Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija Vakarų karinėje apygardoje testuoja raketas „Iskander-M“, bet slepia pratybų vietą

„Iskander“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Iskander“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vakarų karinės apygardos teritorijoje vyksta mokymai naudojant tiksliuosius ginklus, tarp jų – ir trumpojo nuotolio balistines raketas „Iskander-M“ bei tolimus atstumus galinčius įveikti bombonešius. Tokią Rusijos gynybos ministerijos informaciją pateikia Tvn24.pl.

Rusijos gynybos ministerijos teigimu, manevrai prasidėjo gegužės 27-ąją ir baigsis birželio 5-ąją. Tačiau tiksli vieta, kur mokymai vyksta, nenurodoma. Vakarų karinė apygarda apima buvusių Leningrado ir Maskvos karinių apygardų teritoriją, į ją patenka ir Baltijos bei Šiaurės jūrų karinis laivynas. Taip pat – su Lietuva ir Lenkija besiribojanti Kaliningrado sritis.

Ministerijos atstovai teigia, kad per pratybas ketinama „mokytis smogti nuo žemės ir iš oro tiksliaisiais ginklais į itin svarbius tariamo priešo objektus“.

„Iskander-M“ yra sausumo balistinės raketos, pergabenamos automobilinėmis platformomis. Rusijos kariuomenės turimos raketos gali skristi 380-500 km, pernešti ir branduolinius užtaisus.

Ministerijos atstovai teigia, kad per pratybas ketinama „mokytis smogti nuo žemės ir iš oro tiksliaisiais ginklais į itin svarbius tariamo priešo objektus“.

Pateikdama tokį Rusijos gynybos ministerijos pranešimą, valstybinė agentūra „RIA-Novosti“ priminė, kad Maskva yra ne kartą kalbėjusi apie galimybę šias raketas dislokuoti Kaliningrado srityje. Tai esą būtų atsakas į JAV ketinimus Rytų Europoje įrengti priešraketines sistemas.

Taip pat agentūra teigia, kad 2013 metų gruodį Vladimiras Putinas yra pareiškęs, jog sprendimas dėl „Iskander“ dislokavimo Kaliningrade dar nepriimtas, o užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tikino, kad sprendimą priims kariškiai.

Skelbiama, kad diskusija apie galimybę dislokuoti „Iskander“ Kaliningro srityje įgavo naują prasmę, nes, Rusijos gynybos vertinimu, „Rytų Europoje prasidėjo precendento neturintis NATO ir JAV karinių pajėgų aktyvumas“.

Pernai gruodį Rusija oficialiai patvirtino, kad raketos „Iskander“ yra dislokuotos Vakarų karinėje apygardoje, tai esą nepažeidžia jokių tarptautinių susitarimų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min