Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos diversantų ir kolaborantų surengto Ukrainos dalinio Mariupolyje šturmo metu trys užpuolikai žuvo, o Kramatorske ukrainiečiai atidavė ginklus

Rusų šarvuočai su „žaliais žmogeliukais“ netoli Kramtorsko miesto
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusų šarvuočai su „žaliais žmogeliukais“ netoli Kramatorsko miesto
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukraina į Kramatorską pasiuntė šarvuočius ir tankus, bet liudininkai praneša, kad dalis jų jau važinėja su Rusijos vėliavomis. Gynybos ministerija, iš pradžių tai neigusi, pripažino, kad prorusiškos jėgos perėmė Ukrainos šarvuočius. Tuo tarpu Donecke nežinomieji be jokio pasipriešinimo užėmė miesto tarybos pastatą. Trečiadienio vakarą separatistai šturmavo karinį dalinį Mariupolyje. Tuo metu Kramatorske Ukrainos kariai atidavė ginklus separatistams.

Tiesioginį vaizdą iš Slaviansko miesto centro galite matyti čia

Papildyta 08.52 val. Trys žuvusieji

Kaip praneša unian.net, paskutiniais duomenimis, susirėmimų metu žuvo trys separatistai. Sužeista 13 žmonių, 63 sulaikyti.

Ukrainos Vidaus reikalų ministerija taip pat praneša, kad konfiskuota ginklų, o taip pat ryšio priemonių ir Rusijos mobiliųų operatorių telefonai. 

Papildyta 1.20 val. Vienas žuvęs

Naujienų agentūra skelbia, kad per susišaudymą Mariupolyje vienas žmogus žuvo.

Papildyta 00.53 val. Kramatorske Ukrainos kariai atidavė ginklus separatistams

Ukrainos sausumo pajėgų 25-oji Dnepropetrovsko oro desantininkų brigada visą trečiadienį  buvo blokuojama vietos gyventojų. Vyko derybos tarp jų ir „žaliųjų žmogeliukų“, kurie buvo su kaukėmis ir Georgijaus juostelėmis ant uniformų. Po derybų jie buvo paleisti iš apsupties.

Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Kramatorske Ukrainos kariai ginklus atidavė separatistams. Jiems atiduota ir 16 šarvuočių. Ukrainos kariai grįžta į Dnepropetrovską.

Papildyta 22.56 val. Separatistai šturmavo karinį dalinį Mariupolyje

Mariupolyje separatistai šturmavo Ukrainos 3057 vidaus kariuomenės dalinį. Nežinomieji bandė sugriauti vartus ir reikalavo vadovo pradėti derybas.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, užpuolikai rankose turėjo Molotovo kokteilių ir šaunamųjų ginklų. Pasirodė informacijos, kad 12 žmonių sužeista. Įvyko susišaudymas.

20.30 val. vietos laiku prie karinio dalinio atvyko furgonai, iš kurių išlipo žmonės, vilkintys pilkas uniformas ir šalmus. Jie apšaudė teritoriją. Reaguodami į tai sargybiniai atsakė įspėjamaisiais šūviais į orą.

Apšaudyti du šalia esantys butai. Išdaužyti langai, durys, dujų kolonėlė. Kilo panika, žmonės bėga iš namo, bijodami galimo sprogimo dėl dujų nuotekio.

VIDEO: Separatistai šturmano karinį dalinį Mariupolyje

Papildyta 21.01 val. Bando priversti atiduoti ginklus

Kramatorske separatistai, prorusiški vietiniai gyventojai ir „tituškos“ bando priversti Ukrainos karius atiduoti ginklus. Apie tai informavo Lb.ua korespondentas.

Papildyta 19.38 val. Ukrainos kariai išardė savo ginklus, vykdydami prorusiškų aktyvistų reikalavimą

Neramumų krečiamoje Ukrainos rytinėje dalyje, trečiadienį separatistų sustabdytų vyriausybės kariuomenės šarvuočių įgulos išėmė spynas iš savo ginklų, vykdydamos šarvuočius apsupusios prorusiškų aktyvistų minios reikalavimus, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Kramatorske kariai išėmę savo ginklų spynas atidavė jas promaskvietiškų protestuotojų lyderiui mainais į pažadą, kad jiems bus leista išvykti su savo šarvuočiais.

Kaip pranešė hromadske.tv, trims šarvuočiams pavyko išsiveržti iš prorusiškos minios apsupties.

Pasak vietinių gyventojų, vienas ukrainiečių kariškis ištraukė granatos žiedą ir pareikalavo šarvuočius apsupusius žmones pasitraukti.

Tada tie trys šarvuočiai pajudėjo Kramatorsko aerodromo link. Bet vietiniai keturiais automobiliais ir autobusu puolė juos vytis.

Autobuse buvo apie 30 ginkluotų žmonių. Kilo susišaudymas.

Papildyta 19.07 val. V.Jarema: dalis Donecko policijos perėjo į separatistų pusę

Ukraino pirmasis vicepremjeras Vitalijus Jarema patvirtino, kad dalis Donecko milicijos perėjo į separatistų pusę. Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, anot V.Jaremos, situacija Donecke itin sudėtinga. „Kai kurie Donecko milicijos pareigūnai perėjo į separatistų pusę. Jų skiriamieji ženklai – atlapuose įsegtos Georgijaus juostelės“, – teigė V.Jarema.

Papildyta 17.50 val. Rusų pajėgos Ukrainos pasienyje nejuda

NATO nemato reikšmingų pasikeitimų Rusijos kariuomenėje prie Ukrainos sienos nei pagal dydį, nei pagal dislokavimą, trečiadienį pareiškė NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas.

„Rusijos pajėgų pozicijos Ukrainos pasienyje reikšmingai nepasikeitė nuo ankstesnio mano pokalbio su spaudos atstovais“, – pareiškė JAV oro pajėgų generolas Philipas Breedlove’as žurnalistams.

Pasak jo, Rusijos pajėgos yra didžiulės ir karių skaičius išliko toks pats. NATO pareigūnai anksčiau sakė, kad Ukrainos pasienyje Rusija yra sutelkusi bemaž 40 tūkst. karių.

VIDEO: Ukrainiečių šarvuočiai išsiveržė iš separatistų apsupties

Papildyta 17.05 „Žalieji žmogeliukai“ pasiekė Mariupolį

„Žalieji žmogeliukai“ – kaip neoficialiai vadinami Rusijos kariai, vilkintys uniformomis be skiriamųjų ženklų – pastebėti Mariupolyje, Donecko srities uoste prie Azovo jūros, praneša Ukrinform.ua.

Jauni kaukėti vaikinai specialiomis uniformomis vaikštinėja aplink miesto rotušę, administracijos pastate ir ant jo stogo.

Pasak liudininkų, nuo jau anksčiau pastatą užėmusių žmonių juos galima atskirti pagal atletišką sudėjimą, tikrus kareiviškus batus ir uniformas.

Pasak liudininkų, nuo jau anksčiau pastatą užėmusių žmonių juos galima atskirti pagal atletišką sudėjimą, tikrus kareiviškus batus ir uniformas.

Mariupolio administracijos pastate draudžiama daryti nuotraukas ir filmuoti. Virš pastato iškeltos keturios Rusijos vėliavos, jis aptvertas barikadomis.

Mariupolis – apie pusę milijono gyventojų turintis pramoninis miestas, antras pagal dydį Donecko srityje ir dešimtas Ukrainoje.

Papildyta 17.00 Nelaisvėje – pusšimtis Ukrainos karių

„Ukrainskaja pravda“ praneša, kad Slavianske prorusiški separatistai nelaisvėje laiko apie 50 Ukrainos karių, kuriuos rusų diversantai sučiupo Kramatorske, atėmė iš jų šarvuočius ir iškilmingai, iškėlę Rusijos vėliavas, atvažiavo į Slavianską.

Apie tai pranešė vienas belaisvių. Anot jo, separatistai juos laiko Slaviansko administracijos pastate. Belaisvis tikina, jog separatistai pasakoja, jog po mėnesio ar dviejų visa Ukraina bus užgrobta.

Papildyta 16.33 val. Gynybos ministerija patvirtino, kad rusų separatistai perėmė Ukrainos šarvuočius

Ukrainos Gynybos ministerija pripažino, kad prorusiškos pajėgos Donecko srityje perėmė kelis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šarvuočius.

Trečiadienį į Kramatorską vykdydami specialią antiteroristinę operaciją atvyko šeši ukrainiečių kariniai šarvuočiai. Miesto centre koloną sustabdė žmonės, tarp kurių, pasak agentūros „Unian“, buvo „rusų diversantų-teroristų“ grupių narių. Šie perėmė šarvuočius ir kolona pajudėjo Slaviansko link.

Papildyta 15.20 val. Ar separatistai perėmė ukrainiečių šarvuočius?

Šarvuotoji transporteriai, trečiadienį atvažiavę į Slavianską miestą, anksčiau tą pačią dieną dar priklausė vyriausybės ginkluotosioms pajėgoms, rodo naujienų agentūros „Reuters“ fotografų padarytos nuotraukos.

Karys, saugantis vieną iš šešių šarvuočių, dabar kontroliuojamų prorusiškų separatistų,  „Reuters“ žurnalistams sakė, jog jo dalinys priklauso Ukrainos 25-ajai oro desantininkų brigadai, dislokuojamai Dniepropetrovsko mieste.

„Visi kariai ir karininkai yra čia. Mes visi esame vaikinai, kurie nešaudys į savo žmones“, – pareiškė karys, kurio uniforma buvo be jokių atpažinimo ženklų.

Kai kurie Kramatorsko gyventojai vaišino arbata ir maistu Ukrainos karius, kurie atrodė purvini ir pavargę, taip pat sakė jau keturias dienas dalyvaujantys „pratybose“.

„Bazėje mūsų tris dienas nemaitino. Čia mus maitina. Kaip manote, už ką mes kausimės?“ – klausė jis.

Šarvuotieji transporteriai, pažymėti numeriais 815, 842 ir 847, buvo tarp šešių Ukrainos vyriausybinių pajėgų kontroliuojamų mašinų, kurios anksčiau trečiadienį važiavo per Kramatorsko miesto centrą. Vėliau šie šarvuočiai, jau patekę į separatistų rankas, atsidūrė Slaviansko centre.

Tais šarvuočiais važiavę Ukrainos kariai trečiadienio rytą sakė esantys 25-osios oro desantininkų brigados nariai.

Kai kurie Kramatorsko gyventojai vaišino arbata ir maistu Ukrainos karius, kurie atrodė purvini ir pavargę, taip pat sakė jau keturias dienas dalyvaujantys „pratybose“.

Vienas civilis Kramatorske, vardu Feliksas, sakė „Reuters“ matęs, kaip ukrainiečiai kariai atidavė savo mašinas ginkluotiems prorusiškiems separatistams.

Papildyta 14.30 val. Ukrainoje sulaikyti Rusijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos pareigūnai

SBU vadas Valentynas Nalivaičenka pranešė, kad ukrainiečiai sulaikė 23 Rusijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos pareigūnus, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Anot jo, žvalgybos tinklas buvo kuriamas 2-3 metus.

Papildyta 14.12 Rusijos vėliavos virš Ukrainos šarvuočių – kariškių gudrybė?

Valdančiosios partijos „Batkivščyna“ deputatas Sergejus Sobolevas pareiškė, kad su Rusijos vėliavomis važinėjantys ukrainiečių šarvuočiai nėra atimti iš Ukrainos karių. Esą tai gudrybė, kuria prisidengdami Ukrainos kariai bando prasiskverbti į prorusiškų separatistų ir Rusijos diversantų kontroliuojamą teritoriją.

S.Sobolevas teigia, kad tai oficiali informacija, kurią jis gavo iš gynybos ministro.

Papildyta 12.55 val. Luhanske separatistai paėmė įkaitais du ukrainiečių karius

Ukrainos gynybos ministerija trečiadienį pranešė, kad prorusiški kovotojai separatistiniame Luhansko regione „įkaitais“ paėmė du ukrainiečių karius.

Ministerijos spaudos tarnyba informavo, kad ukrainiečių karininkas ir kariškis-kontraktininkas buvo sulaikyti antradienį netoli Krasnyj Lučo miesto, kai sustojo kelyje pataisyti sugedusio tarnybinio automobilio.

Prie karių privažiavo „ekstremistai“, kurie paėmė juos įkaitais ir nusivežė nežinoma kryptimi, rašoma pareiškime, kuriame priduriama, kad ministerija imasi visų būtinų priemonių sulaikytiems kariams išvaduoti.

„Ukrainos gynybos ministerija perspėja asmenis, susijusius su šiuo teroro aktu, kad jų veiksmai kvalifikuojami pagal visą virtinę Ukrainos baudžiamojo kodekso straipsnių“, – sakoma pareiškime.

Papildyta 12.11 val. Ukrainos vyriausybė neigia, kad Kramatorske važinėja rusų tankai

Ukrainos gynybos ministerija paneigė informaciją, kad Kramatorske pasirodė Rusijos šarvuočiai, o separatistai atėmė karinę techniką iš Ukrainos karių.

Pasak Gynybos ministerijos atstovo Bogdano Seniko, šiuos įvykius neva patvirtinančios nuotraukos ir vaizdo įrašai yra suklastoti, rašo „Unian“.

Tačiau internete plinta vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip separatistai atima Ukrainos šarvuočius:

VIDEO: Ukrainos šarvuočiai Kramatorske

Papildyta 11.52 val. Slavianske pasirodė šeši šarvuočiai su Rusijos vėliava

Šeši šarvuotieji transporteriai trečiadienį įvažiavo į Ukrainos rytinį Slaviansko miestą, o ant pirmojo šarvuočio kolonoje buvo iškelta Rusijos vėliava, pranešė vienas naujienų agentūros „Reuters“ korespondentas.

Ant kiekvienos iš mašinų sėdėjo po kelis ginkluotus vyrus, vilkinčius įvairias slepiamąsias uniformas – tikėtina, kad jie yra prorusiški aktyvistai.

Šarvuotieji transporteriai sustojo prie miesto administracijos pastato, kurį šiuo metu yra užėmę separatistai.

Papildyta 11.13 val. Donecke užgrobta miesto taryba

Donecke kažkokie ginkluoti žmonės su kaukėmis, kurių, preliminariais duomenimis, yra septyni, užgrobė miesto tarybos pastatą.

Kaip pranešė korespondentai, miesto taryba buvo užimta trečiadienį ryte, po mero Oleksandro Lukjančenkos susitikimo su Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) misijos atstovais.

Iš pradžių separatistai užblokavo šarvuočius, kad šie negalėtų judėti, o paskui, padedami gerai ginkluotų „žaliųjų žmogeliukų“, išvijo Ukrainos karius iš šarvuočių

Per pastato užėmimą šūvių nebuvo, tie žmonės tiesiog įėjo į vidų nesutikdami jokio pasipriešinimo.

Jie nurodė visiems taryboje buvusiems žmonėms išeiti iš pastato, o šiuo metu neša iš kabinetų dokumentus. Žurnalistams kategoriškai draudžiama filmuoti ir fotografuoti įvykius.

Tuo tarpu Donecko naujienų portalas „OstroV“ citavo vieną miesto tarybos pareigūną, kuris sakė, kad ginkluoti įsibrovėliai tikina, jog pastate dirbantiems žmonėms niekas negresia ir siūlo visiems likti darbo vietose.

Šiuo metu su atėjūnais vedamos derybos, siekiant išsiaiškinti jų reikalavimus ir išspręsti šį incidentą. Ginkluoti žmonės budi pirmame aukšte ir laiptinėse.

Internetinis laikraštis KID nurodė, kad įsibrovėlių, ant kurių rankų matėsi raiščiai su užrašu „Oplot“ („Tvirtovė“), iš pradžių buvo apie penkis, bet vėliau atėjo daugiau.

Leidinys pridūrė, kad buvo paskelbta pastato evakuacija, tačiau miesto tarybos nariai gali laisvai įeiti ir išeiti iš pastato.

„Pastatas neapsuptas, tačiau prie jo kampų stovi ginkluoti kaukėti žmonės“, – rašo KID.

Separatistai iš ukrainiečių karių atėmė šarvuočius ir tankus

Keli žurnalistai „Twitteryje“ rašo, kad vietos gyventojai blokuoja karinę techniką, kalba su kareiviais. „Kiek tai įmanoma, viskas vyksta taikiai“, – rašo rusų žurnalistas Ilja Azaras, anksčiau dirbęs lenta.ru.

Pasak jo, Kramatorske jau yra šešios šarvuotos pėstininkų kovinės mašinos.

„Tai – desantas iš Dnepropetrovsko“, – teigia jis.

Pasak Ukrinform.ua, į Kramatorską važiuojančią koloną sudaro mažiausiai dvi dešimtys šarvuočių su desantininkais.

Prieš tai į miestą jau įvažiavo dešimt Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šarvuočių.

Naujienų agentūra „Unian“, remdamasi vietiniais šaltiniais, praneša, kad Kramatorsko separatistai iš Ukrainos karių atėmė šešis šarvuočius. Iš pradžių separatistai užblokavo šarvuočius, kad šie negalėtų judėti, o paskui, padedami gerai ginkluotų „žaliųjų žmogeliukų“, išvijo Ukrainos karius iš šarvuočių.

Liudininkai taip pat praneša, kad Kramatorsko gatvėse yra penki ukrainiečių tankai su Rusijos vėliavomis. Kol kas neaišku, kodėl virš jų plevėsuoja Rusijos vėliavos.

VIDEO: Šarvuočiai su Rusijos vėliavomis Kramatorske

Kramatorske – ir Rusijos desantas

Censor.net.ua praneša, kad Kramatorsko link juda ir Rusijos karinis konvojus.

Miesto Donecko srityje link važiuoja apie dešimt šarvuočių su Rusijos vėliavomis, o jų viduje – „žalieji žmogeliukai“, kaip neoficialiai vadinami rusų kariai, apsirengę uniformomis be skiriamųjų ženklų.

Apie tai savo „Facebook“ paskyroje paskelbė žurnalistas Artiomas Ševčenka: „Kramatorske iki dešimties šarvuočių su Rusijos vėliavomis kolona. Su desantu – žalieji žmogeliukai.“

VIDEO: Kramatorskas

Separatistai užėmę valdžios pastatus aštuoniuose Donecko srities miestuose

Nuo Kijevo antradienį pradėtos specialiosios operacijos Donecko srityje separatistų ir rusų diversantų užimtų pozicijų žemėlapis beveik nepasikeitė, rašo „Unian“.

TSN žemėlapis/Prorusiškos jėgos Donecko srityje
TSN žemėlapis/Prorusiškos jėgos Donecko srityje

Pasak TSN televizijos reportažo, prorusiškos jėgos vis dar kontroliuoja valdžios objektus aštuoniuose Donecko srities miestuose.

Ginkluoti vyrai vis dar užėmę Horlivkos milicijos būstinę.

Virš Ždanovkos savivaldybės pastato vis dar plevėsuoja „Donecko Respublikos“ vėliava. Separatistai teigia, kad miesto taryba yra jų pusėje.

Prorusiškos jėgos yra užėmusios Makijivkos, Mariupolio, Kramatorsko ir Charcyzko miestų savivaldybių būstines.

Jenakijevėje separatistai užėmę miesto tarybą ir miliciją.

Slavianske, be milicijos ir SBU (Saugumo tarnybos) būstinių, prorusiškos jėgos įkūrė septynis patikros punktus.

Anksčiau skelbta, kad ekstremistų ryžtas ir „kovinė dvasia“ Donecko srityje smuktelėjo ir jų lyderiai pareiškė norą derėtis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min