TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos gynybos ministerija prabilo apie prevencinius branduolinius smūgius prieš NATO šalis

„Ivano“ sprogimo akimirka.
Tsarbomba.org nuotr. / Atominės bombos sprogimo akimirka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos gynybos ministerijos atstovas Jurijus Jakubkovas mano, kad šalies karinę doktriną būtina papildyti prevencinių branduolinių smūgių galimybe. Pasak jo, dokumente taip pat reikia detaliau išaiškinti, kas yra pagrindinis Rusijos priešininkas. Jo nuomone, tai – JAV ir NATO šalys.

Dabartinėje Rusijos karinėje doktrinoje numatyta Rusijos teisės naudoti branduolinį ginklą tik kaip atsaką į agresiją.

Taip pat siūloma apibrėžti sąlygas, kurioms esant išskirtinai gynybai iki šiol kauptas branduolinio ginklo arsenalas būtų panaudotas puolimui, praneša Kremliaus oficiozas vesti.ru.

„Šiame strateginiame dokumente turi būti aiškiai įvardintas pagrindinis Rusijos priešininkas. To nėra 2010 m. priimtoje Rusijos karinėje doktrinoje. Mano manymu, pagrindinis mūsų priešas – tai JAV ir NATO blokas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Generalinė repeticija prieš Vladimiro Putino inauguraciją
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Generalinė repeticija prieš Vladimiro Putino inauguraciją

Prie mūsų sienų artėja JAV ir NATO karinės bazės. Tai globalūs pasikeitimai ir iššūkiai, kurie, mano manymu, turi būti aiškiai atspindėti naujojoje Rusijos karinėje doktrinoje, – teigė J.Jakubkovas.

Svarbiausia – prie mūsų sienų artėja JAV ir NATO karinės bazės. Tai globalūs pasikeitimai ir iššūkiai, kurie, mano manymu, turi būti aiškiai atspindėti naujojoje Rusijos karinėje doktrinoje“, – teigė J.Jakubkovas.

Anksčiau praneša, kad Rusija, atsižvelgdama į NATO pajėgų stiprinimą Europoje ir įvykius Ukrainoje, papildys savo karinę doktriną. Dabartinėje Rusijos karinėje doktrinoje numatyta Rusijos teisė naudoti branduolinį ginklą tik kaip atsaką į agresiją, jei prieš ją ar jos sąjungininkes būtų panaudotas masinio naikinimo ginklas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

Taip pat branduolinis ginklas galėtų būti naudojamas karo metu, jei priešo pajėgos įsiveržtų į Rusijos teritoriją ir kiltų realus pavojus šalies valstybingumui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min