-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija prie Ukrainos sienų stato karinę bazę – joje bus analizuojama ir JAV karinė taktika

„Reuters“ žurnalistų tyrimas rodo, kad Rusija prie sienos su Ukraina ėmė statyti karinę bazę, kurioje tilps ne tik milžiniškas karinės amunicijos kiekis, bet ir mažiausiai keli tūkstančių karių. Ekspertai vienareikšmiškai sutaria – tai būsimos ilgalaikės karinės priešstatos prieš Kijevą ženklas.
Statoma karinė bazė Ukrainos pasienyje
Statoma karinė bazė Ukrainos pasienyje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vieši dokumentai rodo, kad karinė bazė turės ir savo baseiną, ledo areną bei kirpyklą. Jau prasidėjo žemės matavimai bei pirminiai statybų veiksmai, o darbus atliekantys vyrai veja žurnalistus tolyn, kaltindami, kad jie – „Ukrainos šnipai“.

Rusijos valdžios išplatinti dokumentai patvirtina, kad 300 hektarų plote, netoli Valujkų kaimo, bus statoma karinė bazė, kurioje turėtų tilpti 3500 karių, bus įrengti sandėliai raketoms, artilerijai ir kitiems ginklams, o visi pastatai užims 6 tūkstančius kvadratinių metrų.

Rusijos valdžios išplatinti dokumentai patvirtina, kad 300 hektarų plote, netoli Valujkų kaimo, bus statoma karinė bazė, kurioje turėtų tilpti 3500 karių, bus įrengti sandėliai raketoms, artilerijai ir kitiems ginklams, o visi pastatai užims 6 tūkstančius kvadratinių metrų.

Netoli šios vietos esančio Solotų kaimo gyventojai patvirtina kalbas, kad beveik prie pat jų namų bus statoma galinga karinė bazė. „Jie stato tikrą karinį miestelį“, – tikino vietos gyventojas Aleksandras Pančenko.

„Reuters“ žurnalistai statybų vietoje jau matė iškilusias metalines tvoras, darbavosi ekskavatorius, o visą teritoriją supo statybininkų vagonėliai. Statybininkai nenoriai kalbėjo su žurnalistais, o galiausiai apkaltino juos šnipinėjimu.

Solotai karinei bazei pasirinkti dėl patogios lokacijos. Šalia eina geležinkelio linija, jungianti su Maskva, o vykstant į kitą pusę galima pasiekti Luhanską. Tai padėtų Kremliui užtikrinti karinės amunicijos ir karių tiekimą į separatistų valdomą regioną.

Tiesa, oficialiuose dokumentuose viskas skamba žymiai taikiau. Skelbiama, kad bazė bus naudojama karių ir oro gynybos treniruotėms, taip pat tankų ir karinių transporto automobilių pratyboms. Planuose įtrauktas ir priešo taktikos studijavimas. Galimų priešų sąraše – Jungtinės Amerikos Valstijos.

Tikimasi, kad pagrindiniai statybų darbai bus baigti ir komunikacijos įrangos įvedinėjimas prasidės jau kitais metais – 2016-ųjų rugpjūčio mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius