Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos kariai pirmiausia žuvo Ukrainoje, o po to buvo atleisti iš kariuomenės

J.Vasiljevos gautas dokumentas
15min.lt nuotr. / J.Vasiljevos gautas dokumentas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos žmogaus teisių gynėja Jelena Vasiljeva gavo dokumentus, jos teigimu, įrodančius, kad Ukrainoje žuvę Rusijos kariai atgaline data buvo atleisti iš kariuomenės. Taip Kremlius slepia įrodymus, kad Rusija kariauja nepaskelbtą karą su Ukraina.

Kaip rašo newsru.com, 21-osios motorizuotos brigados karių kūnai buvo atgabenti į karinį kaimelį Tockis-4 (Orenburgo sr.).

J.Vasiljevos duomenimis, rugsėjo 22 dieną į Orenburgo srities klinikinę ligoninę buvo atgabenti septyni „kroviniai 200“. Taip vadinami žuvę Rusijos kariai, kurie namo parvežami iš mūšių vietų. Žuvusiųjų, kurių asmenybės žinomos, daugiau – dešimt žmonių. 

Kai kurių žuvusių šeimoms buvo išmokėtos kompensacijos, tuo metu eilinių karių šeimos jų negavo.

Tai – jaunesnysis seržantas, 1989 metais gimęs Viktoras Karpuchinas, 1987 metais gimęs apsaugos karys Nikita Surkovas, 1985 metais gimęs  vyresnysis seržantas Vitalijus Gruščenka, 1979 metais gimęs praporščikas Aleksandras Nikulinas,1977 metais gimęs vyresnysis praporščikas Nikolajus Mylnikovas ir 1975 metais gimęs vyresnysis praporščikas Sergejus Dymovas. 

Taip pat atgabenti vyresniojo leitenanto Jevgenijaus Sorokino ir žvalgo Dmitrijaus Abramovo kūnai. 

Pranešama, kad jie žuvo 17 dieną Ukrainoje. „Žuvo daugiau kaip kaip dvidešimt žmonių, dar keturiasdešimt buvo sužeista”, – pranešė J.Vasiljeva. 

Jos duomenimis, kai kurių žuvusių šeimoms buvo išmokėtos kompensacijos, bet eilinių karių šeimos jų negavo. 

„Praporščikus atleido iš kariuomenės atgaline data, tokie pat įsakymai rengiami dėl tankistų. Pasipiktinę tokiu elgesiu kariai nufotografavo įsakymą ir atsiuntė mums“, – teigia J.Vasiljeva. 

Užkibo ant kabliuko? 

Rusijos žurnalistas Andrejus Malginas savo tinklaraštyje teigia, kad išmokų skyrimas Rusijos karių šeimoms dokumentuose susijęs su atleidimu. Tai reiškia, kad žuvusiuosius iš tiesų atleido jau po mirties. „Panašu, kad atleido kartu su visu tanku“, – ironizavo jis. 

Panašu, kad atleido kartu su visu tanku.

Tačiau žurnalistas yra įsitikinęs, kad J.Vasiljeva šį kartą užkibo ant nepatikimo šaltinio kabliuko, nes žuvusių karių sąraše minimi asmenys yra Rusijos futbolininkai, sutampa ir jų gimimo datos. 

A.Malgino teigimu, taip galėjo būti pasielgta todėl, kad vėliau būtų galima pasijuokti iš žmogaus teisių gynėjos ir sumenkinti jos surinktus duomenis apie įvykius Ukrainoje ir ten žuvusius Rusijos karius. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min