Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 7d. 13:14

Rusijos agresija prieš Ukrainą JAV privertė rengtis kariniams konfliktams visame pasaulyje

JAV karių kuopa jau yra Lietuvoje.
Alfredo Pliadžio nuotr. / JAV karių kuopa jau yra Lietuvoje.

Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą JAV vadovybei atvėrė akis: sąlyginės ramybės laikas baigėsi, laikas skubiai rengtis naujiems kariniams konfliktams visame pasaulyje.

JAV, nepaisydamos mažinamo finansavimo gynybai, pareiškė stiprinsiančios savo karinį dalyvavimą visame pasaulyje bei aktyvinsiančios bendradarbiavimą su sąjungininkais.

Apie tai antradienį pareiškė JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis, rašo newsru.com.

Alfredo Pliadžio nuotr./NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingentų pasikeitimo ceremonija
Alfredo Pliadžio nuotr./NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingentų pasikeitimo ceremonija

Šiuo metu amerikiečių kariai yra dislokuoti maždaug 100 šalių teritorijose, tai apie 400 tūkstančių karių visame pasaulyje.

„Šiuo metu amerikiečių kariai yra dislokuoti maždaug 100 šalių teritorijose, tai apie 400 tūkstančių karių visame pasaulyje. Nors mes ir mažiname savo ginkluotąsias pajėgas, mūsų strategija neleidžia tiesiog grąžinti karių į jų dalinius Amerikoje. Mes turime stiprinti savo sąjungininkų galimybes, formuoti naujus aljansus, investuoti į bendrą saugumo užtikrinimą“, – Ch.Hagelio žodžius cituoja Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Remia senus sąjungininkus ir ieško naujų

Rusijai pradėjus karinę agresiją prieš Ukrainą JAV išreiškė nedviprasmišką paramą NATO blokui priklausančioms Rytų Europos šalims.

Amerikiečiai drauge su kitomis NATO šalimis sustiprino Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės apsaugą, Lenkijoje ir Lietuvoje dislokavo nedideles savo pajėgas, kurios nuolat dalyvauja pratybose.

JAV prezidentas Barackas Obama pradėjo aktyvinti ryšius ne tik su Europos Sąjunga, bet ir su arabų pasaulio šalimis, Japonija bei Pietų Korėja. Tuo tarpu Rusija skubiai stiprina politinius, ekonominius bei karinius ryšius su Kinija, Indija, Baltarusija.

Ch.Hagelio teigimu, šiuo metu JAV svarbiausias yra Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas, tačiau svarbūs ir kiti regionai.

„Scanpix“ nuotr./Rusijos su kariai su karinė technika dalyvavo parado repeticijoje Maskvoje
„Scanpix“ nuotr./Rusijos su kariai su karinė technika dalyvavo parado repeticijoje Maskvoje

Rusija pradėjo naujovišką karą

Ch.Hagelis, aptardamas Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, pabrėžė, jog Pentagonas turi padaryti rimtas išvadas karių rengimo srityje, kad jie galėtų pasipriešinti daug rimtesniam priešininkui nei iki šiol.

Ukrainoje ir kitur mes įsitikinome, kad privalome būti pasirengę šešėliniams konfliktams, kuriuos išprovokuoja ir organizuoja nereguliarios ginkluotosios pajėgos.

„Ukrainoje ir kitur mes įsitikinome, kad privalome būti pasirengę šešėliniams konfliktams, kuriuos išprovokuoja ir organizuoja nereguliarios ginkluotosios pajėgos“, – sakė Ch.Hagelis.

Bręsta konfliktas dėl Arkties

Jis pabrėžė, jog Pentagonas pasirengęs stiprinti pajėgas Arkties regione, kur gali kilti naujų konfliktų.

„Ledynų tirpimas leidžia prognozuoti, kad atsiras naujų jūrų kelių, bus galima žvalgyti naujus gamtos resursus, o tai gali sukelti naujus konfliktus Arktyje“, – sakė JAV gynybos sekretorius.

NASA nuotr./Arktis
NASA nuotr./Arktis

Susidomėjimas Arkties regionu pastaruoju metu didėja visame pasaulyje. Šis regionas yra ir vienas svarbiausių Rusijos prioritetų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandį nurodė sukurti Arkties laivyną, kurį sudarytų naujausi kariniai laivai, taip pat – ir povandeniniai. V.Putinas taip pat pareikalavo, kad visomis priemonėmis būtų ginama gamtos išteklių turtinga Rusijos kontinentinio šelfo zona Arkties regione bei jūrų akvatorijos.

Be JAV ir Rusijos, į Arkties gamtos išteklius pretenduoja Kanada, Norvegija ir Danija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min