Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų propaganda skelbia, kad Juozas Olekas Ukrainai žada ginklų iš kariuomenės sandėlių

Nato pratybos
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Juozas Olekas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos valstybės institucijos neva pažadėjo Ukrainos kariuomenei perduoti ginklus, kurie yra saugomi sandėliuose ir nereikalingi mūsų kariškiams. Tai paskelbė Rusijos portalas newsru.com, kuris remiasi su Rusijos specialiosiomis tarnybomis siejamu tinklalapiu baltnews.lt. Krašto apsaugos ministerija (KAM) šios informacijos nei patvirtino, nei paneigė.

„Iš sandėlių atiduosime viską, ko mums patiems nereikia“, – rusų portalas newsru.com cituoja žodžius, kuriuos esą pasakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Pranešime nėra nenurodyta, kur ir kam esą buvo ištarti šie žodžiai. Teigiama, kad J.Olekas tai neva pasakė prieš pasirašydamas sutartį dėl Lietuvos ir Ukrainos karinio bendradarbiavimo. 

Portalas 15min.lt jau rašė, kad trečiadienį Kijeve krašto apsaugos ministras J.Olekas susitiko su Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku. Jie aptarė saugumo situaciją ir galimą Lietuvos paramą, tačiau apie ginklų perdavimą kalbama nebuvo.

Per susitikimą J.Olekas sakė, kad Lietuva yra pasirengusi kitais metais organizuoti Ukrainos kariuomenės specialistų mokymus ir keistis patirtimi plečiant karių reabilitacijos sistemą. Kitąmet mūsų šalis priims lengvai sužeistus ukrainiečius į Lietuvos kariuomenės Karių reabilitacijos centrą.

Trečiadienį Kijeve krašto apsaugos ministras J.Olekas ir Ukrainos gynybos ministras S.Poltorakas aptarė saugumo situaciją ir galimą Lietuvos paramą, tačiau apie ginklų perdavimą kalbama nebuvo.

Buvo siūloma bendradarbiauti kibernetinio saugumo srityje ir rengti bendras karines pratybas. Taip pat diskutuojama apie tai, kad Baltijos ir Šiaurės šalys galėtų prisidėtų prie Ukrainos gynybos sistemos reformos.  

Portalas 15min.lt paklausė KAM, ar ministras J.Olekas išties pažadėjo Ukrainai tiekti ginkluotės dalių. 

„Lietuva  remia Ukrainą visomis įmanomomis  priemonėmis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Konkreti paramos forma ir jos turinys bus derinama su Ukraina darbiniu lygmeniu“, – rašoma KAM atsakyme.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min