TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų diversantas I.Girkinas (Strelkovas) išklojo šėtonišką Kremliaus planą Ukrainoje

Igoris Strelkovas-Girkinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Igoris Strelkovas-Girkinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos diversantas Igoris Girkinas, prisistatantis Strelkovo slapyvardžiu, viešai demaskavo Kremlių: Donbaso atplėšimo nuo Ukrainos ir prijungimo prie Rusijos operacija buvo iš anksto suplanuota. Buvo planuojama pakartoti Krymo, kuris buvo žaibiškai atplėštas nuo Ukrainos ir aneksuotas Rusijos, scenarijų.

Šiuo metu Rusijoje esantis I.Girkinas (Strelkovas), vadovavęs prorusiškiems separatistams ir Rusijos diversantams rytų Ukrainoje, prisipažino, kad Rusijos ir Ukrainos sieną su 52 ginkluotų kovotojų būriu perėjo dar balandžio pradžioje, praneša Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.

Apie tai jis papasakojo duodamas interviu Rusijos leidiniui svpressa.ru.

Planas: pakartoti Krymo scenarijų ir dingti

I.Girkinas (Strelkovas) pareiškė, kad planavo Donbasą aneksuoti ir prijungti prie Rusijos tokiu pat būdu, kaip tai buvo padaryta Kryme.

„Kai prasidėjo slavų epopėja, aš planavau viską padaryti taip, kaip Kryme. Tikėjomės, kad viskas bus pagal Krymo scenarijų. Planavome padėti vietiniams lyderiams ir sukilėliams (taip jis vadina prorusiškus separatistus, – red. past.) užimti valdžią, surengti referendumą ir prisijungti prie Rusijos. Tai buvo mūsų bendras tikslas. Jiems šito tikslo niekas nepiršo, tai buvo jų noras“, – tikino I.Strelkovas (Girkinas).

Po to, pasak jo, Rusijos diversantai turėjo dingti iš Donbaso: „Po to, neišlįsdami iš šešėlio, turėjome dingti iš ten, kaip ir iš Krymo.“

Po to, pasak jo, Rusijos diversantai turėjo dingti iš Donbaso: „Po to, neišlįsdami iš šešėlio, turėjome dingti iš ten, kaip ir iš Krymo.“

Tačiau greitas karas nepavyko. Revoliucija įstrigo, o Ukrainos specialiosios tarnybos netrukus paskelbė, kad rusų diversantams vadovauja buvęs Rusijos GRU papulkininkis I.Girkinas (Strelkovas).

„Kai man, sakykime, griežtai rekomendavo išsiviešinti, aš jaučiausi labai nepatogiai, baisiai nepatogiai, nes per visą savo tarnybos laiką aš pripratau prie neviešumo. Aš įpratau veikti, priimti sprendimus ir labai nedaug žmonių žinojo apie mano ankstesnę tarnybą, apie tai, kokiose operacijose aš dalyvavau“, – guodėsi diversantas.

Maskva privertė I.Girkiną (Strelkovą) išvažiuoti iš Donecko

Šios vasaros pabaigoje I.Girkinas (Strelkovas) visgi paslaptingai dingo iš Ukrainos. Kartu su juo išvyko ir jo artimiausias bendražygis, taip pat iš Maskvos atsiųstas propagandistas Aleksandras Borodajus. Juos vadovaujančiuose postuose pakeitė vietiniai separatistai.

I.Girkinas (Strelkovas) tikina, kad iš Donbaso buvo priverstas pasitraukti dėl to, jog buvo priimtas sprendimas tikslo siekti ne karo, o taikos keliu, dėl to jis trukdė.

myrzilka2.wix.com/myrzilka nuotr./Karikatūros Donecke
myrzilka2.wix.com/myrzilka nuotr./Karikatūros Donecke

Diversantas skundėsi, kad buvo verčiamas išvykti ir spaudimo, ir šantažo būdu, jam net buvo nutraukta parama iš Rusijos. I.Girkinas (Strelkovas) giriasi, kad jis, būdamas garbingas Rusijos karininkas, savo šalies politinės vadovybės sprendimams smarkiai nesipriešino, nes privalo juos vykdyti, nors ir turi kitą nuomonę.

I.Girkinas (Strelkovas) giriasi, kad jis, būdamas garbingas Rusijos karininkas, savo šalies politinės vadovybės sprendimams smarkiai nesipriešino, nes privalo juos vykdyti, nors ir turi kitą nuomonę.

Neseniai apsišaukėliškos Donecko ir Luhansko liaudies respublikos surengė vadinamuosius rinkimus, per kuriuos išsirinko vietinę valdžią. Šių rinkimų nepripažino nė viena šalis, net Rusija. Separatistai jau nebekalba apie prisijungimą prie Rusijos ir svarsto galimybę gyventi savarankiškai.

I.Girkinas (Strelkovas), prisimindamas Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą pradžią, pasakoja, kad iš Rusijos kartu su juo į Ukrainos Slovjansko miestą slapta atvyko 52 kovotojų būrys – kad „palaikytų taikius mitingus“.

„Jie buvo aprengti vienodomis uniformomis, kiek įmanoma, vienodai apginkluoti ir gerai aprūpinti amunicija“, – teigia diversantas. Jis smogikus invazijai į Ukrainą atsirinko dar būdamas Kryme.

„Mes nuvažiavome į Slovjanską. Ten jau mūsų laukė apie 300 vietinių aktyvistų, kurie kartu su mumis buvo pasirengę viskam. Mes susijungėme su jais ir pradėjome šturmuoti milicijos būstinę. Po dviejų valandų užėmėme milicijos būstinę, dar po valandos – ir saugumo būstinę. Tuometinė miesto valdžia laikėsi neutralios pozicijos, mes jos administracijos pastatą užėmėme be mūšio. Per pietus jau visas miestas buvo mūsų rankose“, – papasakojo I.Girkinas (Strelkovas).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Žalieji žmogeliukai“ Slaviansko mieste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Žalieji žmogeliukai“ Slovjansko mieste

Jis teigia, kad Slovjanskas tapo separatistų židiniu, iš kurio užkratas sklido į kitas Donbaso teritorijas. Tiesa, I.Girkinas (Strelkovas), atvirai pasakodamas apie Kremliaus operaciją, tikina, kad Maskva ten jo nesiuntė.

Diversantas tikina, kad dabar į viešumą eina dėl to, jog propaguotų „Novorusijos“ judėjimą, nes nepraranda vilties, kad Rusija aneksuos Donbasą. Anot jo, toks buvo pirminis planas, bet Kremlius jo dėl geopolitinių sumetimų atsisakė.


„Pas mus dabar bando paslėpti Novorusijos egzistavimo problemą ir įtikinti, kad Donecko ir Luhansko sričių žmonės sukilo dėl to, kad išsireikalautų sau teisių. Netiesa – Donecko ir Luhansko sričių žmonės pakilo, kad susijungtų su Rusija. Ir kai Rusija dėl geopolitinių priežasčių atsisakė juos prisijungti pagal Krymo scenarijų, jie, sukandę dantis, ėmė kovoti dėl savo suvereniteto. Dėl suvereniteto sąjungoje su Rusija“, – atvirai dėstė Kremliaus planus diversantas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./partijos „Rusų vienybė“ lyderis Sergejus Aksionovas Sevastopolyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./partijos „Rusų vienybė“ lyderis Sergejus Aksionovas Sevastopolyje

S.Aksionovas iš anksto buvo parengtas tapti okupuoto Krymo valdovu

Jis taip pat atskleidė, kad Kryme atsirado likus dviems dienoms iki „visko pradžios“, dalyvavo Rusijos diversantų operacijose, bet kuklinasi, kad ten jo vaidmuo buvo nedidelis, bet svarbus.

„Iš pradžių aš ten gana rimtai dalyvavau. Paskui, matant, kaip klostėsi įvykiai, aš atsitraukiau į šešėlį ir užsiėmiau ir pradžių ypatingos paskirties kuopos, paskui – bataliono formavimu. Šie kovotojai padėjo Rusijos kariams“, – tikina I.Girkinas (Strelkovas).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ginkluotas vyras prie Simferopolio oro uosto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ginkluotas vyras prie Simferopolio oro uosto

I.Girkinas (Strelkovas) tikina Kryme vadovavęs Simferopolio uosto užėmimui, kurį netikėtai į savo rankas perėmė uniformomis be skiriamųjų ženklų vilkėję smogikai.

Jis tikina Kryme vadovavęs Simferopolio uosto užėmimui, kurį netikėtai į savo rankas perėmė uniformomis be skiriamųjų ženklų vilkėję smogikai.

I.Girkinas (Strelkovas) teigia jau iš anksto pažinojęs dabartinį Krymo lyderį Sergejų Aksionovą, kurį vadina charizmatišku žmogumi ir žada jam didelę karjerą. Jis leidžia suprasti, kad S.Aksionovas iš anksto buvo numatytas tapti okupuoto Krymo lyderiu. S.Aksionovas iki Rusijos aneksijos Kryme vadovavo nepopuliariai rusų partijai, o po aneksijos labai greitai tapo vienvaldžiu Krymo valdovu.

„Man labai gaila, kad Donecke neradau į S.Aksionovą panašaus lyderio, su kuriuo būčiau galėjęs pakartoti tai, ką padarėme Kryme“, – apgailestauja diversantas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min