Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 14, 21:01

Rusijos „humanitarinė misija“: priekyje vežami miltai, kitoje dalyje – ginklai ir šaudmenys

Visai neseniai Ukrainos prezidento administracija paskelbė mananti, kad Rusija, prisidengdama „humanitarine misija“ , siekia įsiveržti į Ukrainą. Nors skeptikai tuo ir abejojo, tačiau jau trečiadienį internete pasirodė nuotraukos, kuriose užfiksuota milžiniška Rusijos sunkvežimių kolona, kuri paskatino rimtai svarstyti apie galimą blogiausią įvykių scenarijų regione. Ukrainos naujienų portalo garmata.org žurnalistai ir ekspertai išanalizavo, ką „humanitarinę misiją“ gabenanti Rusijos kolona iš tiesų veža.
Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto
Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos kolonos pradžioje yra specialiai pažymėti sunkvežimiai, kuriuose, tikėtina, iš tiesų yra humanitarinės pagalbos prekės. Vis dėlto, net ir juose esančios palapinės, miegmaišiai, maisto produktai, vandens filtrai ir medikamentai yra laikomi dvejopos paskirties produktais. Šių produktų gali prireikti ne tik civiliams gyventojams, bet ir kariams.

Tai reiškia, jog, nusprendus įvykdyti išpuolį rytų Ukrainoje, Kremliui net nereikėtų susisiekti su savo remiamais teroristais. Be to, Rusija galėtų aktyvuoti šiuos ginklus ir apkaltinti Kijevą, kad neva jis apšaudo taikią „humanitarinę misiją“.

Už humanitarinę paramą vežančių sunkvežimių yra antroji vilkstinės dalis, kurioje gabenami šaudmenys ir ginklai, taip pat, tikėtina, karinė technika.

Ši karinė vilkstinė pateks į Donbasą tuo atveju, jeigu jos kelyje nepasitaikys Ukrainos kariuomenė.

Garmata.org žurnalistai spėja, kad kitose sunkvežimiuose taip pat yra ir kitas slaptas ginklas, apie kurį mažai žino ir patys vairuotojai. Tai sprogmenys su nuotoliniu būdu valdomu detonatariumi.

Kitaip tariant, nusprendus įvykdyti išpuolį rytų Ukrainoje, Kremliui net nereikėtų susisiekti su savo remiamais teroristais. Be to, Rusija galėtų aktyvuoti šiuos ginklus ir apkaltinti Kijevą, kad neva jis apšaudo taikią „humanitarinę misiją“.

„Humanitarinę pagalbą“ veža apie 300 sunkvežimių, 40 mikroautobusų ir 40 lengvųjų automobilių, tarp kurių yra ir Rusijos policijos mašinos.

Taigi, iš viso iš Rusijos vykstančioje kolonoje yra apie 380 automobilių, kiekviename iš jų yra po du žmones. Tai reiškia, kad apie 760 iš Rusijos važiuojančių asmenų sudaro apytiksliai vienam sausumos batalionui reikalingą žmonių skaičių. Vis dėlto, jeigu viename automobilyje būtų daugiau negu du žmonės, iš viso kolonoje, tikėtina, būtų iki pusantro tūkstančio kareivių ir karininkų.

Iš Rusijos teritorijos per teroristų kontroliuojamas Ukrainos valstybnes sienos atkarpas į Donbasą jau įvežta daugybė tankų, pėstininkų kovos mašinų ir kitų karui reikalingų technikos priemonių.

Tikėtina, kad lengvaisiais automobiliais ir mikroautobusais ir yra pervežami ginklai. Būtent dėl šios priežasties šias transporto priemones lydi policija. Be to, policijos automobiliuose gali būti gabenami tiek automatai, tiek granatsvaidžiai.

Vežti didesnes karines technikos priemones į Donbasą nebūtina. Iš Rusijos teritorijos per teroristų kontroliuojamas Ukrainos sienos atkarpas į Donbasą jau įvežta daugybė tankų, pėstininkų kovos mašinų ir kitų karui reikalingų technikos priemonių.

Dar vienas įrodymas, kad Rusija siekia įsiveržti į Ukrainos teritoriją yra tas, kad numatyti vietovės, kuriose planuojama perkrauti „humanitarinę siuntą“ , sutampa su intensyviausių karinių veiksmų Donbase vietomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min