Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos pajėgos – už kilometro nuo Ukrainos sienos; sprendimas pradėti naują agresiją prieš Ukrainą – kitą savaitę

Rusijos tankas T-80
„Scanpix“ nuotr. / Rusijos tankas T-80
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos atstovas Jungtinių Tautų organizacijoje Jurijus Sergejevas pranešė, kad prie sienos su Ukraina telkiamos gausios Rusijos kariuomenės pajėgos – tankai ir kariai. Vėliau paskelbta, kad Rusijos pajėgos – už kilometro nuo Ukrainos sienos.

Kaip praneša News.liga.net, pasak J.Sergejevo, raketinės sistemos „Grad“ ir beveik 200 tankų prie sienos su Ukraina sutelktos dėl čia vykdomų Rusijos pajėgų karinių mokymų.

Taip pat jis pranešė, kad prie sienos su Ukraina yra net keli Rusijos karių dariniai – mokymams skirtos karių grupės iš Vakarų ir Pietų karinių apygardų.

„Matome dideles artilerijos, tankų iš pietrytinės pusės ir karių pajėgas iš centrinio ir šiaurinio rajonų, taip pat tankų, artilerijos ir „Grad“ raketinių sistemų – salvinės raketų ugnies paleidėjai, kurie buvo naudojami Čečėnijoje“, – teigė J.Sergejevas.

Pasak jo, Rusija bando įtikinti, kad agresija prieš Ukrainą būtų teisėta.

Sprendimą paskelbs kitą savaitę

Ar užpulti dar kartą Ukrainą, Rusija apsispręs netrukus. Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, Rusijos Federacijos Taryba ketina aptarti galimybę pradėti karą prieš Ukrainą ne anksčiau kaip kitą savaitę. Tokią išvadą galima daryti išklausius Rusijos Federacijos tarybos nario Valerijaus Šniakino pareiškimą.

Rusijos pajėgos – už kilometro nuo Ukrainos sienos

Rusijos kariai, dalyvaujantys pratybose netoli sienos su Ukraina, priartėjo maždaug už vieno kilometro nuo sienos, tačiau jos nekirto, penktadienį pranešė Ukrainos gynybos ministras.

Naujienų agentūra „Interfax“ citavo ministrą Mychailą Kovalį, kuris sakė, kad Rusijos pajėgų kolona priartėjo maždaug kilometro atstumu nuo sienos ir kad tose pratybose taip pat dalyvauja aviacija.

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasiruošusios atremti bet kokią agresiją“, – pabrėžė jis.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas penktadienį pareiškė, kad Rusija nori sukelti trečiąjį pasaulinį karą, okupuodama Ukrainą „karinėmis ir politinėmis“ priemonėmis bei kurstydama konfliktą, kuris gali išplisti visoje Europoje.

„Pastangos sukelti karinį konfliktą Ukrainoje ves prie karinio konflikto Europoje, – A.Jaceniukas sakė per televizijos tiesiogiai transliuojamą laikinosios vyriausybės posėdį. – Pasaulis dar neužmiršo Antrojo pasaulinio karo, bet Rusija jau nori pradėti Trečiąjį pasaulinį karą.“

Ukraina bet kokį Rusijos pajėgų įsibrovimą laikys invazija

Ukraina bet kokį jos Rusijos pajėgų įsibrovimą į šalies teritoriją laikys invazija ir nukaus užpuolikus, penktadienį pareiškė vienas laikinojo prezidento Oleksandro Turčynovo padėjėjas.

„Bet kokį Rusijos karių įvykdytą Ukrainos sienos perėjimą į Donecko arba bet kurios kitose srities teritoriją laikysime karine invazija ir sunaikinsime užpuolikus“, – O.Turčynovo administracijos vadovą Serhijų Pašynskį citavo naujienų agentūra „Interfax“.

„Mes nepriimame melagingų pareiškimų apie humanitarinę misiją“, – pridūrė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min