Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų kariai Kryme užpuolė ukrainiečių armijos dalinį

Rusijos kariai netoli Ukrainos karinio laivo „Slavutyčius“, Sevastopolyje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos kariuomenė penktadienį vakare informavo apie tai, kad buvo užpultas Kryme, prie Sevastopolio, esantis karinis dalinys „A-2355“.

Kaip praneša naujienų agentūra „Interfaks“, užpuolikai atvažiavo kariniu „Kamaz“, išlaužė karinio dalinio vartus, užėmė artimiausią namą ir bandė prasiveržti prie vadavietės. 

Užpuolikų skaičiaus naujienų agentūra nenurodė, tačiau skelbiama, kad tai Rusijos kariai. 

Tuo tarpu Ukrainos Gynybos ministerija informavo, kad karinį dalinį užpuolė apie 20 žmonių. Tarp užpuolikų – ne tik rusų kariai, bet ir vietiniai radikalai, ginkluoti beisbolo lazdomis. Užpuolikai taip pat svaidė kurtinamąsias granatas.

Teritorijoje yra apie 100 ukrainiečių karių. Dalinio vadai bando vesti derybas su užpuolikais.

Kaip skelbia unian.net, kariškiai ir jų pagalbininkai puolė dviem grupėm. Viena įsiveržė į vidų, kita budi prie kontrolės punkto. 

Atgabeno 15 „Kamaz“ automobilių

Kaip praneša portas delo.ua, 15 „Kamaz“ automobilių, vienas kurių dalyvavo šiame išpuolyje, į Sevastopolį atgabeno desantinis Rusijos Juodosios jūros laivyno laivas.

Užpuolikai reikalauja kapituliacijos, objekto perdavimo jų žinion, praneša newsru.com.

Aktyviausiai šiame užpuolime dalyvauja ne rusų kariuomenė, o vadinamieji „savigynos“ būriai, suformuoti iš vietinių prorusiškai nusiteikusių radikalų. Karinių-politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčiukas teigia, kad būtent šiems būriams pavesta užduotis provokacijomis ir panašiais išpuoliais iki kovo 16 dienos kaip įmanoma labiau sumažinti Ukrainos kariuomenės skaičių Kryme. Rusų kariai bus naudojami sudėtingiausiais atvejais. 

Užpuolė žurnalistus

Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ rašė žurnalistė Lilija Burdžurova, šį išpuolį organizavo ir vykdė „Aksionovo smogikai“, skelbia unian.net.

„Žurnalistus žiauriai sumušė, automobilį, kuriame yra žurnalistė Jelena Mechanika, persekioja“, – pranešė žurnalistė. 

Skelbiama, kad šios žurnalistės telefonas šiuo metu yra už ryšio zonos ribų. 

S.Lavrovas perspėjo JAV

Tuo tarpu Rusijos vidaus reikalų ministras Sergejus Lavrovas, penktadienį kalbėdamasis su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry, perspėjo, kad JAV planuojamos sankcijos Maskvai dėl invazijos į Ukrainą smogs kaip bumerangas pačioms Jungtinėms Valstijoms, taip pat paragino negadinti dvišalių santykių.

„S.Lavrovas perspėjo nesiimti skubotų ir neapgalvotų žingsnių, galinčių pakenkti Rusijos ir Amerikos santykiams – ypač sankcijų, kurios neišvengiamai smogs kaip bumerangas pačioms Jungtinėms Valstijoms“, – sakoma ministerijos pranešime.

„Pagal prezidentų Vladimiro Putino ir Baracko Obamos, anksčiau aptarusių telefonu padėtį Ukrainoje, nurodymą užsienio politikos valdybų vadovai susitarė toliau nagrinėti tą šalį apėmusios aštrios politinės krizės problemas“, – pridūrė URM.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min