Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos ginkluotės specialistai fotografuos Lietuvą iš oro

Lėktuvas AN-30B
oplatsen.wordpress.com nuotr. / Lėktuvas AN-30B
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šią savaitę suplanuotas Rusijos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės specialistų vizitas į Lietuvą. Jie atliks skrydį, kurio metu iš oro fotografuos objektus ir vietoves.

Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės skyriaus viršininko pavaduotojas majoras Zbignevas Žulonas BNS sakė, kad karinio stebėjimo tikslais Rusijos ir Baltarusijos specialistai mūsų šalį fotografuos ketvirtadienį arba penktadienį. Jų skrydis bus vykdomas iš aviacijos bazės Šiauliuose.

„Kaip ir dauguma Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos šalių Lietuva yra pasirašiusi tarptautinę Atviros oro erdvės sutartį ir rusai kooperuodamiesi su baltarusiais birželio 4 dieną atskirs žvalgomojo skrydžio virš Lietuvos. Jie atskrenda su savo lėktuvu AN-30B, skrydžio maršrutas bus apie 700 kilometrų“, – pasakojo Z.Žulonas.

Juos lydės Lietuvos specialistas, bus kartu lėktuve, stebės, ar nenukrypstama nuo nustatytų raiškos, aukščio ir kitų parametrų, po to dar važiuos kartu į Maskvą, kai būna ryškinama juosta, ir vieną kopiją parsiveš namo

Į Lietuvą stebėtojai atvyks iš Latvijos, kur šios savaitės pradžioje taip pat suplanuotas jų žvalgomasis skrydis. Stebėtojus Lietuvoje lydės mūsų šalies specialistai, jie taip pat dalyvaus Maskvoje apdorojant jų surinktą medžiagą.

„Juos lydės Lietuvos specialistas, bus kartu lėktuve, stebės, ar nenukrypstama nuo nustatytų raiškos, aukščio ir kitų parametrų, po to dar važiuos kartu į Maskvą, kai būna ryškinama juosta, ir vieną kopiją parsiveš namo“, – teigė KAM atstovas.

Tikslią skrydžio virš Lietuvos dieną stebėtojai pasirinks įvertinę oro sąlygas.

„Skrydžiui skiriamos dvi dienos, pagal oro sąlygas jie pasirenka kurią nors vieną. Pirmadienis ir antradienis yra skirtas Latvijai, trečiadienį jie atskirs į Lietuvą, bus patikrintas lėktuvas ir ketvirtadienį arba penktadienį jie atliks skrydį virš Lietuvos“, – aiškino Z.Žulonas.

Tokie skrydžiai atliekami visose prie Atviros oro erdvės sutarties prisijungusiose Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalyse

Gegužės pradžioje Lietuvos krašto apsaugos ministerija pranešė gavusi Rusijos notą, kuria informuojama, kad Rusija vienašališkai sustabdo 2001 metais pasirašyto dvišalio Lietuvos ir Rusijos susitarimo dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių galiojimą. Šis susitarimas numatė, kad šalys keisis informacija apie savo karines pajėgas ir apsikeis abipusėmis karinėmis inspekcijomis.

Z.Žulono teigimu, šią savaitę vyksiantys žvalgomasis skrydis rengiamas pagal kitus susitarimus.

„Mes turėjome dvišalę sutartį, kad važiuojame į Kaliningrado sritį inspektuoti, o jie atvažiuoja į Lietuvą. Šitą dvišalę sutartį jie suspendavo. (...) Bet yra Vienos dokumentas ir Atviros oro erdvės sutartis – pagal šitas sutartis Rusija ir Lietuva dirba ir bendradarbiauja“, – sakė jis.

Tokie skrydžiai atliekami visose prie Atviros oro erdvės sutarties prisijungusiose Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalyse.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min