Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sumų srityje kasamas 500 km ilgio griovys, kad nepravažiuotų rusų tankai

Kasamas griovys Ukrainos pasienyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kasamas griovys Ukrainos pasienyje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rytų Ukrainoje tebesitęsiant specialiajai operacijai, kurios metu Kijevo pasiųstos pajėgos bando atsiimti valdžios institucijas iš jas užėmusių Rusijos diversantų vadovaujamų prorusiškų separatistų, Ženevoje ketvirtadienį vyko keturšalės derybos.

Trys prorusiškai nusiteikę seperatistai žuvo susidūrimų su Ukrainos pajėgomis Mariupolio mieste metu, „Facebook“ žinute paskelbė šalies vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

Rusijos diversantai ir juos remiantys asmenys Rytų Ukrainoje naudojasi jau Kryme išbandyta taktika – užiminėja televizijos bokštus ir centrus, nutraukia ukrainietiškų televizijos kanalų transliacijas ir rengiasi transliuoti rusiškus.

Ketvirtadienio vakarą į aikštę Donecke susirinko žmonės, pasisakantys už Ukrainos vientisumą. 


Live streaming video by Ustream

1.20 val. Kramatorske – antiteroristinė operacija?

Kramatorsko gyventojai praneša, kad vėlų ketvirtadienio vakare netoliese esančiame Sergeevkos kaimelyje galimai pradėta antiteroristinė operacija, kurios metu Ukrainos pajėgos iš separatistų perėmė kontrolės punktą, rašo tsn.ua.

Anot gyventojų, net Kramatorske girdėti automatinių ginklų šūviai, virš miesto skraido kariniai sraigtasparniai, kaimelyje matyti karinėmis uniformomis vilkinys vyrai, o separatistai ir diversantai ten padegė suverstas padangas.

Ukrainos spauda pabrėžia, kad tai – tik gyventojų pranešimai, ir šiuo metu yra tikrinama, ar jie – tiesa.

00.37 val. Horlivkoje pagrobtas miesto tarybos narys, Slavianske – žurnalistas

Ketvirtadienį Rytų Ukrainos mieste Horlivkoje pagrobtas miesto tarybos deputatas Volodymyras Rybakas. Jis priklausė partijai „Batkivščina“ („Tėvynė“).

V.Rybakas ketvirtadienį vykusio protesto metu šalia miesto administracijos pastato mėgino nukelti „Donecko respublikos“ vėliavą ir iškelti Ukrainos. 

VIDEO: Volodymyras Rybakas Horlivkoje

Tuo tarpu Slavianske pagrobtas žurnalistas Sergejus Lefteras. Jį separatistai apkaltino bendradarbiaujant su „Pravyj Sektor“.

Anot žiniasklaidos, S.Lefteris šiuo metu laikomas saugumo pastato rūsyje, kuris saugomas ginkluotų vyrų.

00.31 val. Sumų srityje kasamas 500 km ilgio griovys nuo rusų tankų

Sumų srityje, esančioje Rusijos pašonėje, kasamas 500 kilometrų ilgio griovys palei Ukrainos-Rusijos sieną, pranša naujienų agentūra „Unian“.

Sumų srities administracijos pirmininkas Vladimiras Šulga teigė, kad tai padaryta siekiant užtikrini, kad į Ukrainos teritoriją negalėtų patekti sunkioji karinė Rusijos technika.

„Jau esame iškasę 20 kilometrų ilgio, 4 metrų pločio ir 2 metrų gylio griovį“, – sakė jis.

19.11 val. Užimtame Kramatorsko televizijos bokšte sumontuota nauja įranga

Ginkluoti vyrai, užėmę Kramatorsko televizijos bokštą, jame sumontavo palydovinį ryšį transliuojančią įrangą, praneša naujienų atgentūra „Unian“. 

„Ginkluoti vyrai dirba taip pat, kaip ir Kryme, tačiau tikriausiai yra geriau pasirengę, nes atsigabeno savo palydovinę įrangą. Jie ne tik išjungė mūsų įrangą, bet ir sumontavo saviškę“, – sakė Radijo ir televizijos centro atstovas Pavelas Bilonožko. 

Be „žaliųjų žmogeliukų“ į centrą iškart atvyko ir mechanikai, kurie iškart sumontavo techniką

Manoma, kad netrukus šia įranga bus pradėti transliuoti rusiški televizijos kanalai. 

Be „žaliųjų žmogeliukų“ į centrą iškart atvyko ir mechanikai, kurie iškart sumontavo techniką. Tuo metu, kai jie dirbo, Ukrainos pajėgos mėgino išlaisvinti užimtą pastatą.

„Scanpix“ nuotr./Rusų karys Ukrainoje
„Scanpix“ nuotr./Rusų karys Ukrainoje

18.32 val. Stachanove separatistams kelią pastojo Ukrainos patriotai

Ketvirtadienio popietę prie Stachanovo miesto milicijos pastato susirinkusiems maždaug šimtui vietinių prorusiškų gyventojų, kurie reikalauja milicijos vado atsistatydinimo ir grasina šturmu, kelią pastojo kita grupė – už Ukrainos vientisumą pasisakantys miesto gyventojai. 

Jie ragina liautis kelti neargumentuotus reikalavimus ir žada ginti miliciją. Kol kas abi grupės tik svaidosi įžeidinėjimais – nė viena jų nesiima aktyvių veiksmų.

17.02 val. Separatistai atvyko į Donecko oro uostą

Ketvirtadienio popietę prie Donecko oro uosto atvyko apie 100 separatistų, nešdamiesi „Donecko respublikos“ vėliavas, skelbia ostro.org. Aplink orą uostą važinėja automobiliai su šv.Georgijaus kaspinais.

Ukrainos kariai pasirengę ginti oro uostą iki galo ir, jei reikės, begindami teritoriją panaudos šaunamuosius ginklus

„Taip, mes turime „svečių“. Jie yra terminalo viduje. Aktyvių veiksmų nesiima. Oro uostas dirba įprastu režimu“, – sakė šaltinis.

Anksčiau separatistai, kurie užėmė Donecko srities administracijos pastatą, pareiškė, kad jiems reikia užblokuoti Donecko oro uostą, kad per jį negalėtų į miestą atvykti „Pravyj Sektor“ nariai.

Ukrainos kariuomenė dar prieš pusvalandį paskelbė turinti žinių, kad artimiausiu metu separatistai ir „žali žmogeliukai“ gali pulti Donecko oro uostą. Tokią informaciją žiniasklaidai perdavė jaunesnysis seržantas Dmitrijus Tkačenko, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Anot jo, Ukrainos kariai pasirengę ginti oro uostą iki galo ir, jei reikės, begindami teritoriją panaudos šaunamuosius ginklus.

„Twitter“ iliustr./Separatistai Donecko oro uoste
„Twitter“ iliustr./Separatistai Donecko oro uoste

16.58 val. Separatistai užėmė televizijos bokštą Slavianske, išjungė ukrainietiškus televizijos kanalus

Separatistai Slavianske užėmė televizijos bokštą ir nutraukė ukrainietiškų bei slaviškų kanalų transliaciją, praneša novosti.dn.ua.

Vietoj jų jie reikalauja pradėti rodyti rusiškus televizijos kanalus.

16.56 val. Stachanove separatistai ruošiasi šturmui, laukia pastiprinimo iš Luhansko

Ketvirtadienio popietę prie Stachanovo miesto milicijos pastato susirinko apie šimtas vietinių prorusiškų gyventojų, praneša pravda.com.ua. 

Stachanovo miesto tarybos sekretorius komunistas Hulkovas pareiškė, kad žmonės su geltonai mėlynomis vėliavomis bus laikomi provokatoriais

Priešais juos su garsiakalbiu stovi žmogus, kuris organizavo ir Ukrainos saugumo pastato šturmą Luhanske. Jis aiškina, kad netrukus į miestą atvyks pastiprinimas iš Luhansko, ir bus šturmuotas pastatas. Susirinkę žmonės reikalauja, kad iš savo posto pasitrauktų milicijos vadovas.

Vienas iš esančių įvykio vietoje žmonių pravda.com.ua sakė, kad remiantys Ukrainos vientisumą žmonės bijo išeiti į gatves ir ginti valstybinius pastatus.

Jis pasakojo, kad dar prieš savaitę milicijos vadovas spaudos konferencijoje teigė, kad mieste situacija yra kontroliuojama, tačiau jau netrukus prasidėjo neramumai. „Žali žmogeliukai“ pradėjo puldinėti civilius, o penktadienį vienas jų nušovė merginą.

„Miesto tarybos sekretorius komunistas Hulkovas pareiškė, kad žmonės su geltonai mėlynomis vėliavomis bus laikomi provokatoriais“, – teigė jis.

16.23 val. Rusai pasienyje formuoja smogiamąsias grupes, pradeda mokymus Baltarusijoje

Judėjimas „Informacinis pasipriešinimas“ turi duomenų, kad rusai pasienyje su Ukraina formuoja smogiamąsias grupes, o Baltarusijoje pradėti bendri kariniai mokymai su Rusija. Tai savo „Facebook“ profilyje paskelbė Dmitrijus Tymčukas, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Anot jo, prieš Charkovo, Černigovo ir Sumų sritis, netoli Ukrainos sienos, formuojamos taktinės batalionų grupės.

Tuo tarpu Baltarusijos teritorijoje prasidėjo bendros baltarusių ir rusų karinės pratybos. Jose dalyvauja Baltarusijos Specialiųjų operacijų ir Rusijos oro desantinių pajėgos.

13.22 val. Ukraina suėmė 10 įtariamų Rusijos žvalgybos agentų

Ukraina yra suėmusi apie 10 Rusijos piliečių, susijusių su tos šalies žvalgybos tarnybomis, ketvirtadienį pranešė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).

Atsakydamas į žurnalistų klausimus apie ketvirtadienį Rusijos prezidento Vladimiro Putino komentarus dėl Maskvos dalyvavimo Ukrainos krizėje, viena SBU atstovė pareiškė: „Esame sulaikę apie 10 rusų, turinčių Rusijos pasus.“

„Jie visi turėjo patirties žvalgybos darbe“, – nurodė ji, paaiškinusi, kad dėl tų asmenų atliekamas tyrimas.

12.10 val. Mariupolyje nusileido Ukrainos kariniai sraigtasparniai

Mariupolio oro uoste ketvirtadienį nusileido penki Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sraigtasparniai ir vienas lėktuvas, praneša „Unian“.

Juose atskrido apie 50 uniformuotų vyrų, kurie iškrauna snaiperių ginklus ir granatsvaidžius.

12.05 val. Ginklus sudėjusi brigada bus išformuota

Laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas ketvirtadienį pareiškė, kad 25-oji desantininkų brigada, kuri vykdant misiją Donecko srityje „parodė bailumą ir atidavė ginklus“, bus išformuota.

„Kariai, kurie už tai atsakingi, atsakys teisme“, – O.Turčynovas sakė parlamento posėdyje, rašo „Unian“.

Trečiadienį Ukrainos Gynybos ministerija patvirtino, kad šešis tankus Kramatorske perėmė prorusiškų separatistų jėgos. Ketvirtadienį pranešama, kad šie šarvuočiai vis dar jų rankose ir laikomi Slaviansko centre.

Vakarų šalys ir Ukraina Maskvą kaltina skatinant ir aktyviai remiant prorusiškus separatistus, užiminėjančius valdžios institucijas šalies rytiniuose regionuose, ypač Donecko srityje.

Maždaug 300 separatistų užpuolė karinę bazę Mariupolyje, Donecko srities pramoniniame mieste prie Azovo jūros, apmėtę ją Molotovo kokteiliais. Ukrainos kariai atsišaudė, susišaudymo metu žuvo trys žmonės, pasak A.Avakovo.

VIDEO: Separatistai šturmano karinį dalinį Mariupolyje

„Kai užpuolikai apmėtė karinį dalinį savadarbiais sprogstamaisiais užtaisais ir apšaudė sargybinius, nacionalinės gvardijos nariai paleido perspėjamuosius šūvius. Po perspėjimo, laikydamiesi statuto, pasikartojus atakai, (kariai nukreipė) tiesioginę ugnį“, – rašo A.Avakovas.

Saugumo pareigūnai iš suimtųjų konfiskavo ginklų, ryšio priemonių ir „rusiškų mobiliųjų telefonų“, sakoma pranešime.

Antradienį prasidėjusi „antiteroristinė operacija“ tęsiasi – pasak vidaus reikalų ministro, į Donecką pasiųstos papildomos pajėgos su malūnsparniais.

A.Avakovo teigimu, sužeisti 13 bazę puolusių separatistų, 63 suimti. Ukrainos kariai nenukentėjo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vienas iš sužeistųjų per separatistų susidūrimus su Ukrainos VRM pajėgomis Mariupolyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vienas iš sužeistųjų per separatistų susidūrimus su Ukrainos VRM pajėgomis Mariupolyje

Pranešama, kad kariams Mariupolyje į pagalbą atėjo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) specialiosios pajėgos, pasiuntusios į miestą šarvuočius.

Pasak „Unian“ agentūros, besitraukiantys separatistai sužeidė du praeivius, padegė mikroautobusą ir netoli karinės bazės stovintį pastatą.

Ukrainos nacionalinė gvardija savo tinklalapyje nurodė, kad nežinomi asmenys atakavo Ukrainos vidaus kariuomenės Mariupolio bataliono bazę, kai kariai atsisakė pereiti į jų pusę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestai Mariupolyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestai Mariupolyje

„Piliečiai pradėjo klibinti įvažiavimo vartus, taip pat mėgino jėga atidaryti patikros posto duris ir padegė pastatą Molotovo kokteiliais. Kariai jį gynė, gesindami gaisrą ir šaudydami perspėjamuosius šūvius į orą. Tačiau žmonės atsisakė nurimti, ir šūviai į orą jau girdimi pačioje minioje“, – sakoma pranešime.

Užpuolikai prie karinio dalinio prisiartino trečiadienį apie 20 val. vietos (ir Lietuvos) laiku. Jie pareiškė vadams, kad kariai „turi sutikti pereiti į „liaudies“ pusę arba po 15 minučių bus pradėtas dalinio šturmas“, nurodė Nacionalinė gvardija.

Maskva Kijevą kaltina „paranoja“

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ketvirtadienį atmetė Kijevo vyriausybės pareiškimus, esą Maskva yra pasiuntusi savo elitinių specialiųjų pajėgų būrius į rytų Ukrainą kurstyti neramumų, sakydamas, jog tie kaltinimai panašūs į paranoją.

„Tie pareiškimai panašūs į paranoją, – S.Šoigu žodžius citavo Rusijos naujienų agentūros. – Užuot visada ieškojęs Maskvos rankos, Kijevas turėtų liautis vadinti Ukrainos pietryčių gyventojus separatistais bei teroristais ir pradėti su jais konstruktyvų dialogą.“

Stebėtojai nurodo, kad situacija Ukrainos pietryčiuose labai panaši į padėtį, kuri buvo Krymo pusiasalyje prieš praėjusį mėnesį Rusijos įvykdytą jo aneksiją.

Ukrainos žvalgybos pareigūnai trečiadienį pranešė perėmę pokalbius, kurie liudija, kad tie patys rusų agentai, kurie vadovavo Krymo užėmimui, dabar koordinuoja separatistinius neramumus šalies rytuose.

Būgštaujama, kad ryžtingas karinis Kijevo atsakas gali išprovokuoti kruviną kontrsmūgį iš rusų karių, kurie laukia pasirengę vykdyti V.Putino pažadą „apginti“ rusakalbius kaimyninės valstybės gyventojus.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min