras Chodakovskis agentūrai „Reuters“ pripažino, kad teroristai turėjo zenitinį raketinį kompleksą „Buk M-1”, iš kurio virš Ukrainos buvo numuštas Malaizijos lėktuvas. Tačiau jis tikina, kad teroristai taikėsi į Ukrainos karinius lėktuvus. Tą pačią versiją perša ir Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Vitalijus Čiurkinas.

A.Chodakovskis: „Buk“ buvo atvežtas iš Rusijos

„Reuters“ interviu davusio A.Chodakovskio teigimu, šis zenitinis raketinis kompleksas greičiausiai buvo atgabentas iš Rusijos. Anot jo, prie Snežnojės miesto „Buk M-1” buvo atgabentas iš Luhansko, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Nuotr. iš podrobnosti.ua/Aleksandras Chodokovskis
Nuotr. iš podrobnosti.ua/Aleksandras Chodokovskis

Pasak A.Chodakovskio, Ukrainos valdžia tikriausiai žinojo, kad „Buk M-1” atgabentas, todėl tomis dienomis sustiprino antskrydžius prieš teroristus. Būtent iš Snežnojės miesto apylinkių, Ukrainos ir JAV specialiųjų tarnybų duomenimis, ir buvo paleista raketa į Malaizijos lėktuvą „Boeing-777“. 298 juo skridę žmonės žuvo.

„Aš žinojau, kad „Buk“ buvo atgabentas iš Luhansko su Donecko liaudies respublikos vėliava, – sakė A.Chodakovskis. – Apie šitą „Buk“ aš žinau, girdėjau. Manau, jog jį grąžino. Apie tai aš sužinojau tuomet, kai įvyko ši tragedija. Greičiausiai jį grąžino dėl to, kad sunaikintų jo buvimo įrodymus“.

Apie šitą „Buk“ aš žinau, girdėjau. Manau, jog jį grąžino. Apie tai aš sužinojau tuomet, kai įvyko ši tragedija. Greičiausiai jį grąžino dėl to, kad sunaikintų jo buvimo įrodymus.

Tačiau A.Chodakovskis dėl tragedijos kaltę vertė Ukrainos valdžiai, kad ji pasiuntė lėktuvus jų bombarduoti ir išprovokavo juos panaudoti „Buk“. O šie pataikė į Malaizijos keleivinį lainerį.

Tiesa, vėliau propagandinio Rusijos televizijos kanalo „LifeNews“ eteryje A.Chodakovskis jau aiškino taip, kaip reikia – kad teroristai „Buk“ „neturi ir neturėjo“.

Įrodymų vis daugiau

Tai pirmas kartas, kai teroristai pripažįsta, jog iš Rusijos buvo gavę tokią ginkluotę.

Prieš Malaizijos lėktuvo katastrofą teroristai socialiniuose tinkluose gyrėsi turintys tokią ginkluotę, bet po lėktuvo sudužimo skubiai ištrynė tas žinias. Oficialiai teroristai tikino, kad „Buk M-1” iš Rusijos negavo, ir siūlė lėktuvo katastrofą tiriantiems ekspertams pateikti savo turimą „Buk”, kuris yra senas ir negali šaudyti.

„Facebook“ nuotr./JAV ambasada Ukrainoje paskelbė žemėlapį, kuriame pavaizduota „Buk“ komplekso raketos „žemė-oras“, kuri numušė Malaizijos lėktuvą Ukrainoje, judėjimo trajektorija.
„Facebook“ nuotr./JAV ambasada Ukrainoje paskelbė žemėlapį, kuriame pavaizduota „Buk“ komplekso raketos „žemė-oras“, kuri numušė Malaizijos lėktuvą Ukrainoje, judėjimo trajektorija.

Ukrainos saugumo tarnyba skelbė nustačiusi, kada iš Rusijos teroristams buvo pristatytas „Buk M-1”, kur ir kada buvo atvežtas ir kada vėl išvežtas į Rusiją. Kijevas teigė turįs įrodymų, kad raketą paleido iš Rusijos slapta atvykę šios šalies kariškiai ir net tvirtino, jog du Rusijos kariai buvo sulaikyti.

V.Čiurkinas: tai ne teroro aktas, o konfūzas

Rusijos valdžios atstovas pirmą kartą pripažino, kad lėktuvą galėjo numušti Rusijos remiami separatistai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vitalijus Čiurkinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vitalijus Čiurkinas

Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Vitalijus Čiurkinas pirmadienį, pasak CNN, pareiškė, kad jei separatistai numušė lėktuvą, tai buvo ne teroro aktas, o konfūzas.

V.Čiurkinas, komentuodamas Ukrainos saugumo tarnybos paviešintus separatistų pokalbius, kuriuose jie kalba apie numuštą lėktuvą ir praneša, kad rado ne numušto Ukrainos karinio lėktuvo nuolaužas, o daug civilių aukų, sakė, kad teroristai galvojo, jog numušė karinį lėktuvą, tad tai „buvo konfūzas, o ne teroro aktas“.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min