Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos kariuomenė pasirengusi artimiausiomis dienomis įsiveržti į Rytų Ukrainą neva vykdyti „taikdariškos“ misijos

Rusijos tankai Ukrainoje
Kadras iš filmuotos medžiagos / Rusijos tankai Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrijus Parubijus paskelbė, kad Rusijos planuojama neva „taikdariška“ misija yra tiesioginė karinė grėsmė Ukrainai, praneša naujienų svetainė pravda.com.ua

Atnaujinta 14:15 val. „Taikdariška“ misija reikštų karinę ataką

A.Parubijus pažymėjo, kad pastarosiomis dienomis itin sustiprėjo rusų propaganda apie vadinamosios „taikdariškos misijos“ būtinybę.

„Taikdarių įvedimas galimas tik tuo atveju, jeigu jis būtų sankcionuotas JTO. Kitu atveju tai būtų tiesioginė karinė grėsmė“, – teigė A.Parubijus.

Jis teigė, kad Rusija karinę agresiją nori vykdyti dėl sėkmingų pastarojo meto Ukrainos kariškių veiksmų, kurių metu atkovota valstybinių sienų kontrolė.

A.Parubijus taip pat priminė, kad Rusija toliau telkia karinę techniką prie sienos su Ukraina.

Atnaujinta 13.25 val. Parengtas įsiveržimo planas?

Penktadienį Rusijos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad artimiausiomis dienomis į Ukrainą gali būti įvestos Rusijos „taikdarių“ pajėgos. Rusijos atstovai teigia, kad tokia misija yra būtina, norint „sustabdyti humanitarinę katastrofą ir civilių gyventojų žūtis“, praneša naujienų svetainė znak.com, remdamasi neįvardytu šaltiniu Rusijos užsienio reikalų ministerijoje.

Rusijos pareigūnas, kalbėdamas apie „taikdariškos" misijos būtinybę, nevengė propagandinių klišių vartojimo. Jis teigė, kad Rusijos taikdariai privalo atsiimti didžiųjų rytinės Ukrainos dalies miestų kontrolę, kad būtų „apsaugoti taikūs gyventojai“.

Šaltinio teigimu, Rusijos kariai pasirengę įžengti į Rytų Ukrainą ir užblokuoti miestus, kuriuose įsitvirtinę separatistai bei teroristai. Rusų karių užduotis būtų nustumti nuo šių miestų antiteroristinę operaciją vykdančius Ukrainos karius.

Kaip tvirtino šaltinis iš Rusijos užsienio reikalų ministerijos, Vladimiro Putino prašymas Federacijos Tarybai atšaukti duotą leidimą karių siuntimui į Ukrainą buvo reikalingas tam, kad būtų pademonstruota „gera valia“ iš Rusijos valdžios pusės.

Atnaujinta 10:37 val. Sprogmens televizijos pastate nerado

Penktadienį Ukrainoje tęsiasi neramumai. Luhansko srityje teroristai pastebėti besinaudojantys iš Rusijos atsiųstais tankais ir šarvuota technika, o Kijeve gautas pranešimas apie užminuotą televizijos „5 kanal“ pastatą.

Ukrainos televizijos „5 kanal“ žurnalistė Oksana Denisova socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad sprogmuo pastate nerastas, tačiau specialiosios tarnybos tęsia paieškas.

Šalia pastato esančios gatvės šiuo metu yra užtvertos. 

Atnaujinta 09:40 val. Gautas pranešimas apie užminuotą televizijos „5 kanal“ pastatą

Ukrainos televizijos „5 kanal“ administracija penktadienio rytą sulaukė telefoninio skambučio. Anoniminis asmuo pranešė, kad televizijos pastatas yra užminuotas.

Kaip pranešė televizijos administracija, iš pastato evakuoti darbuotojai. Televizijos viduje šiuo metu ieškoma sprogmens. Pranešama, kad vykstant paieškoms darbams, televizijos veikla nebus nutraukta.

Atnaujinta 09:30 val. Ketvirtadienio naktį teroristai vėl apšaudė Ukrainos pajėgas

Ketvirtadienio naktį teroristai apšaudė Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgų patikros punktą iš raketų paleidimo sistemos „BM – 21 Grad”, praneša naujienų agentūra „Unian“. Išpuolis įvykdytas Luhansko srityje, Ukrainos kariškiai nenukentėjo. 

Pranešama, kad dar du ATO patikros punktai buvo apšaudyti iš tankų Donecko srityje. Buvo apgadinti du šarvuočiai, apie kariškių žūtis kol kas nepranešama.

Teroristai naudojasi iš Rusijos atsiųsta karine technika

Ukrainos Luhansko srityje užfiksuota 20 tankų ir 122 vienetai šarvuotos technikos. Visa ši karinė technika į Ukrainą pateko iš Rusijos, o ja naudojasi su Ukrainos kariais kovojantys separatistai bei iš Rusijos atsiųsti teroristai.

Apie tai televizijos „5 kanal“ eteryje pareiškė Nacionalinės gvardijos Informacinio saugumo valdybos vadovas Jurijus Stecis, praneša naujienų agentūra „Unian“.

„Ketvirtadienį Ukrainos oro erdvę pažeidė du rusų sraigtasparniai Mi-8 ir vienas Мi-24. Taip pat užfiksuota, kad iš Rusijos juda keturi „KamAz“ sunkvežimiai su teroristais“, – pranešė jis.

J.Stecis teigė, kad Luhansko srityje yra 20 tankų ir 122 vienetai šarvuotos technikos, kuri buvo atgabenta iš Rusijos.

Luhansko srityje yra 20 tankų ir 122 vienetai šarvuotos technikos, kuri buvo atgabenta iš Rusijos.

Anksčiau buvo pranešta, kad Ukrainos antiteroristinės operacijos kariai prie Slovjansko sunaikino du iš aštuonių tankų, kuriais teroristai atakavo Ukrainos karių pozicijas Kramatorske.

Jo teigimu, viename miestų, kurie ketvirtadienį buvo išvalyti nuo teroristų, buvo rasta Rusijos banko kreditinė kortelė, kurioje aptikta pinigų judėjimo Rusijos viduje įrodymų.

Prie Slovjansko sunaikinta 150 teroristų

Antiteroristinės operacijos atstovas spaudai Aleksejus Dmitraškovskis pranešė, kad per mūšius prie Slovjansko nuo teroristų išvalytas Nikolajevkos miestas, praneša „Interfax“.

„Priešininkas patyrė rimtų nuostolių – mažiausiai 150 teroristų buvo sunaikinta, sugriauti šeši atramos punktai, sunaikintos šaudmenų saugyklos Nikolajevkoje ir Semionovkoje“, – pranešė A.Dmitraškovskis.

Ukrainos pajėgos neteko vieno kario, keturi buvo sužeisti.

Ukrainos pajėgos taip pat pradėjo kontroliuoti automagistralę Charkovas-Rostovas.


 


 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min